Simu Liu

Simu Liu

Celé jméno: Simu Liu
Místo narození: Harbin, Čína
Známé projekty: Kim's Conveni­ence, Blood and Water, Shang-Chi

Datum narození: 19.4.1989 (34 let)

Simu Liu se narodil v Číně, ale se svými rodiči už v pěti letech imigroval do Spojených států. Převážně žil v Ontariu, studoval finance a následně začal pracovat pro Deloitte. Po roce práce v této korporátní firmě ale zjistil, že tohle není povolání pro něj a chtěl se radši věnovat filmům a seriálům. Na Simuovi je dobré, že je všestranný.

Není to pouze herec, ale také producent. Jeho snímek Meeting Mommy získal úspěch i na festivalu stanice NBC. Byl taktéž spoluscenáristou druhé řady seriálu Blood and Water, kde rozhodně ukázal své kvality, v seriálu navíc sám hrál. Simu Liu miluje smíšená bojová umění a dokáže zaskočit i jako kaskadér, když je třeba.

No a co jeho herecká kariéra? Simu Liu začínal s filmy a seriály od roku 2012. Pamatovat si ho lze ze seriálu Posedlý pomstou z roku 2017, kde ztvárnil Faarona. Asi jeho doposud největší úspěch je hlavní role v úspěšném seriálu Kim's Conveni­ence, kde působil již od roku 2016. Ve světě Marvelu hraje Shang-Chiho a uvidíme ho v řadě dalších filmů.

Foto: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Avengers Shang-Chi 2021 2021 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů