Sam Waterson

Sam Waterson

Celé jméno: Samuel Atkinson Waterston
Místo narození: Cambridge, Massachusetts, USA
Známé projekty: Newsroom, Law & Order, Grace and Frankie

Datum narození: 15.11.1940 (77 let)

Sam se narodil v Cambridge, Massachusetts. V seriálovém prostředí je známý hlavně svými rolemi v Law & Order, kde ztvárnil roli Jacka McCoye, The Newsroom, kde exceloval jako Charlie Skinner, a v Grace and Frankie, kde hraje Sola Bergstreina. Mimo herectví se věnuje produkci.

Za své role byl nominovaný na různé filmové a seriálové ceny. V roce 2010 bylo jeho jméno odhaleno na hollywoodském Chodníku slávy a v roce 2012 byl uveden do Americké divadelní síně slávy. S herectvím se dostal do styku jako většina herců na divadle a k filmům se dostal v polovině 60. let. Pro Time-Life je neodmyslitelným hlasem v dokumentech. Za svou kariéru získal i jeden Zlatý Glóbus a do seriálu The Newsroom se vrátil po dvou letech hereckého odpočinku.


Se svou ženou Lynn Louisou Woodruff je ženatý od roku 1976 a má tři děti, se svou první ženou má syna. Za svou podporu humanitárních organizací a práci v charitě získal roku 2012 Goodermote Humanitarian Award.

Embed from Getty Images

//Foto: CC BY-SA 2.0

Autor profilu: @twister78


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.