William H. Macy

William H. Macy

Celé jméno: William Hall Macy Jr.
Místo narození: Miami, Florida, Spojené státy americké
Známé projekty: Shameless, Room, FargoSahara

Datum narození: 13.3.1950 (73 let)

William H. Macy je americký herec a spisovatel, narozen v Miami, kde žil i vyrůstal. Macy, který má na kontě ceny Emmy a SAG a nominace na Oscara a Zlatý glóbus, patří k předním hercům své generace. Otec William byl za 2. světové války pilot bombardéru. Po válce převzal pojišťovací agenturu a oženil se s ovdovělou ženou, Lois, která měla ještě z prvního manželství syna Freda. William vystudoval veterinární lékařství a snad ho nikdy ani ve snu nenapadlo, že se nakonec stane hercem, nicméně na vysoké škole během studií potkal Davida Mameta (režisér filmu Poslední loupež nebo Červený pás) a v roce 1972 se společně odstěhovali do Chicaga, kde William započal svou divadelní kariéru.

William díky svému vzhledu často získává vedlejší role ve filmech, kde hraje nějakého slabocha, opilce či násilníka. Mezi jeho nejúspěšnější filmové role patří beze sporu osoba Jerryho Lundegaarda z filmu FARGO (1996), za kterou byl dokonce nominován na Oscara. Mezi jeho další chlouby patří role ve filmu Magnolia (1999), kde hrál nešťastně zamilovaného homosexuála.

V současné době ho můžeme vidět v seriálu Shameless, za který získal cenu Screen Actors Guild a čtyři nominace na cenu Emmy.

Od léta roku 1997 žije William společně se svou manželkou Felicity Huffmanovou (Zoufalé manželky, Vlastní pravidla, Phoebe v říši divů), se kterou si dokonce zahrál ve filmu Magnolia, v Los Angeles. Mají spolu dvě dcery, Sophii a Georgii.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Dropout Richard Fuisz 2022 2022 1
Shameless Frank Gallagher 2011 7

Filtr seriálů