Heroes (Hrdinové) S03E02: The Butterfly Effect

S03E02: The Butterfly Effect

S03E02: The Butterfly Effect

Nathan je přesvědčený, že ho zachránil bůh a má pro něj plán. Matt se ocitá v Africe a snaží se následovat svůj osud. Sylar útočí na Společnost, ale stane se nečekaná nehoda, která vše změní.

cz sk
22.9.2008
10 090 000
43 minut

Peter, Nathan, Angela, Nathan

Angela má zlý sen-vidí v něm téměř všechny „Hrdiny“ mrtvé. Hiro je propíchlý svým mečem, Claire má useklou hlavu… Angela se otočí a uvidí Adama Monroea, Tracy, Knoxe a Mauryho Parkmana. Sylar se objeví za ní a chytí ji za ramena. Pak se Angela vyděšená probere.

Následně navštíví Petera z budoucnosti. Hned mu poví o tom jak Claire navštvívil Sylar kvůli tomu, že jí řekl aby zůstala doma. Díky tomu byla na nesprávném místě. Říká se tomu motýlí efekt a Peter právě jednoho motýla zašlápl. Postřelením Nathana sice budoucí události změnil, ale ne k lepšímu.

Claire natáčí další videokazetu, tentokrát chce skočit pod vlak. Chce si tím dokázat, že je ještě člověk. Claire už totiž necítí ani bolest. Jedině bolest jí připomínala její lidskost. V poslední chvíli se objeví Peter a zachraní ji. Snaží se s ní mluvit, ale moc mu to nejde. Musí volit slova obezřetně, aby ještě více nezměnil budoucnost.

The Butterfly Effect

Tracy navštíví Nathana a nabízí mu místo senátora. Nathnan na ní hned mluví jako na Nikki. Tracy ho ovšem přesvědčuje, že je třeba té Nikki jen podobná. Nathnan si to chce ještě rozmyslet. Tracy odchází. Za Nathanem se posléze zastaví Peter. Poví mu kdo ve skutečnosti je i to, že ho vlastně postřelil on. Poprosí Nathana o odpuštění. Pak zmizí.

Tracy jde ke svému autu. rychle k ní přiběhne nějaký reportér a tvrdí, že ví o její aférce s Nathanem Petrellim. Na důkaz toho jí pustí video, kde je vidět Nikki kterak si s Nathanem užívá. Tracy řekne „To nejsem já.“ Reportér se takovouhle chabou odpovědí nenechá vyvést z míry. Stejně chce článek otisknout. Tracy se rozzuří, chytí reportéra za ruku a ten hned zmrzne a rozpadne se na malé kousíčky. Hned potom Tracy zvoní telefon. Je to Nathnan. Tuhle práci bere, ale s podmínkou, že Tracy bude v jeho týmu.

Přesouváme se do nemocničního pokoje kde Nathnan hraje šachy s Lindermanem! Následně se za ním staví sestřička a ptá se, proč hraje šachy sám se sebou. Linderman řekne Nathanovi, že ho může vidět pouze on.

The Butterfly Effect

Mohinder a Maya

Maya navštěvuje Mohindera. Mohinder sice v laboratoři je, ale visí na trámu. Seskakuje z něj a předvádí Maye další ukázky vrcholné akrobacie a nakonec dokonce leze i po zdech. Mohinder Maye vysvětlí, že na sobě ozkoušel sérum co vytvořil a dostal tak speciální schopnost. Je silnější, rychlější… Najednou se s Mayou políbí a pochopitelně nezůstane jen u polibků. Další ráno Mohinder vstává z postele a necítí se moc dobře. Podívá se do zrcadla. Má kruhy pod očima a něco se mu děje se zády. Najednou mu v ruce zůstane kousek jeho kůže.

The Butterfly Effect

Hiro, Ando, Daphne

Hiro kontaktuje detektiva a s jeho pomocí zjistí, že osoba která mu ukradla vzorec se jmenuje Daphne Millbrook a, že žije v Paříži. Hiro a Ando se okamžitě teleportují do jeího bytu. Daphne je díky své rychlosti nejlepší zlodějka na světě, její byt je plný ukradených věcí mezi nimiž vévodí Mona Lisa. Hiro se rozhodne, že na Daphne vymyslí past a také se Andovi zmíní, co viděl v budoucnosti. Ando nejdříve nevěří tomu, že by měl Hira zabít – mohl to být třeba robot co vypadá jako on. Snaží se Hira přesvědčit o tom, že by to nikdy neudělal.

