Sasha Alexander

Sasha Alexander

Celé jméno: Suzana S. Drobnjaković
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Dawson’s Creek, Shameless, Rissoli & Isles

Datum narození: 17.5.1973 (50 let)

Narodila se v Los Angeles rodičům srbského původu jako Suzana S. Drobnjaković, Sasha Alexander používá jako umělecké jméno. V sedmi letech začala hrát ve školních produkcích a než si zranila koleno, jezdila na bruslích. V hraní pokračovala i během střední a vysoké školy. Na prestižní filmové a televizní fakultně University of Southern California studovala režii. Poté se přestěhovala do New Yorku, kde hrála na shakespearovských festivalech.

Její první role byly v krátce trvajících seriálech Presidio Med a Wasteland. Jako Gretchen Witter, sestra Paceyho Wittera, v čtvrté řadě Dawsonova světa (2000–2001) si získala pozornost širšího diváckého publika. Jako další seriály lze zmínit NCIS, The Nine, Přátelé (hrála reportérku z časopisu Soap Opera Digest, která dělala s Joeym rozhovor) a především seriál Rizzoli and Isles, kde účinkovala v hlavní roli od roku 2010 do 2016. V poslední době byla k vidění také v seriálu Shameless.

Co se filmů týče, zahrála si v// All Over the Guy, He’s Just Not That Into You, Yes Man, menší roli měla v Mission: Impossible III. Kromě hraní Sasha také napsala různé projekty, včetně komedie //Lucky 13.

Embed from Getty Images

Sasha je podruhé vdaná; první manželství bylo anulováno a jejím nynějším manželem je od roku 2007 režisér Edoardo Ponti, syn herečky Sophie Loren a zesnulého filmového producenta Carla Pontiho. Svatba se uskutečnila v Ženevě. Mají spolu dvě dcery a syna. Mluví srbsky, anglicky a italsky.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Shameless Helene Runyon 2015 2016 3
NCIS Kate Toddová 2003 2005 3

Filtr seriálů