Heroes (Hrdinové) S03E03: One of Us, One of Them

S03E03: One of Us, One of Them

S03E03: One of Us, One of Them

Noah dostává nečekaného parťáka. Hiro a Ando jsou stále na stopě Daphne, Matt zjišťuje v Africe víc o své budoucnosti a Meredith učí Claire, jak bojovat a vyhnout se příště tomu, co jí udělal Sylar.

cz sk
29.9.2008
9 500 000
43 minut

Peter, Sylar, Angela, Nathan

Angela prozrazuje Sylarovi, že je jeho matka. Následně k Sylarovi přivede dívku se jménem Bridget. Má úžasnou schopnost-z jakékoli věci které se dotkne dokáže vyčíst její minulost. Angela odchází ze Sylarovy cely. Ještě předtím ovšem uvolní Sylarovi pouta. Bridget tu je aby ho „nakrmila“. Za chvíli se z místnosti ozývá řev.

Noah se vrací do sídla společnosti. Nathan chce pomoci pochytat všechny uprchlíky, jedině tak bude jeho rodina v bezpečí. Ptá se na svého kolegu Haiťana. Ten má bohužel jiný úkol a tak Noah dostane nového parťáka – Sylara. Sylar potřebuje vedení a pevnou ruku a tohle mu Noah může nabídnout.

One of Us, One of Them

Naši uprchlíci Jesse, Flint, The German a Knox vbíhají do banky za plného provozu. Jde se loupit. Všechny lidí drží pohromadě a Knox z nich nabírá sílu. Jejich strach ho totiž posiluje. Má svůj vlastní plán. Nejde mu jenom o loupež, chce aby společnost poslala své lidi. Až dorazí, bude Knox dostatečně silný na to, aby se jim postavil. Tahle změna se ovšem nelíbí Germanovi, tak ho Knox zabije. Peter (v Jessově těle) se baví s Knoxem o pomstě. Snaží se mu ji vymluvit. Knox použije lsti a zeptá se Petera na osobní otázku z Jessova života. Tak přijde na to, že v Jessově těle je někdo jiný. Peter je odhalen.

Sylar s Noahem mezitím přichází na scénu. Sylar hned zaúkoluje všechny agenty FBI-ať jdou dál a do ničeho se nemíchají. Noahovi vadí, jak Sylar převzal iniciativu a tak mu zakáže jít dovnitř banky. Pak do ní Noah vejde sám.

Knox propustí rukojmí a potom se hned chystá zaútočit na Noaha, ale Peter použije Jessovu schopnost (neuvěřitelně silný řev) a situaci uklidní. Budoucí Peter mezítím zastavuje čas a vysvobodí Petera ze zajetí v Jesseho těle. Potom se rozhodne, že Peterovi musí ukázat budoucnost aby pochopil jeho konání.

Noah děkuje Peterovi za záchranu. Peter už ovšem v Jessově těle není. Z problému zachrání Noaha Sylar. Všichni tři zbylí uprchlíci jsou zatčeni. Noah jde tedy odvézt Flinta pryč. Sylar této chvíle využije a vezme si Jessovu schopnost. Noah mu to nevymluví. Jesse je tedy mrtvý. Knox v nastalém zmatku rychle utíká pryč.

Sylar s Noahem se tedy vrací zpět a zavírají Flinta. Pak za Sylarem přijde Angela. Stále nevěří, že by se v Sylarovi mýlila. Sylar si tedy lehne do své cely. Noah se mezitím baví s navrátivším se Haiťanem. Najde Sylarovu slabost a pak ho zabije.

One of Us, One of Them

Hiro, Ando, Daphne

Hiro sleduje polohu Daphne. je v Berlíně. Okamžitě se tam s Andem přesunou. Daphne jim hned bez okolků poví svůj plán. Při představení má dojít k předání druhé poloviny vzorce a ona ji chce získat. Hiro je překvapen, že jim to takhle v klidu řekla. Daphne ovšem věří, že proti ní ti dva ňoumové z Japonska nemají žádnou šanci. Chce použít svoji schopnost. Nejde to. Hirovy schopnosti taktéž nefungují. Za chvíli vidíme příčinu. Kufřík se vzorcem totiž nese samotný Haiťan.

Naše trojice jde tedy na představení. Daphne se snaží Hira a Anda rozeštvat. Ando se dušuje, že s Hirem dělají všechno spolu. Otočí se a… Hiro nikde. Haiťan se přesunul z hlediště do zákulisí a Hiro ho sledoval. Haiťan provádí výměnu s nějakou ženou. Údajně je to na přání Angely, která se bojí o zcizení vzorce. Hiro vymýšlí plán jak vzorec dostat.

Vběhne k Haiťanovi a snaží se ho přesvědčit, že ten kufřík patří jemu. Mezitím Haiťana zezadu omráčí Ando. Hiro s úsměvem na tváři přebírá kufřík. Oba se chvilku radují nad chutným plodem své práce. Toho využije Daphne a kufřík jim sebere. Místo toho Hirovi v ruce zůstane jen krabice s popcornem. Hiro se chystá Daphne pronásledovat. Nejde to. Hirovi a Andovi na záda poklepe notně naštvaný Haiťan.

Následně jsou oba chudáci zavřeni do cel společnosti.

One of Us, One of Them

Tracy, Nathan, Micah

Tracy se zeptá Nathana na Nikki. Nathan tedy Tracy ochotně sdělí její adresu v New Orleans. Tracy se tam vypraví, musí přijít celé záhadě na kloub.

Tracy vejde do bytu Nikki. V jedné z místností najde rakev, ve které je tělo Nikki. Za chvíli k ní přiběhne Micah. Pozná, že to není jeho matka. Přesto se rozhodne, že jí pomůže. Chvíli si podiskutují o svých speciálních schopnostech.

Pak ji Micah použije na počítač a porovná tak všechny údaje o Nikki a Tracy. Jejich rodné listy dokazují, že se obě narodily ve stejný den a porodil je stejný doktor – Zimmerman. Tracy ho tedy poctí malou návštěvou. Následně se doktora zeptá jestli ji zná. „Jestli tě znám? Já tě stvořil!“

One of Us, One of Them

Matt

Matt je stále v Africe a jeho průvodce mu vypráví o účelu jeho „duševí cesty“. Zavede ho do svého obydlí. V okolí je na kamenech obrovské množství maleb, které zachycují celý Mattův život. Následně Afričan přijde k jedné z kreseb na které je Matt se šťastnou rodinkou. Přemaže ji. Budoucnost se změnila. Začne tedy malovat. Na výsledné kresbě je Matt, kterak svírá v náručí umírající blonďatou ženu. Matt by chtěl tuto budoucnost vidět také. Malíř mu tedy podá směs nějakých drog a na uši mu nasadí sluchátka. Matt se dostává do transu. Oči se mu zakalí a Matt začíná vidět do budoucnosti.

One of Us, One of Them

Claire, Meredith

Claire sdělí svojí matce, že nepůjde do školy. Má přece neuvěřitelné schopnosti a tak nikdy nebude normální, tak proč by se o to měla snažit? Se svými schopnostmi může pomáhat lidem. Chce se naučit bojovat. Její matka je proti, ale její biologická matka Maredith je pro. Vezme tedy Claire do prázdného přepravního kontejneru a zavře dveře.

Naučí ji bojovat. Zapálí plamen. Claire nechápe, oheň ji neublíží. O to ovšem její matce nejde. Claire neůže umřít, ale vlivem ohně ubývá v kontejneru kyslík. Claire se za chvíli začne dusit a o to jde. Rozhodně si bude myslet, že umírá. Claire prosí matku aby přestala. Matka ovšem nejdřív chce slyšet proč se chce doopravdy naučit bojovat. Claire tvrdí, že chce pomáhat lidem. Matka pokračuje dál. Claire už začíná brečet a odpoví pravdu. Chce ublížit tomu parchantovi co ji napadl. Sylar bude pykat. Teprve potom ji matka pustí ven na čerstvý vzduch. Později si Claire bere auto, na obě své matky nahraje, že jede nacvičovat na roztleskávání, ale přitom se vydává po uprchlících ze Sekce 5…

One of Us, One of Them


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
karlospajdos

Pohodička…

23.12.2015 | 1:12:53
tom99

Sylar v akci jako agent Společnosti byl naprosto skvělý. Ostatní uprchlíci z Levelu 5 také nejsou špatní…

webmaster, grafik
6.7.2015 | 16:31:15

Heroes (Hrdinové)
83/100 - 162×

Heroes(Hrdinové)

Mysleli si, že jsou jako ostatní, dokud v sobě neobjevili nadpřirozené schopnosti. Hrdinové se vracejí s novou řadou.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Pruitt Taylor Vince (Caspar Abraham), Dylan Bruce (James Dearing), Clé Bennett (M. F. Harris), Aislinn Paul (Phoebe Frady), Toru Uchikado (Ren Shimosawa), Eve Harlow (Taylor Kravid), Zachary Levi (Luke Collins), Kiki Sukezane (Miko Otomo), Robbie Kay (Tommy Clarke), Danika Yarosh (Malina), Ryan Guzman (Carlos Gutierrez), Judith Shekoni (Joanne Collins), Rya Kihlstedt (Erica Kravid), Gatlin Green (Emily Duval)

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Reklama

Hlídejte si nás

Narozeniny