Vanessa Williams

Vanessa Williams

Celé jméno: Vanessa Lynn Williams
Místo narození: Tarrytown, New York, USA
Známé projekty: Ugly Betty, Desperate Housewives, 666 Park Avenue

Datum narození: 18.3.1963 (60 let)

Vanessa Williams je americká zpěvačka a herečka, kterou můžete znát také pod označením Vanessa L. Williams, nicméně v současné době vystupuje bez svého prostředního jména. Narodila se roku 1963 v New Yorku, kde také vyrůstala.

Díky testu DNA zjistila, že má ghanský, britský, kamerunský, finský, jihoevropský, tožský, beninský, senegalský a portugalský původ. Jejími rodiči jsou Milton Augustine Williams Jr. a Helen Tinch. Oba se živili jako učitelé, kteří se zaměřovali na hudbu. Vanessa byla vychována v katolickém duchu, protože v tuto víru věřil její otec.

Vanessa se vzdělávala na Chappaqua Central School District, odkud zamířila na Syracuse University. Díky tomu, že její rodiče byli hudebníci, se odmala věnovala hraní na hudební nástroje, ale více ji spíše zajímal zpěv a psaní písní. Během studia na vysoké škole se zároveň účastnila i soutěží krásy. Po získání ocenění Miss New Yorku se jí podařilo vyhrát i v soutěži Miss Amerika. Stala se tak první Afroameričankou, která dosáhla této výhry.

Tato výhra má však jednu nemilou dohru, brzy totiž média přišla na to, že Vanessa dříve nafotila několik lechtivých fotografií, a proto se čerstvá výherkyně musela vzdát svého titulu. Ve druhé polovině osmdesátých let se naplno rozjela její kariéra, která však zahrnuje především její zpívání.

Roku 1988 vydala své první album, které dostalo název The Right Stuff. Za tento počin byla nominována na několik velkých cen. Celkově má na svém kontě osm alb, přičemž poslední vydala roku 2009. Zřejmě nejúspěšnější je však její druhé album s názvem The Comfort Zone.

Ruku v ruce se s její pěveckou kariérou nesla i její herecká. Té se začala věnovat od roku 1984. I přesto, že má za sebou spoustu rolí, tak se nedokázala nijak výrazněji prosadit, a proto je dosud známá především díky svému zpívání.

Z jejich rolí však určitě musíme některé zmínit. Co se týče filmů, zmiňme její působení ve snímcích Lháři, Harley Davidson a Marlboro Man, Likvidátor, Gangster, Vášnivý tanec, Future Sport, Zákony džungle, Třetí světová válka, Rodinka na tripu a Hannah Montana.

Na svém kontě má i několik velkých seriálových rolí. Roku 1999 se mihla v seriálu L.A. Doctors, poté se objevila v seriálech Boomtown a South Beach. Velkou roli měla v seriálu Ugly Betty, kde si v letech 2006–2010 zahrála Wilhelminu Slater. Během toho se věnovala i animovanému seriálu Mama Mirabelle's Home Movies.

V letech 2010–2012 se pravidelně objevovala v seriálu Desperate Housewives jako Renee Perry. Poté zamířila do seriálu 666 Park Avenue, kde se objevila jako Olivia Doran. Dále jsme ji mohli vidět v seriálu The Good Wife jako Courtney Paige nebo v The Librarians, kde ztvárnila Cynthiu Rockwell. Zahrála si i v seriálech Daytime Divas a Me, Myself & I.

V letech 1987–1997 byl jejím mužem Ramon Hervey, se kterým má tři děti (dcery Melanie a Jillian Hervey a syna Devina). Poté si vzala herce a bývalého basketbalového hráče Ricka Foxe, se kterým žila v letech 1999–2005. Ani toto manželství nebylo bezdětné, protože zplodili dceru Sashu Gabriellu. Nyní žije s Jimem Skripem, kterého si vzala roku 2015.

Vanessa má bratra Chrise, který je taktéž herec. Její dcera Jillian Hervey se živí jako zpěvačka a tanečnice. Vanessa má byla nominována na více než 50 cen, přičemž z nich minimálně 20 získala. Má také svou vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Foto CC BY-SA 3.0 Angela George, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Librarians Cynthia Rockwell 2016 2017 1
The Good Wife Courtney Paige 2015 2015 1
666 Park Avenue Olivia Doran 2012 2013 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů