Suraj Sharma

Suraj Sharma

Celé jméno: Suraj Sharma
Místo narození: New Delhi, India
Známé projekty: Life of Pi, Happy Death Day 2U, Million Dollar Arm

Datum narození: 21.3.1993 (30 let)

Sharma se narodil a vyrůstal v malajské rodině v New Delhi v Indii. Jeho otec, Gokul Churai, je softwarový inženýr z Bombaje a jeho matka, Shailaja Sharma, je ekonomka z Palakkad. Má mladšího bratra Sriharshe, který také hrál ve dvou filmech, a mladší sestru Dhruvataru. Navštěvoval střední školu Sardar Patel Vidyalaya a později studoval na St. Stephen's College, Delhi University.

Bez předchozích hereckých zkušeností se spolu se svým bratrem zúčastnil konkurzu na roli Piscina Patela ve filmu Life of Pi (2012). Sharma prošel několika koly konkurzů, než vyhrál titulní roli a porazil 3000 dalších mladých mužů. Režisér Ang Lee prohlásil, že si Sharmu vybral především na základě jeho výrazných očí a nevinného vzhledu. Film se setkal s pozitivním ohlasem kritiky, vyhrál čtyři Oscary a Sharma byl nominován na cenu BAFTA Rising Star Award.


Po natáčení Life of Pi se Sharma vrátil ke studiu filozofie na St. Stephen's College se záměrem pokračovat v práci ve filmové tvorbě. Následně získal titul bakaláře výtvarných umění na New York University. V roce 2014 ztvárnil Aayana Ibrahima, synovce teroristy ve 4. sérii seriálu Homeland. Ve stejném roce ztvárnil Rinku Singha ve sportovním životopisném filmu Million Dollar Arm. Poté si zahrál s Tonym Revolorim v indickém komediálním dramatu Umrika, které mělo premiéru na filmovém festivalu Sundance. Ztvárnil také roli Kanana Gilla ve svém prvním bollywoodském počinu romantické komedii Anshai Lal Phillauri. V roce 2019 se objevil v americké sci-fi komedii Happy Death Day 2U. Ve stejném roce se objevil jako Hassan v anglickém dramatu s názvem The Illegal. V květnu 2021 byl Sharma obsazen do seriálu How I Met Your Father.

Foto: Instagram Suraje Sharmy


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Father Sid 2022 2

Filtr seriálů