Sarah Lancashire

Sarah Lancashire

Celé jméno: Sarah-Jane Abigail Lancashire
Místo narození: Oldham, Lancashire, England, UK
Známé projekty: Happy Valley, Yesterday, Clocking Off

Datum narození: 4.10.1964 (58 let)

Sarah-Jane Abigail Lancashire se narodila 10. října 1964 v Oldhamu, Lancashire. Její otec, Geoffrey Lancashire byl televizním scénáristou. Její matka Hilda pracovala jako Geoffreyova osobní asistentka. Má tři bratry, jednoho staršího, jednoho mladšího a dvojče. Sarah se vzdělávala na Oldham Hulme Grammar School. V 17 letech začala trpět klinickou depresí.

Její původ odstartoval počáteční zájem o práci v zákulisí v televizi. Až do svých 18 let se nezabývala divadelním uměním. Poté, co ale získala místo na Guildhall School of Music and Drama si uvědomila, že ji herectví baví. Promovala v roce 1986.

Po odmítnutí několika repertoárovými divadelními společnostmi získala Lancashire svou první hereckou roli od Howarda Lloyda-Lewise, uměleckého ředitele divadelní společnosti Manchester Library Theatre Company. Lancashire hrála ve dvou hrách Pacific Overtures a The Beauty Game, které podle ní tvořily začátek její kariéry. Role Denise ve hře The Beauty Game jí vynesla nominaci na nejlepší herečku ve vedlejší roli na předávání cen Manchester Evening News Theatre Awards.

Ve věku 22 let se provdala za svého prvního vážného přítele, Garyho Hargreavese, o 11 let staršího hudebního lektora. Při vzpomínce na své první manželství uvedla, že se vdala pouze proto, že otěhotněla a měla strach mít dítě mimo manželství. Thomas, její první dítě se narodil v roce 1987, druhý syn, Matthew se narodil v roce 1989. Během své kariéry měla velké přestávky mezi divadelními vystoupeními. Aby se finančně uživila, pracovala pět let jako učitelka dramatu na Salford University.

Získala role v televizních programech včetně Coronation Street, Where the Heart Is, Clocking Off a Seeing Red. V červenci 2000 Lancashire podepsala dvouletou smlouvu s ITV, díky níž se stala nejlépe placenou televizní herečkou ve Spojeném království. Mezi její další televizní role patří dramata Oliver Twist, Lark Rise to Candleford a The Paradise a dramata založená na faktech Cherished a Five Daughters. Lancashire se také objevila v celovečerním filmu Dad's Army a v divadelních produkcí ve West Endu včetně Blood Brothers, Guys and Dolls a Betty Blue Eyes.

Její kombinované herecké zásluhy jí vynesly řadu ocenění a nominací za kariéru trvající čtyři desetiletí, včetně dvou výher Britské akademie z pěti nominací. V roce 2017 byla jmenována držitelkou Řádu britského impéria (OBE) za zásluhy v dramatu.

Foto: BBC Studios


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Julia Julia Child 2022 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů