Heroes (Hrdinové) S03E25: An Invisible Thread

S03E25: An Invisible Thread

S03E25: An Invisible Thread

Všichni Hrdinové dělají, co můžou, aby získali opět tak vytouženou anonymitu. V cestě jim ale stojí Sylar, který má svůj vlastní plán, a chce se stát prezidentem. Peter a Nathan se ho vydávají zastavit.

cz sk
27.4.2009
6 470 000
43 minut

Noah, Danko

Sylar Dankovi vysvětluje, že stejně jako podobu může změnit i své zranitelné místo, což také udělal. Proto nůž zabodnutý v hlavě nezebral. Sylar poté nezabíjí Danka, pouze ho zraní a bere si jeho podobu. Jako Danko se Sylar vydává za agenty, které chladnokrevně zabije. Po výstřelech, které jsou slyšet, přicházejí další agenti. Sylar bere na sebe podobu agenta Tauba a zajme společně se svými druhy pravého Danka. Ten je agenty odveden do budovy 26, zatímco Sylar slaví triumf.

Mezitím Noah přesvědčuje Claire a Angelu, aby si vystoupili z auta. Ví, že jsou jim v patách Dankovo agenti. Ještě než se rozloučí, stačí dát Noah Claire nevystopovatelný telefon. Po chvíli je Noah zatčen agenty a také převezen do budovy 26.

V jedné cele se tak potkávají Noah s Dankem. Po krátké debatě si podávají ruce, že nyní budou spolupracovat. Jakmile si ale ruce podají, dveře jejich cely se otvírají. Danko jde ihned pro injekční stříkačku a pro látku, která by mohla složit Sylara. Než se to ale Danko pokusí udělat, přichází se stříkačkou k Noahovi a připravuje se mu to bodnout do krku.

An Invisible Thread

Hiro, Ando, Mohinder

Hiro a Ando se vydávají do budovy 26, Hiro zmrazí čas, ale poté, co to udělá, je mu ještě hůř než předtím a začíná také kromě krvácení z nosu krvácet z ucha. Hiro s Andem osvobodí všechny zajatce a na jejich místa dají agenty, analytiky a ostatní členy budovy 26. Jeden z osvobozených zajatců je také Mohinder, který prohlédne Hira. Jediné, co mu ale dokáže říci s jeho stavem, je, že už by neměl riskovat používat své schopnosti.

Hiro ale Mohindera neposlechne, protože právě uvidí Noaha v nebezpečí. Zastaví čas, bere injekci Dankovi a samotnému mu to bodne. Poté Hiro definitivně padá k zemi. Noah poté volá Claire, jestli je v pořádku. Ta je ale už pod vlivem Sylara.

An Invisible Thread

Sylar, Peter, Claire

Claire se rozděluje s Angelou, zatímco ona zamíří za Mattem Parkmanem, Claire se vydává za Nathanem. Nejdříve svého biologického otce zkouší, zda je to doopravdy on. Nathan uspěje a společně se vydávají za prezidentem. Při podpisu jednoho dokumentu se ale Nathan podepíše levou rukou. Claire dochází, že se jedná o Sylara. Než stačí ale něco podniknout, tak se jí Gabriel zmocní. Povídá jí o tom, že by se mohla stát jeho první dámou v Bílém domě.

An Invisible Thread

Peter mezitím nachází pravého Nathana. Společně osvětlí ochrance prezidenta situaci. Nathan slibuje, že bude za své činny souzen, nyní ale chce napravit, co spáchal. Oba přicházejí do místnosti, kde je Sylar a Claire. Právě včas. Claire je odhozena Sylarem ven z místnosti za to, že odmítla Gabrielovu nabídku. Peter a Nathan se vydávají do boje se Sylarem. Peter se dokáže přiblížit k Sylarovi dost blízko, aby převzal jeho schopnost. Sylar ale také převezme schopnost Nathanovi pomocí vcítěním se. Nathan se Sylarem odlétají, zatímco Peter zůstává v pokoji sám s Claire.

Brzy oba dva potkávají právě přicházejícího Noaha, který dává Peterovi stříkačku, která dokáže Sylara zastavit. Je ale zapotřebí to udělat včas, protože Sylar právě zjistil úkryt prezidenta a chce se za ním – ať už z jakéhokoliv důvodu – vydat. V přestrojení za ochranku si Sylar sedá do jeho auta, najednou je do něj ale prezidentem zabodnuta injekce. Prezident se mění v Petera, který díky nově ukořistěné schopnosti dokázal obávaného Sylara porazit.

