Will Ferrell

Will Ferrell

Celé jméno: John William Ferrell
Místo narození: Irvine, California, USA
Známé projekty: Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby, Elf, Bewitched

Datum narození: 16.7.1967 (56 let)

Ferrell se narodil 16. července 1967 v Irvine v Kalifornii Betty Kay, učitelce, která učila na základní škole Old Mill School a Santa Ana College a Roy Lee Ferrellovi Jr., který hrál na saxofon a klávesy pro Righteous Brothers. Jeho rodiče byli oba rodáci z Roanoke Rapids v Severní Karolíně. Přestěhovali se do Kalifornie v roce 1964. Jako dítě trpěl stenózou pyloru a podstoupil pyloromyotomii. Má mladšího bratra Patricka. Když mu bylo osm let, jeho rodiče se rozvedli. Rozvod byl přátelský a oba rodiče byli oddáni svým dětem. Největším problémem byla práce jeho otce. Jako člověk v showbyznysu neměl nikdy stabilní peníze a z domova vycestoval na celé měsíce. Vyrůstání v tomto prostředí způsobilo, že Ferrell nechtěl jít do showbyznysu a místo toho chtěl stabilní zaměstnání.

Will nejprve navštěvoval školu Culverdale a později střední školu Rancho San Joaquin, obě v Irvine. Navštěvoval univerzitu v Irvine, kde byl ve fotbalovém týmu a kapitánem basketbalového týmu, taky sloužil ve studentské radě. Právě tam si uvědomil, že umí své spolužáky rozesmát, když bude předstírat, že si rozbil hlavu o zeď, nebo když úmyslně zakopne a upadne.

V posledním ročníku střední školy Ferrell předváděl komediální parodie přes školní interkomový systém. Ferrell také předváděl komediální parodie ve školních talentových show. Zapsal se na University of Southern California, kde studoval sportovní vysílání a vstoupil do bratrstva Delta Tau Delta. Získal stáž v místní televizní stanici ve sportovním oddělení, ale práce ho nebavila.

Po absolvování B.A. v roce 1990 věděl, že nechce dělat sportovní vysílání. Nastoupil do práce hotelového poslíčka, kde druhý den zničil dodávku. Pracoval taky jako pokladník ve Wells Fargo, kde první den přišel o 300 dolarů a druhý den o dalších 280, byl neopatrný a náchylný k chybám. V roce 1991, povzbuzený svou matkou, aby se věnoval něčemu, co by se mu líbilo, se Ferrell přestěhoval do Los Angeles. Úspěšně se zúčastnil konkurzu do komediální skupiny The Groundlings, kde trávil čas rozvíjením svých improvizačních schopností.

Poprvé se prosadil v polovině 90. let jako člen ve skečové komediální show Saturday Night Live, kde vystupoval v letech 1995 až 2002. Následně hrál v komediálních filmech jako Elf, Anchorman: The Legend of Ron Burgundy, Kicking & Screaming, Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby, Semi-Pro a Land of the Lost. V roce 2007 se svým spisovatelským partnerem Adamem McKayem založil komediální web Funny or Die. Mezi jeho další významné filmové role patří The Other Guys, The Campaign, Get Hard, Holmes & Watson a animované filmy Curious George a Megamind.

Za svou práci v Saturday Night Live získal nominaci na cenu Emmy a tři nominace na Zlatý glóbus za herecké výkony ve filmech The Producers a Stranger than Fiction a za produkci filmu Vice. Byl také vyhlášen nejlepším komikem roku 2015 na britských cenách GQ Men of the Year. Ferrell obdržel 24. března 2015 hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

V srpnu 2000 se Ferrell oženil se švédskou herečkou Vivecou Paulin, se kterou se seznámil v roce 1995 na hodině herectví. Žijí v New Yorku a mají tři syny, Magnuse (narozený 7. března 2004), Mattiase (narozený 30. prosince 2006) a Axela (narozený 23. ledna 2010).

Foto: Columbia Pictures


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Shrink Next Door Martin Markowitz 2021 2021 1

Filtr seriálů