Heroes (Hrdinové) S01E10: Six Months Ago

S01E10: Six Months Ago

S01E10: Six Months Ago

Hiro se vydává do minulosti, aby zachránil Charlie. Mezitím se také dozvíme, jak Sylar získal svojí první schopnost, zabil vědce Chandru Sureshe a vydal se na svou křížovou výpravu získat co nejvíce schopností.

cz sk
27.11.2006
15 560 000
43 minut

MINULOST (O 6 MĚSÍCŮ ZPĚT)

Niki, Micah, D.L.

Niki na protialkoholovém sezení vypráví o své abstinenci, když vtom uvidí mezi přísedícími známého muže – jejího otce. Společně s D.Lem se Niki domluví, že ho pozvou k nim domů, i když už se několik let neviděli.

Otec Niki se chová velice příjemně a dokonce daruje Micahovi notebook, který ho ale rozebere a otec Niki začne na své vnouče řvát. Vypukne menší hádka mezi dcerou a otcem a otec Niki odchází a řekne všem, že byla chyba sem chodit.

Také si všímáme u Niki jistých jevů, že pomalu se v ní začala probouzet Jessica – její mrtvá sestra, která byla zavražděna otcem Niki, když byl pod vlivem alkoholu. Ovlivněná Niki Jessicou poté jde za svým otcem a razantně mu vysvětluje, ať už za nimi nechodí.

Six Months Ago

Peter, Nathan, Angela

Peter pořádá narozeninovou párty, na které nechybí jeho matka Angela a bratr Nathan s manželkou Heidi. Po oslavě má Peter divné sny, že se stalo něco hrozného. Když se probudí, volá mu Nathan z nemocnice, že se stala nehoda.

Když Nathan jel s Heidi z Peterovo oslavy, narazilo do nich auto. Nathan vyletěl do vzduchu a Heidi, která zůstala v autě, byla vržena do svodidel. V nemocnici se Nathan později dozvídá, že Heidi nebude moci už nikdy chodit.

Nathan si myslí, že za vším stojí Linderman, kterého se Nathan snaží už nějakou dobu potopit. Nathan později Petera požádá, ať jde také svědčit k soudu. Tentokrát ne proti Lindermanovi, ale proti Arthurovi Petrellimu, jejich vlastnímu otci. Ten totiž stojí za celou věcí s Lindermanem. Žádný soud se ale nekoná, protože Arthur dostal infarkt a zemřel.

Six Months Ago

Matt, Noah, Eden

Matt, jako řadový policista, vykonává noční službu. Jednoho večera ale narazí na dívku, která ho pomocí své schopnosti úplně zblbne a Matt nebude moci druhý den ke zkouškám na detektiva. Znovu neudělal. Se vším se svěřuje své ženě Janice a poprvé uslyší myšlenku, co si o něm myslí – že je hrdina.

Eden, která si vyhrála na Mattovi, je chycena Noahem a Haiťanem. Noah jí přemlouvá, ať se k ním přidá, nebo jí bude nucen odvést do cely. Eden nakonec po naléhání se k Noahovi přidává a také zjišťuje, že není jediná, kdo má výjimečnou schopnost.

Noah také navštěvuje Chandru Sureshe, který má na svém seznamu lidí se schopnostmi i Claire. Noahovi nejde o to, co s Claire bude, protože to samozřejmě ví, chce pouze odstranit profil Claire z Chandrova seznamu. Požádá tedy Eden, aby se s Chandrou sblížila a sebrala z listu profil Claire.

Six Months Ago

Claire

Za Claire přichází její „kamarádka“ Jackie a oznamuje jí, že jí bere do týmu roztleskávaček. Když si Claire chce obléct stejnokroj, začnou se s Jackie o něj přetahovat a Claire se zraní. Později Claire zjišťuje, že žádné zranění nemá. Dokázala se vyléčit.

Později za Claire přichází Noah, který jí daruje při rozcvičování plyšového medvídka. Noah ví o zranění Claire a vyžádá si, aby mu ho ukázala. Když mu Claire ukáže údajně zraněnou ruku, vůbec nic tam nemá. Noah si začíná dělat starosti.

Six Months Ago

Chandra, Sylar

Mohinderův otec Chandra Suresh navštěvuje hodináře Gabriela Graye, o kterém si myslí, že je výjimečný a patří mezi lidi se schopnostmi. Gabriel je šťastný, protože si už od narození myslí, že je něčím zvláštní.

Testy to bohužel ale nepotvrdí a Chandra Gabrielovi oznamuje, že je normální člověk. To Gabriel ale nechce připustit a bere si z Chandrovo seznamu lidí se schopnostmi adresu člověka, který ovládá telekinezi. Gabriel se za ním vydává, muže zabije a díky tomu, že ví, jak věci fungují, si „našteluje“ do sebe jeho schopnost. Také přijímá své nové jméno – Sylar.

Sylar poté opět navštěvuje Chandru a ukazuje mu, že je výjimečný. Překvapený Chandra neví, co má říct, Sylar se mu ale odvděčí tím, že ho zabije a vezme si jeho seznam všech lidí, kteří mají schopnosti.

Six Months Ago

Hiro a Ando

Hiro zjišťuje, že se vrátil o 6 měsíců do minulosti. Seznamuje se pořádně s Charlie a vysvětluje jí, že dokáže ovládat čas. Charlie mu zpočátku nevěří, Hiro jí ale následně přesvědčuje.

Po společných chvílích se Charlie do Hira zamiluje, oznámí mu, že umírá, ale že díky němu dostala chuť opět žít. Hiro, který ji chce ochránit před Sylarem, navrhne, že společně odletí do Japonska, kde budou v bezpečí. Když se ale chtějí oba dva políbit, Hiro zavře oči a nechtěně se přemístí do Japonska.

Hiro tak poté ze strachu požívat nadále své schopnosti, letí letadlem do Ameriky a autobusem jede do Texasu. Za tu dobu, co byl s Charlie a co cestoval zpět do Ameriky, ubylo 6 měsíců a Hiro je opět v současnosti a setkává se s Andem. Říká mu, že se mu Charlie nepovedlo zachránit, Sylar jí opět zabil. A navíc nemá kontrolu nad svými schopnostmi…

Six Months Ago


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Heroes (Hrdinové)
83/100 - 160×

Heroes(Hrdinové)

Mysleli si, že jsou jako ostatní, dokud v sobě neobjevili nadpřirozené schopnosti. Hrdinové se vracejí s novou řadou.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Pruitt Taylor Vince (Caspar Abraham), Dylan Bruce (James Dearing), Clé Bennett (M. F. Harris), Aislinn Paul (Phoebe Frady), Toru Uchikado (Ren Shimosawa), Eve Harlow (Taylor Kravid), Zachary Levi (Luke Collins), Kiki Sukezane (Miko Otomo), Robbie Kay (Tommy Clarke), Danika Yarosh (Malina), Ryan Guzman (Carlos Gutierrez), Judith Shekoni (Joanne Collins), Rya Kihlstedt (Erica Kravid), Gatlin Green (Emily Duval)

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Reklama

Hlídejte si nás

Narozeniny