An Invisible Thread

Nathan, Angela, Matt

Angela nachází Matta, jak se chystá vydat do budovy 26. Zastavuje ho a prosí ho, aby šel s ní. Měla totiž sen, že bude ublíženo Nathanovi a jediný, kdo mu bude moci pomoct, bude Matt. Po naléhání se nakonec vydává s Angelou. Vracíme se k okamžiku, kdy je Sylar ještě neporažen a společně s Nathanem vylétávají z místnosti, kde je Peter a Claire, pryč. Brzy oba skončí v jiné místnosti a Sylar rozřízne Nathanovi krk. Nathan naposledy vydechne a poté umírá!

Mrtvého Nathana nachází Matt a Angela. Ta si nedovede vysvětlit, proč je Nathan mrtvý, když ve svém snu viděla, jak mu Matt pomůže. Brzo sem přichází i Noah, který také má jedno řešení – Matt může Sylarovi upravit paměť tak, aby si myslel, že je Nathan. Matt nesouhlasí, poté, co mu ale Angela a Noah řeknou, že jediný Nathan jim může dát opět svobodu, souhlasí. Matt „přikáže“ Sylarovi, aby sám na sebe zapomněl, a aby si pouze myslel, že je Nathan. Poté se koná velký pohřeb Sylara (i když vidíme Sylarovo tělo, jak hoří, tak se jedná o tělo měniče tvarů Martina, který zemřel naposledy v Sylarově podobě), na kterém jsou přítomni všichni naši hrdinové. Změněný Nathan (Sylar) všem oznamuje, že se dokázal s prezidentem dohodnout. Bude vytvořená Společnost, jak kdysi bývala. Všichni hrdinové se vydávají každý vstříc svému osudu, ale pouze Angela, Noah a Matt ví pravdu o smrti Nathana a o přetvořeném Sylarově těle.

An Invisible Thread

Volume 5 – Redemption

O šest týdnů později sledujeme, jak jeden agent přichází domů. Vidí, že umyvadlo v kuchyni přetéká. Z vody se najednou zjeví nám dobře známá postava – Tracy (Nebo Barbara?) a namíří svojí vodní rukou na agenta.

Mezitím v té samé době vidíme Nathana, jak je navštíven Angelou. Je celý nesvůj a něco ho stále znepokojuje. Poté konečně přichází, co to je – hodiny, které má v pracovně, netikají, jak mají. Nathan je posouvá tak, jak by měli jít. Angela začíná mít strach, že Sylar si pomalu ale jistě začíná uvědomovat sám sebe…

An Invisible Thread


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
karlospajdos

Nechápu proč udělali ze Sylara Nathana, proč třeba nevzali krev z Claire a nedali jí mrtvýmu Nathanovi a definitivně nezabili Sylara, to je jasný že se rozpomene. Jako konec série nic moc teda.

26.12.2015 | 0:56:04
tom99

Jediné, co bych vytkl, je, že nám doslova nechali zavřené dveře souboje mezi Peterem, Nathanem a Sylarem, jinak epizoda bez chyby :-)

webmaster, grafik
3.8.2015 | 17:19:42

Heroes (Hrdinové)
83/100 - 162×

Heroes(Hrdinové)

Mysleli si, že jsou jako ostatní, dokud v sobě neobjevili nadpřirozené schopnosti. Hrdinové se vracejí s novou řadou.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Pruitt Taylor Vince (Caspar Abraham), Dylan Bruce (James Dearing), Clé Bennett (M. F. Harris), Aislinn Paul (Phoebe Frady), Toru Uchikado (Ren Shimosawa), Eve Harlow (Taylor Kravid), Zachary Levi (Luke Collins), Kiki Sukezane (Miko Otomo), Robbie Kay (Tommy Clarke), Danika Yarosh (Malina), Ryan Guzman (Carlos Gutierrez), Judith Shekoni (Joanne Collins), Rya Kihlstedt (Erica Kravid), Gatlin Green (Emily Duval)

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Reklama

Hlídejte si nás

Narozeniny