Heroes (Hrdinové)
83/100 - 167×

Heroes(Hrdinové)

Mysleli si, že jsou jako ostatní, dokud v sobě neobjevili nadpřirozené schopnosti. Hrdinové se vracejí s novou řadou.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Pruitt Taylor Vince (Caspar Abraham), Dylan Bruce (James Dearing), Clé Bennett (M. F. Harris), Aislinn Paul (Phoebe Frady), Toru Uchikado (Ren Shimosawa), Eve Harlow (Taylor Kravid), Zachary Levi (Luke Collins), Kiki Sukezane (Miko Otomo), Robbie Kay (Tommy Clarke), Danika Yarosh (Malina), Ryan Guzman (Carlos Gutierrez), Judith Shekoni (Joanne Collins), Rya Kihlstedt (Erica Kravid), Gatlin Green (Emily Duval)

Shrnutí a postřehy k epizodě Company Woman

Shrnutí a postřehy k epizodě Company Woman

Hrdinové se blíží do cíle a my jsme viděli předposlední epizodu seriálu. Čeho jsme si všimli, jaké v nás zanechala pocity a co čekáme od finále?

12 0
17.1.2016

Pokud jste epizodu neviděli, nedoporučujeme vám číst dále. Pokud si chcete připomenout, co se v epizodě stalo, zavítejte do profilu dané epizody, kde najdete přesný popis děje celé epizody Company Woman.

Časový paradox

Erica Kravid vybudovala v daleké budoucnosti kolonii, protože počítá s tím, že svět nebude zachráněn. Tommy a Malina jsou ovšem dle vize Angely Petrelliové schopni zachránit svět. Budoucnost ovšem zatím „počítá“ s tím, že svět zachráněn nebude. Co když ho ale nakonec Tommy a Malina opravdu zachrání?


I kdyby ano, Tommy a Malina tak vymažou z existence několik stovek lidí. Všichni, kdo byli přesunuti do budoucnosti, přestanou existovat ve chvíli, kdy sourozenci zahrání svět. Budoucnost se tedy hned změní. Je samozřejmě možné, že se vytvoří jiná časové linie a ti lidé stále budou žít, ale v Heroes jsme se nikdy nedočkali cestováním napříč různými časovými liniemi, takže nevíme, jak to vlastně v Heroes světě funguje. Pokud by všichni tyto lidé byli vymazáni, čekal by je stejný osud jako Caitlin, kterou zanechal Peter Petrelli v postapokalyptické budoucnosti během druhé řady, kdy ve světě řádil nebezpečný virus Shanti.

(Tommy může zachránit svět, ale když to udělá, vymaže z existence stovky lidí.)

Minulost Ericy

Jednou z nejzajímavějších částí epizody je flashback do mládí Ericy Kravid, který nám poodhalí její motivaci a důvody nenávisti k výjimečným. Její otec je na smrt nemocný a běžná léčba už mu nepomůže, přesto je tu pro něj šance. Jeho doktorem je vyvinutý a vzhledem ke svému povolání má velmi užitečnou schopnost – léčení. Tuto schopnost nevidíme v seriálu poprvé. V seriálu s ní disponoval Daniel Linderman a řada dalších postav. Jenže doktor není dvakrát čestný člověk a Erica brzy pochopí, že aby zachránila otci život, musí přetrpět pohlavní styk s doktorem.

Brzy se situace opakuje s Eričinou dcerou – malou Taylor, která je těžce nemocná. Doktor znovu pomůže a my se tak dozvíme, že je otcem Taylor. Erica už ovšem není schopna dělat něco proti své srsti a doktora zabíjí. Zde zřejmě pomalu rozrůstala její nenávist vůči vyvinutým. A stejně tak, jak Taylor v epizodě několikrát zmínila, její posedlost vše řídit. Ve flashbacku jsme viděli zranitelnou Ericu, která sebou nechala manipulovat, zatímco v současnosti je to právě ona, která vše řídí a manipuluje všemi kolem sebe (Tommy, Hachiro a další).

(Motivy Ericy nám byly prozrazeny až v předposledním dí­le.)

První kontakt se Společností

Zkušenost s výjimečnými Ericu poznamenala a brzo jí navštíví agent společnosti Caspar Abraham, který jí nabídne, že jí vymaže paměť. Ta využije jeho služby a nechá vymazat paměť své dceři. Erica se tak od Abrahama dozvídá o Společnosti a je možné, že ji v budoucích letech dost monitorovala, nebo dokonce i pro ni pracovala.

Možná už v mládí plánovala, že jednou chce takovou Společnost vlastnit, ale Primatech mohl řídit vždy pouze jeden ze zakladatelů (více v našem článku o Primatechu). Angela Petrelliová, která je poslední žijící zakladatelkou původní Společnosti, se ovšem rozhodla Primatech prodat. Asi by ho neprodala někomu úplně cizímu a Ericu tedy už nějakou dobu znala (zřejmě asi z Primatechu, kde mohla Erica pracovat).

(Noah v epizodě opět chyběl. A to se nikdo z Renautas nepozastavil nad tím, že Harris zemřel?)

Podobnost s původními Heroes

Epizoda Company Woman je jakýmsi zrcadlem k epizodě Company Man, epizody, které jsme se dočkali během vysílání první série původních Hrdinů. Díky Mattu Parkmanovi jsme se dozvěděli o Noahově minulosti a jeho postupném pracování pro Společnost. Je zajímavé, že v této epizodě se Matt vloupal do Noahova bytu a chtěl po něm informace. Dnes se situace opakovala a v Company Woman se Matt vypravil za Ericou a rovněž od ní něco chtěl.

Jelikož byl seriál ukončen a jedná se o předposlední epizodu, je to již podruhé, co nám předposlední epizoda nabídla šokující odhalení z něčí minulosti. Jestli si vzpomínáte na čtvrtou sérii, tak v předposledním díle The Wall jsme se dozvěděli o začátcích Noaha Benneta, nyní zase o Erice Kravid. Může se jednat čistě jen o náhodu, ale Tim Kring zkrátka sází na (špatnou) jistotu a rád v Heroes Reborn opakuje prvky, které vytvářel již pro původní seriál.

(Epizoda je podobná epizodě The Wall ze čtvrté série.)

Schopnosti se projevují

To, že je Taylor těhotná s Francisem, už nějakou dobu víme. Jelikož byl Francis vyvinutý, byla vždy šance, že Taylor dítě může být také výjimečným, což se nakonec v poslední epizodě potvrdilo. Zajímavé ovšem je, že i když ještě není dítě na světě, projevuje se u něj schopnost a to skrze Taylor. To jsme doposud v seriálu neviděli. Dítě Taylor bude umět manipulovat se svými hlasivkami a vyvolávat zvukové vlny. Nejedná se o novou schopnost, mohli jsme ji vidět už ve třetí sérii, kde ji ovládal Jesse Murphy.

U každého výjimečného se schopnosti projevují v různém věku. U Claire se projevily v pubertě, u řady dalších postav až v dospělosti a u některých hned od narození. U Claire ještě chvilku zůstaneme. Celá epizoda ji tak trochu vznáší hold a na roztleskávačku je dost odkazováno. Pochopitelně nejvíc na střední škole v Odesse, kde si ve vitríně Malina všimne její fotky a my jsme tak mohli na Claire nostalgicky zavzpomínat.

(Taylor už nyní ví, že její dítě bude vyvinuté.)

Sehrají zásadní úlohu Emily a Ren?

Hachiro Otomo neměl na výběr, a aby ochránil svou dceru Miko, která je v laboratořích Renautas v hibernaci, musel uposlechnout příkazy Ericy a znovu uvěznit pána času – tentokrát Tommyho, do počítačové hry. Jak se praví v Pánovi prstenů – „i ten nejmenší človíček může změnit budoucnost“ – Ren a hlavně Emily byly pro události v této sérii celkem bezvýznamné postavy, přijde nyní jejich čas?

Jejich náhodné a vnucené setkání pro účely příběhu může mnohé změnit. Ren použil klíč od Otoma a dostal se spolu s Emily do přísně střežené laboratoře Renautas. Tam viděli, jak byl Hachiro Otomo omráčen (nebo snad zabit smrtící injekcí?) a jsou pár kroků od toho, aby osvobodili Tommyho z Evernow.

(Sehrají Ren a Emily důležitou roli, nebo budou stále zbytečnými postavami?)

Foto: NBC

Autoři článku: @barahir, @tom99

Shrnutí a postřehy k epizodě Send in the clones
Shrnutí a postřehy k epizodě 11:43 to Odessa
Shrnutí a postřehy k epizodě Sundae, bloody sundae
Shrnutí a postřehy k epizodě June 13th (Část druhá)
Shrnutí a postřehy k epizodě June 13th (Část první)
Shrnutí a postřehy k epizodě Game Over
Shrnutí a postřehy k epizodě The Lion's Den
Shrnutí a postřehy k epizodě The Needs of the Many
Shrnutí a postřehy k epizodě Under the Mask
Shrnutí a postřehy k epizodě Odessa
Shrnutí a postřehy k epizodě Brave New World

Příště se konečně dozvíme, co se stalo s Noahem, kterého jsme už druhou epizodu neviděli a seriál tím bohužel dost trpí. Pokud jste postřehli něco, co nám uniklo, nebo se vám něco nezdá, dejte rozhodně vědět do komentářů.

Diskuze /9

Piere

Není ta Hachirova dcera v budoucnosti už?

#2 Menec
17.1.2016 | 21:25:20
Menec

#1 Piere: ano je, v bezvědomí myslím.

Jinak také jsem si hned vzpomněl na díl Company man (ikdyž jsem ho viděl před x lety, stejně mi uvízl v paměti). Příběh Noaha Benneta ale tehdy dokázal diváka chytnout za srdce a vrýt se do paměti. Zato příběh Ericy Kravid byl pro mě podán ve stejném duchu jako celá poslední série – naprosto bez emocí. Nevím jestli je to špatnou hudbou, hereckými výkony, scénářem nebo něčím jiným, prostě se mi tato série strašně ale strašně nelíbí – což mě dost mrzí :-/ Naštěstí už chybí jen poslední díl, kde doufám bude – jak nám slibovali – příběh definitivně uzavřený.

17.1.2016 | 21:53:20
Allien9

Neobnoveno, dobrý. Teď doufat, že bude aspoň ten konec za něco stát. ;-)

Allien9
18.1.2016 | 0:18:21
Angi

Taky mám v plánu „přetrpět“ poslední díl a pak co nejrychleji zapomenout, že tahle série existovala. Stejně, jako čtvrtá řada.

18.1.2016 | 8:12:50
Vosic

Mně tady v týhle sérii prostě spousta věcí nedává smysl… Nejvíc asi nepochopím, proč Hachiro Otomo vezme Tommyho do hry. Vždyť Erika bez něj nemůže do budnoucnosti, nemlže tam ani poslat zprávu a tudíž jeho dceři nemůže ublížit. Nabízí se tedy se s Tommym spojit spíš. Ta dějová linka s Mattem je celá divná. To byl vždycky klaďas a najednou je jeden z největších záporáků. Opět má schopnosti a může ovládnout Ericu a všechny ostatní, ale nechá sebou manipulovat od obyčejnýho člověka… Na jednu stranu se těším na konec, ale na druhou se bojím, že to domrví totálně :-/

#6 Scrappak
18.1.2016 | 10:49:22
Scrappak

Erica pomocou Hira v hre mohla prenášať ľudí do budúcnosti takže to pravdepodobne môže robiť aj s Tomym. Matt sa mohol v priebehu rokov zmeniť a strach zo smrti a zničenia Zeme mu pravdepodobne zmenil jeho priority. Teda nezmenil priority ale rozhodol sa, že ich bude inak praktizovať#5 Vosic:

#7 téčko171
18.1.2016 | 13:44:27
téčko171

#6 Scrappak: To se mi moc nezdá. To by muselo dojít k něčemu fakt velkýmu, aby se z dobráckýho ňoumy stal takovej kretén.

webmaster
18.1.2016 | 17:50:31
Chipmanek

Jen me tak napada, uz jednou chteli Tommyho pripoutat, ale nemohli vyuzivat jeho schopnosti teleportace, protoze jeho schopnost neni teleportace a zasteveni casu, jak u Hira, ale jen sebrani schopnosti nekoho pobliz. Proc by to melo byt jinak ted, kdyz ho uveznili ve hre? Hira musela osvobodit katana girl skrz tu gamesku, ti 2 se sice dostali az do laborky, ale do hry se tezko vloupaj. Dle meho nazoru ho ze hry pusti samotna Erika, bo jim ta masina nepofrci. Ale jinak souhlasim, ze tato serie se moc nepovedla. Nevim, jestli je to herci, nebo necim jinym, ale napr. Tommy a Phoebee mi proste na sve role vubec nesedi.

#9 Chipmanek
18.1.2016 | 19:25:48
Chipmanek

#8 Chipmanek: Lol, ted me napadla jeste vetsi blbost. Otomo ho strcil do hry, ale pri tom se ho dotknul, treba mu tu jeho schopnost tim sebral, podobne jak sebral schopnost Hirovi, kdyz se teleportovali do minulosti a drzel Tommyho v naruci, nebo Claire kdyz ho porodila a uzdravila se (s Malinou jako 2hou uz pak porod tak hladce nesel). Takze az mu to dojde, tak normalne ze hry vyleze sam :-). Problem je, ze puvodni schopnosti timto ztrati, takze ted by mel pouze schopnost vlezt do hry, a ta mu je pak venku na piiiip.

18.1.2016 | 19:51:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Hlídejte si nás

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama