Victor Raider-Wexler

Victor Raider-Wexler

Celé jméno: Victor Raider-Wexler
Místo narození: Toledo, Ohio, USA
Známé projekty: Everybody Loves Raymond, Trollhunters

Datum narození: 31.12.1943 (79 let)

Victor Raider-Wexler je americký herec, který se narodil roku 1943 v Toledu ve státě Ohio. O jeho životě se toho moc neví, víme například jen to, že je židovského vyznání. Dnes se již jedná o hereckého veterána, který má na svém kontě mraky rolí.

Herce můžeme nejčastěji vídat v televizních seriálech, ale objevuje se i ve filmech a divadlech. Kromě toho již namluvil několik animovaných postav. Nejčastěji je obsazován do rolí různých soudců či doktorů.

Kariéru odstartoval roku 1974 menšími filmovými a seriálovými rolemi. Výrazněji na sebe dokázal upozornit například v seriálech Burn-Up Excess, Seinfeld, Two Guys, a Girl and a Pizza Place a Everybody Loves Raymond. V letech 2001–2003 několikrát vystoupil v seriálu The King of Queens, kde se objevil jako pan Kaplan.

V letech 2007–2013 jsme ho mohli slyšet v několika epizodách seriálu American Dad!, kde namluvil veterána CIA, Raye. Dále jsme ho také mohli slyšet v seriálech Trollhunters a Wizards, kde nadaboval Vendela. Jeho zatím poslední větší rolí je postava Frederica Estese, které propůjčil svůj hlas v The Boss Baby: Back in Business.

Jak již bylo zmíněno výše, herec je znám díky svému hlasu, který jsme mohli slyšet i v několika videohrách. Například se podílel na dabingu her Indiana Jones and the Infernal Machine, The Lord of the Rings: The War of the Ring, Call of Duty: Finest Hour, Guild Wars: Nightfall, Golden Axe: Beast Rider a The Elder Scrolls V: Skyrim.

Foto: YouTube


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Wizards Vendel 2020 2020 1
Trollhunters Vendel 2016 2018 3
American Dad! Ray 2007 2022 14

Filtr seriálů