Hiro mezitím přemýšlí co by z toho všeho bohatství bylo pro Daphne nejdražší. Nějak ji přece musí nalákat. Najde medaili za sprint na 100 metrů. Daphne přichází. Chvilku si hrají s Hirem na kočku a na myš. Daphne rychle běží, Hiro zase používá teleportaci. Nakonec se dohodnou na výměně. Hiro tedy dá Andovi medaili a Daphne vytáhne vzorec. Daphne se rozeběhne k Andovi, Hiro zastaví čas. Daphne má nůž a přiložila ho k Andově krku. Hirovi formule nestojí za ztrátu přítele a tak Daphne nechá zmizet. Hiro si ovšem situaci pojistil-do medaile zabudoval GPS lokátor, takže přesně ví kde Daphne je. Závod začíná.

The Butterfly Effect

Matt

Matt se je k smrti vyčerpaý. Leží někde v poušti, silně dehydratovaný. Najednou uvidí želvu která mu poradí a» se koukne na rostlinu co je pár metrů od něj – dá mu vodu. Matt želvě poděkuje, teprve teď se dozvídáme, že nad ním stál celou dobu muž (Usuku). Během jejich konverzace se dozvídáme, že Matt se nachází v Africe a ten muž má nejspíš stejnou schopnost jako měl Isaac – umí malovat budoucnost.

The Butterfly Effect

Sylar, Noah, Claire, Elle

Elle jde za svým otcem Bobem aby ho přesvědčila, že dokáže chytit Sylara. Bob už je bohužel mrtvý. Má odkrojený vršek hlavy, Sylar ho poctil malou návštěvou. Elle jde do sektoru 5. Vejde do Noahovy cely. Oznámí mu, že potřebuje pomoc. Sylar je v budově, následně hodí Noahovi pistoli. Najednou Elle něco odhodí pryč. Sylar a přichází k Noahovi. Noah bez rozmyslu na Sylara vystřelí. Ten se ovšem za chvíli uzdraví, podívá se na Noaha se slovy „To mám od tvojí Claire.“ Pak Noaha odhodí pryč. Sylar si jde mezitím sebrat schopnost od Elle. Začne jí pomocí své schopnosti řezet do lebky. Zraněná Elle smete Sylara elektrickým výbojem. Elle se za chvíli probere. Vidí utíkat všechny vězně ze sektoru 5. Pak opět omdlí.

The Butterfly Effect

Za chvíli se dozvídáme výsledek situace. Sylar je sice uvězněn, ale výboj, který Elle vypustila, zlikvidoval celé bezpečnostní zařízení, takže všichni ostatní vězni utekli. Následně přichází Angela na scénu a okamžitě propuští již ošetřenou Elle. Už nebude pracovat pro společnost. Sylar je možná chycen, ale hromada mnohem nebezpečnějších vězňů je teď na svobodě.

Kromě vězňů utekl i Noah. Staví se domů. Je rád, že je Claire naživu. Pak Claire poví o „darebácích“. Bohužel Noah nemůže zůstat, na ochranu Claire přivede její biologickou matku Meredith.

Současný Peter je uvězněný v těle jednoho z darebáků známém jako Jesse. Nemá moc na výběr a tak se zbytkem zloduchů ujede autem. Předtím ještě stihne zanechat Nathanovi vzkaz na záznamníku. Angela navštíví uvězněného Sylara. Nejdříve ho pohladí po vlasech. Sdělí mu jak pro něj byli její synové velké zklamání. Ovšem on ji určitě nezklame. Jako jeho matka to musí vědět. Sylar je totiž její syn…

The Butterfly Effect


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
karlospajdos

Pořád víc a víc zamotaný…

23.12.2015 | 0:29:41
tom99

O poznání lepší epizoda, než ta předchozí…

webmaster, grafik
6.7.2015 | 16:30:27

Heroes (Hrdinové)
83/100 - 162×

Heroes(Hrdinové)

Mysleli si, že jsou jako ostatní, dokud v sobě neobjevili nadpřirozené schopnosti. Hrdinové se vracejí s novou řadou.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Pruitt Taylor Vince (Caspar Abraham), Dylan Bruce (James Dearing), Clé Bennett (M. F. Harris), Aislinn Paul (Phoebe Frady), Toru Uchikado (Ren Shimosawa), Eve Harlow (Taylor Kravid), Zachary Levi (Luke Collins), Kiki Sukezane (Miko Otomo), Robbie Kay (Tommy Clarke), Danika Yarosh (Malina), Ryan Guzman (Carlos Gutierrez), Judith Shekoni (Joanne Collins), Rya Kihlstedt (Erica Kravid), Gatlin Green (Emily Duval)

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Reklama

Hlídejte si nás

Narozeniny