Vincent Riotta

Vincent Riotta

Celé jméno: Vincenzo Riotta
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Da Vinci's Demons

Datum narození: 3.1.1959 (64 let)

Vincent Riotta je anglický divadelní a filmový herec italského původu. V Londýně studoval na Royal Academ of Dramatic Art a poté se vrhl na divadelní činnost. Zde si jej našli televizní představitelé a začali jej obsazovat do televize.

Co se týče filmů, Vincent se účastnil snímku Al Capone, hlavní roli ztvárnil ve filmu Bella Bettien, dále se objevil ve filmech jako Mandolína kapitána Corelliho, Pod toskánským sluncem či Revolver. Malou roli policisty si střihl ve filmu Temný rytíř.

Seriálová branže je pro Vincenta příhodnější, zahrál si několik epizod v nekonečném seriálu Coronation Street, dále hrál v americkém seriálu JAG, Můj přítel Monk, Alias či Da Vinci's Demons.

Vincent je často považován za Itala, ale je to rozený Angličan, akorát byl vychován italskými rodiči. Z tohoto důvodu je Vincent často obsazován do italských televizních filmů.

Foto: Starz


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Da Vinci's Demons Federico da Montefeltro 2013 2014 2

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů