Vicky McClure

Vicky McClure

Celé jméno: Victoria Lee McClure
Místo narození: Nottingham, Anglie, Spojené království
Známé projekty: Broadchurch, Line of Duty, This is England, Alex Rider

Datum narození: 8.5.1983 (40 let)

Vicky se už od mala věnovala tanci a v jedenácti se přihlásila na Central Junior Television Workshop, kde se mladým lidem poskytují lekce v hraní. Když jí bylo 15 let, získala svou první roli ve filmu A Room for Romeo Brass (1999). Podařilo se jí získat agenta, ale práce nepřicházela. V 19 letech to na chvíli s herectvím vzdala, ale nakonec ještě u toho zůstala a získávala velmi malé role v soap operách a podobných seriálech.

Milníkem v její kariéře se v roce 2006 stala role Lorraine „Lol“ Jenkins ve filmu Taková je Anglie, kterou si zopakovala i v televizní sérii This is England, která navazovala na tento film a během let 2011–15 odvysílala jedenáct dílů. Za tuto roli dokonce získala Televizní cenu britské akademie za nejlepší herečku a také Royal Television Society Award za nejlepší herečku. V roce 2008 si zahrála ve filmu od zpěvačky Madonny Špína a moudrost. V roce 2012 získala roli Kate Fleming v seriálu Line of Duty a o rok později ztvárnila jednu z hlavních rolí ve filmu Hummingbird. Další seriálové role získala v Broadchurch, The Secret Agent, The Replacement či Alex Rider.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Alex Rider paní Jonesová 2020 2021 2

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů