Heroes (Hrdinové)
83/100 - 167×

Heroes(Hrdinové)

Mysleli si, že jsou jako ostatní, dokud v sobě neobjevili nadpřirozené schopnosti. Hrdinové se vracejí s novou řadou.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Pruitt Taylor Vince (Caspar Abraham), Dylan Bruce (James Dearing), Clé Bennett (M. F. Harris), Aislinn Paul (Phoebe Frady), Toru Uchikado (Ren Shimosawa), Eve Harlow (Taylor Kravid), Zachary Levi (Luke Collins), Kiki Sukezane (Miko Otomo), Robbie Kay (Tommy Clarke), Danika Yarosh (Malina), Ryan Guzman (Carlos Gutierrez), Judith Shekoni (Joanne Collins), Rya Kihlstedt (Erica Kravid), Gatlin Green (Emily Duval)

Shrnutí a postřehy k epizodě Game Over

Shrnutí a postřehy k epizodě Game Over

V poslední epizodě se toho stalo opravdu hodně. Aby se Hiro mohl vrátit, někdo musel zemřít, plány Ericy se hroutí a Claire možná není tak docela mrtvá. Co nás zaujalo na šesté epizodě s názvem Game Over?

14 0
25.10.2015

Pokud jste epizodu neviděli, nedoporučujeme vám číst dále. Pokud si chcete připomenout, co se v epizodě stalo, zavítejte do profilu dané epizody, kde najdete přesný popis děje celé epizody Game Over.

S velkou silou přichází velká zodpovědnost

Tommy je na všechny naštvaný a tak potřebuje na chvíli hodit starosti za hlavu. Spolu s Emily se teleportuje do Paříže, přímo pod Eiffelovku. Nahoru na vyhlídku se sice nedostanou, protože vyvinutí mají vstup zakázaný, ale po menší potyčce s ostrahou se přece jen po Paříži porozhlédnou a narazí na zajímavé místo. Na nábřeží Seiny existuje už od 16. století trh s knihami. A právě sem Emily Tommyho zavede, aby mu řekla variaci na známou poučku ze Spidermana. S Tommyho schopnostmi přichází i zodpovědnost a on jí musí dostát.


Ale zpět ke zmíněným komiksům. Ty už totiž neletí jako dřív a prodavač je má schované v zaprášené bedně. Kdo by taky chtěl číst o lidech se schopnostmi, když je lidi vidí každý den před sebou. Přesto Tommy najde v bedně s komiksy poklad – 31. číslo 9Wonders (Devátý div), komiksu předpovídajícího budoucnost, který kreslil ještě Isaac Mendez v první sérii. Tohle vydání Tommymu chybělo. Shodou okolností je jeho hrdinou právě Tommy, možná to není náhoda.

(Tommy drží v ruce vzácný výtisk komiksu, který nakreslil ještě Isaac Mendez. Foto: NBC)

Smrtelný lék i spasitelný jed

Carlos Gutierrez se vydává na záchrannou misi pro svého synovce Josého a Otce Mauricia. Pomoci mu v tom nedobrovolně musí policejní kapitán Dearing, který, ač sám je vyvinutý, je za 10 000 dolarů ochotný chytat ostatní výjimečné a odvádět do panství Sunstone. Jenže má to háček, dovnitř se dostanou jen vyvinutí a tak dává Dearing Carlosovi ampulku s látkou, která má údajně zmást detektory.

Jenže ouha, Dearing připravil past a Carlos se po požití oné látky skácí k zemi. Co mu Dearing dal? Nějaký jed, nebo snad… sérum, které vyvinul Mohinder Suresh a které udělá z obyčejných lidí vyvinuté? Je to trochu divoká teorie, ale latinskoamerická linka je zatím trochu nudná a tak by se nám líbilo, kdyby i Carlos dostal nějakou tu schopnost a mohl se zapojit do hlavního dění.

Ať už byla podivná tekutina cokoliv, Carlos se skácel k zemi. I když (zatím) nemá schopnost, je možné, že látka na něj měla zcela jiný účinek, než Dearing předpokládal. Stále je šance, že Carlos má schopnosti, ale ještě se u něj neprojevily. Napovídá tomu především to, že jeho bratr Oscar a synovec José disponují zvláštními schopnostmi. Ty se předávají z generace na generaci pomocí genů, tudíž Carlosova matka, otec, či někdo ze vzdáleného příbuzenstva museli jednou mít schopnost.

(James Dearing dává Carlosovi lahvičku s neznámou tekutinou. Foto: NBC)

Leeroy Jenkins

Vchod do pevnosti, ve které je zajatý Hiro, střeží japonské monstrum s katanou. Na první pohled nepřemožitelný bojovník. Ren a spolu s ním i Miko Otomo zvolají Leeroy Jenkins a vrhnou se na něj. Tento pokřik neslyšíme v seriálu poprvé, Ren ho použil už v první epizodě, kdy se vydal do Evernow Miko na pomoc.

Pokřik má původ ve hře World of Warcraft. V roce 2005 se jedna z guild vydala skolit bosse, před začátkem boje se členové domlouvali na strategii, když v tom se jeden z nich rozběhl, zvolal své jméno Leeroy Jenkins a pustil se do bosse sám. Ostatní se po chvilce váhání přidali, ale díky nepromyšlené akci Leeroye samozřejmě všichni zemřeli. Z tohoto pokřiku se stal za ty roky internetový mem a na youtube má zaznamenaný stream přes 40 milionů shlednutí.

(Miko s Renem musí porazit protivníka v masce, aby osvobodili Hira Nakamuru. Foto: NBC)

Pán prostoru a času

Dějové linky Ericy, Miko a Noaha se spojují v sídle Renautas v Midianu. Miko s Renem dorazí, aby osvobodili pána času, což je úkol, kterým Miko pověřil Hachiro Otomo, její otec. Tedy ne tak docela. V postřezích ke čtvrté epizodě jsme si dle Harrisových náznaků tipli, že Miko není člověk, ale oživlý program, který utekl ze hry Evernow a zdá se, že to tak je. Jak se to mohlo stát a jakou roli v tom hraje Hirův meč, zatím nevíme, ale po této epizodě máme všichni jasno.

Oním pánem času je samozřejmě Hiro Nakamura, který byl Ericou Kravid uvězněn na místo, kde neexistuje prostor ani čas – do kódu počítačové hry. Erica mezitím využívá jeho schopnost, aby přemísťovala bedny s neznámým obsahem do budoucnosti. Tyto pokusy připomínající Noemovu archu jistě nějak souvisí s blížícím se koncem světa.

Miko nečeká jednoduchý úkol – po poražení dvou strážců se musí obětovat, aby Hira vysvobodila z vězení a překazila tak plány Ericy. Jestli je to skutečná smrt jedné z hlavních postav, zatím nevíme. Je ale více než pravděpodobné, že Miko se v nějaké podobě ještě vrátí. Minimálně ji uvidíme v příštích dvou epizodách, které se budou věnovat rok starým událostem v den teroristického útoku v Odesse.

(Hiro bere Noaha do 13. června 2014, aby změnili minulost. Foto: NBC)

Odkazy

Už několikrát jsme psali, že Tim Kring má v oblibě Star Wars a často se pokouší určité prvky propašovat do seriálu. V předchozích postřezích jsme se věnovali možným sourozencům v seriálu, minule zase častokrát Quentin Frady odkazoval na Hvězdu smrti a Ewoky, nyní jsme se dočkali osudového vyznání lásky. Když Ren oznámí Miko, že ji miluje, ta stroze odpoví „Já vím“. Spoustě fanouškům to může připomínat scénu, kdy Han Solo je zmrazen do karbonitu a Leia mu v poslední chvíli vyzná své city.

A souvislost se Star Wars je čím dál větší. Zatímco se v Han v Impériu vrací úder vydává na (skoro) jistou smrt, v seriálu má Miko velice podobnou cestu. Zatímco Solo je zmrazen v karbonitu, Miko splnila poslední level hry a je „zmrazena“ ve hře. Všichni ale víme, že Han se z karbonitu dostal, proto se nebojíme, že bychom o Miko přišli natrvalo.

(Poslední společná scéna mezi Miko a Renem. Foto: NBC)

Sbohem, Quentine

V epizodě Game Over jsme se nadobro rozloučili s Quentinem Fradym. Tim Kring se znovu poučuje a ukazuje nám, že se nebojí své postavy zabíjet. Zatímco v původních Heroes postavy naopak přibývaly, ba několikrát ožívaly, zde se podobného klišé nemusíme bát. Po smrti Reného, Molly a možná také Miko se k nim připojuje Quentin.

Quentin byl veselý člověk, který asi jako jediný přinášel do seriálu humor. Takové postavy v běžných seriálech většinou neumírají, protože je všichni mají rádi, i když s hlavním dějem až tak nesouvisí. Ve chvíli, kde ale Quentin našel svou sestru Phoebe, pro něj příběh skončil, a nebyl by pro samotný děj už tak důležitý. Quentinův prostor bude tak vyplněn zajímavějšími postavami, které ještě nedostaly příliš prostoru (Luke Collins, Malina).

(Quentin v seriálu dohrál. Foto: NBC)

Autoři článku: @barahir, @tom99

Shrnutí a postřehy k epizodě The Lion's Den
Shrnutí a postřehy k epizodě The Needs of the Many
Shrnutí a postřehy k epizodě Under the Mask
Shrnutí a postřehy k epizodě Odessa
Shrnutí a postřehy k epizodě Brave New World

Pokud jste postřehli něco, co nám uniklo, nebo se vám něco nezdá, dejte rozhodně vědět do komentářů.

A co tvůrci říkají na epizodu?

Thumbnail Play icon

Diskuze /8

gladiator992

Konečne sa to rozbehlo :D

25.10.2015 | 16:38:16
téčko171

Teda na to, jak nerad se Kring v původních Hrdinech zbavoval postav mu za těch pět celkem slušně narostly koule. Že zabije Quentina a k tomu tak tragickým způsobem jsem fakt nečekal. (y)

#3 barahir
webmaster
25.10.2015 | 18:06:50
barahir

#2 téčko171: Je otázka, jestli to teď Hiro všechno nepřemaže, protože

podle IMDB by měl být Quentin i Miko ve všech epizodách.

#4 tom99
čestný člen redakce
25.10.2015 | 18:12:45
tom99

#3 barahir: To snad ne. To by si to u mě hodně pos… Nicméně IMDB bych nebral jako úplně nejspolehlivější zdroj co se týče výskytu postav. U Judith Shekoni (Joanne) je také, že bude všech třinácti epizodách a v téhle nebyla :-)

webmaster
25.10.2015 | 18:24:58
téčko171

Na imdb může postavy a herce přidávat kdo jde zrovna okolo, skoro jako na wiki, takže to není moc spolehlivý zdroj.

webmaster
25.10.2015 | 18:27:22
barahir

Úplně spolehlivý to není, to je pravda, na druhou stranu, pamatuju, že třeba pro True Detective se tam tímhle způsobem daly dobře hledat spoilery.
Ale v úplné přemazání taky nevěřím, to by si Kring podkopal větev s rozběhnutými dějovými linkami.

čestný člen redakce
25.10.2015 | 18:31:33
Teofan

Škoda té sledovanosti, super sérka, ale když už klesla pod 4mil tak pochybuji že udělají další :/

26.10.2015 | 20:04:23
Allien9

Mno, na to, že jsme za polovinou a mně jsou všichni stále ukradení nebo mě se*ou… :-D

Allien9
27.10.2015 | 2:19:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Hlídejte si nás

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama