Heroes (Hrdinové)
83/100 - 167×

Heroes(Hrdinové)

Mysleli si, že jsou jako ostatní, dokud v sobě neobjevili nadpřirozené schopnosti. Hrdinové se vracejí s novou řadou.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Pruitt Taylor Vince (Caspar Abraham), Dylan Bruce (James Dearing), Clé Bennett (M. F. Harris), Aislinn Paul (Phoebe Frady), Toru Uchikado (Ren Shimosawa), Eve Harlow (Taylor Kravid), Zachary Levi (Luke Collins), Kiki Sukezane (Miko Otomo), Robbie Kay (Tommy Clarke), Danika Yarosh (Malina), Ryan Guzman (Carlos Gutierrez), Judith Shekoni (Joanne Collins), Rya Kihlstedt (Erica Kravid), Gatlin Green (Emily Duval)

Shrnutí a postřehy k epizodě June 13th (Část druhá)

Shrnutí a postřehy k epizodě June 13th (Část druhá)

Druhá flashbacková epizoda vše objasnila a dokázala, že tentokrát má Tim Kring promyšlené vše do puntíku. Nyní opravdu můžeme hovořit, že se seriál vrátil ke kořenům první série. Tak co jsme se dozvěděli?

12 0
8.11.2015

Pokud jste epizodu neviděli, nedoporučujeme vám číst dále. Pokud si chcete připomenout, co se v epizodě stalo, zavítejte do profilu dané epizody, kde najdete přesný popis děje celé epizody June 13th (Part 2).

Dobrák Matt

Epizoda June 13th (Part 2) nám po dlouhé době ukázala postavu, kterou jsme naposledy viděli ve finále čtvrté řady – Matta Parkmana. Stanice NBC jeho příchod do seriálu hodně promovala, proto je pro nás zklamáním, že se Matt objevil pouze v jedné scéně, která ve finále vůbec nebyla důležitá. Oproti Haiťanovi, který v seriálu (zatím) měl taktéž jednu scénu jako Matt, se jeho úloha a důležitost pro příběh nedá srovnávat s Mattovou scénou.


Jediné, co jsme se dozvěděli o Parkmanovi, je to, že Matt začal pracovat pro Ericu Kravidovou, která zařídila, že jeho syn Matty a manželka Janice budou v bezpečí, když pro ni bude vykonávat špinavou práci. Erica tak využívá Matta a jeho schopnost podobně jako to dělá třeba u Harrise a Phoebe. Matt se skutečně měl objevit pouze v jedné epizodě, ale nakonec skutečnost je jiná a uvidíme ho (minimálně) ještě v příští. Snad tam dostane větší prostor.

(Matt se zatím objevil pouze v jedné scéně.)

Tommyho schopnost

Když Hiro Nakamura a Angela Petrelliová vzali děti Claire do roku 1999, Hiro zjistil, že jeho schopnosti už nefungují. Zde si Angela uvědomila, že prává Tommyho schopnost je mix po jejím manželovi Arthurovi a synovi Peterovi. Proč zrovna mix? Arthur Petrelli trvale odebíral schopnosti, ale mohl jich ovládat současně několik najednou, zatímco Tommy je schopný udržet pouze jednu schopnost.

To dost připomíná Petera Petrelliho v polovině třetí řady, kdy byl schopný si zkopírovat schopnost jakéhokoliv hrdiny, aniž by mu ji trvale odebral. Tommy tak tedy krade schopnosti a je schopný (zatím) ovládat pouze jednu. Co je ale mnohem více zarážející, je používání Hirovy schopnosti. Pokud Tommy skutečná má jeho schopnost, proč v jeho provedení celý proces teleportace vypadá úplně jinak? Zároveň jsme ale úspěšně před několika týdny zpět dobře odhadli, jakou schopnost Tommy má. Nebo aspoň částečně.

Mohli jsme tušit, že Tommy bude mít právě tuto schopnost? Zřejmě ne, ale menší vodítko jsme měli. Úplně v prvních postřezích jsme zmiňovali, že Tommy chodí do školy nesoucí název Pinehearst. Pinehearst byla v původním seriálu společnost Arthura Petrelliho, tedy Tommyho pradědečka, po kterém zřejmě Tommy (částečně) zdědil svou schopnost. Pinehearst jsme čistě brali jako odkaz na původní seriál, nyní chápeme, proč si Kring zrovna vybral tento název pro Tommyho školu.

(Tommy svou schopnost umí používat v roce 2014, proč tomu tak ale neuměl v roce 2015?)

Hiro (opět) bez schopností

Hiro Nakamura opět ztratil schopnosti. A znovu to bylo tak, že mu je ukradl nějaký Petrelli. Pokud si dobře vzpomínáte, tak v epizodě 3×12 – Our Father, Arthur Petrelli trvale odebral Hirovi schopnosti, aby už nedělal potíže. Hiro tak byl značnou část třetí řady bez schopností. Získal je až ve chvíli, kdy potkal malého Matta Parkmana, syna velkého Matta Parkmana.

Malý Matty totiž dokáže aktivovat cokoliv, čeho se dotkne, a jelikož v Hirovi se stále vyskytoval gen určující jeho výjimečnost, Hiro získal své schopnosti zpět. Je zrovna náhoda, že v epizodě June 13th (Part 2) vystupoval právě Matt, který nám sdělil, že jeho rodina je v bezpečí. Z tohoto tvrzení můžeme usuzovat, že malý Matty stále žije. Proč ho tedy Hiro nenavštívil a nenechal si aktivovat schopnosti?

Má to jeden háček. Hiro uvízl v čase v roce 1999 a Janice porodila malého Mattyho až v roce 2007. Je zcela pochopitelné, že Hiro „musel“ nějaký čas zůstat v minulosti a neměl možnost navštívit Mattyho, ale v roce 2009 se už u malého Mattyho projevila schopnost a Janice v té době žila bez Matta. Proč tedy Hiro, který o této skutečnosti věděl, nenavštívil v roce 2009 Mattyho a nenechal si aktivovat své schopnosti? Na tuto otázku zřejmě už odpověď nedostaneme. Bohužel jsme ale asi navždy přišli o Hira Nakamuru.

Zajímavý fakt je také ten, jak dopadli oba Hirové z různých dob ve stejný den. Zatímco v předchozí epizodě S05E07 June 13th (Part 1) Hachiro Otomo uvěznil Hira z minulosti 13. června 2014 ve hře a Hiro se tak stal zajatcem Ericy Kravidové, v tentýž den Hiro ze současnosti, který žije v minulosti, byl uvězněn nebo zabit Harrisem. Ať už se jedná o jakéhokoliv Hira, pro oba je 13. červen zřejmě velice nešťastným dnem.

(Hiro si umí poradit i bez schopností)

Zestárlí Hrdinové

Epizoda June 13th (Part 2) nám také nabídla možnost vidět zestárlou Angelu Petrelliovou na sklonku života a prošedivělého Hira Nakamuru. Scény s nimi působily dost smutně, protože zřejmě tyto legendární hrdiny, které jsme vídali od první řady, nyní vidíme úplně naposledy. Hiro svou misi splnil, vychoval Tommyho a připravil ho pro záchranu světa. Jeho cesta hrdiny je u konce, stejně tak jako cesta Angely.

Zde se můžeme vrátit k předchozímu bodu – kdyby si Hiro nechal aktivovat schopnosti od malého Mattyho, mohl se vrátit do své doby (rok 2015) a dožít svých posledních pár let ve své přítomnosti. Místo toho je nyní Hiro buď chycený Harrisem, nebo ho Harris zabil. Spíše se přikláníme k druhé variantě. Obě flashbackové epizody sloužily k tomu, abychom se postupně rozloučili právě s Hirem, Angelou, Molly a také Mohinderem Sureshem. Z původního obsazení zůstalo naživu už jen pár vyvolených.

(Angela nám během patnácti let v minulosti pěkně zestárla)

Motýlí efekt

Cestování časem vždy může způsobit spoustu problémů. Hiro předem Noaha varoval, aby nezašlápl nějakého motýla, což se shodou okolností stalo. Když se Noah vydal zabít Ericu Kravidovou, vše změnil. Ta se díky svému zranění potkala s Quentinem Fradym, který ji pomohl výměnou za bezpečí jeho sestry Phoebe.

Problém je v tom, že Phoebe, která tupě uvěřila Erice, přesvědčila i Quentina o jejím velkém plánu. A Quentin nyní pracuje pro Ericu. Noah se tedy v klidu vrací do přítomnosti a myslí si, že žádného (velkého) motýla nezašlápl, ale čas je zrádná věc, a v příštích epizodách budeme moci sledovat zajímavou dynamiku mezi Noahem a Quentinem, kteří se stali přáteli, ale tak si to pamatuje pouze Bennet. Jelikož Noah své minulé já přesvědčil, aby mu vzal vzpomínky Caspar Abraham, můžeme očekávat, že Haiťan je taktéž naživu a zřejmě se v nějaké epizodě ještě objeví.

(Noah ještě nemá tušení, jak velkého motýla zašlápl.)

Foto: NBC

Autoři článku: @tom99

Shrnutí a postřehy k epizodě June 13th (Část první)
Shrnutí a postřehy k epizodě Game Over
Shrnutí a postřehy k epizodě The Lion's Den
Shrnutí a postřehy k epizodě The Needs of the Many
Shrnutí a postřehy k epizodě Under the Mask
Shrnutí a postřehy k epizodě Odessa
Shrnutí a postřehy k epizodě Brave New World

Pokud jste postřehli něco, co nám uniklo, nebo se vám něco nezdá, dejte rozhodně vědět do komentářů.

A co tvůrci říkají na epizodu?

Thumbnail Play icon

Diskuze /20

jasonpileek

Tak já předpokládám, že ten „novej“ Quentin bude měňavec :-) Protože tamtoho určitě taky zabili, jak to bylo původně :) No a jestli ne, tak Noah vytvořil alternativní realitu a bude to pěknej chaos.. Ale jinak epizoda super. Akorát by te epizody potřebovali delší stopáž, aby to nebylo tak uchvátaný :)

8.11.2015 | 16:44:43
hpStoryteller

Sceny s Hirom boli fakt dojemne to ano ale ak je mrtvy tak nikdy neodpustim že neukazali jeho smrť. To iste ako Mohinder. Ani nepovedia ze je mrtvy. U Hira ale mame aspon istotu ze sa snad dozvieme co sa stalo kedze Nathan ho bude hladat zrejme.

A inak už mi prosim vas odpišete na to ako to bude s vysielanim poslednych troch epizod ? :-D bude pauza či bude všetko do Vianoc ?

#8 tom99
8.11.2015 | 16:53:52
Comicser

V první sérii bylo jasně řečeno, že Matt nedokáže přečíst Noahovy myšlenky, protože Noah umí myslet japonsky (ať už ti znamená cokoliv), takže co to v téhle epizodě sakra předváděli?

#7 kubula2302 #8 tom99
8.11.2015 | 19:42:39
Angi

Co by to znamenalo. Fan alibistické vysvětlení? Tady je: Matt od první série dost zlepšil své schopnosti, takže dokáže v Noahově mysli odhalit i překlad těch myšlenek. Nebo se naučil japonsky. Nebo byl Noah tak rozrušený po smrti dcery a setkání se sebou samým, že ho nenapadlo v japonštině myslet. Reálné vysvětlení – Scénáristi (platí pro každou show) jednoduše neznají seriál tak dobře, jako fanoušci. A taková botička se vyrobí daleko snadněji, než by jeden řekl. Psaní je spousta nápadů, vzájemně protichůdných, je to dřina stres, když hoří termín a je to nutnost obětovat něco pro něco jiného.. oblíbené – vytyčím si cíl a pak jen hledá cestu jak to napsat, aby se cíl naplnil. V tomto případě – dát Mattovi scénu, která tak nějak zapadá do aktuálního dění v seriálu..

xxx

Docela jsem se trefil s tím, že Hiro bude ratface učit, jak zacházet se schopostí.. I když pravda, nečekal jsem, že 15 let. Podle mého schopnost Ratface nefunguje jinak, jen ji zatím jinak používal. Zřejmně někdy něco náhodou přemístil v prostoru a nezjisil ještě, že může přemisťovat i v čase. A taky hned nevěděl, že může přemístit i sebe. Že se jen netváří, jako by zápolil se zácpou jako Hiro, ale sám sebe se dotýká bych viděl jen jako návyk – většina z nás dělá stejné věci různě. Pro příklad – je několik způsobů, jak si zavázat tkaničky, ale výsledek je stejný. Každý to dělá tak, jak mu to vyhovuje. A že najednou neuměl Ratface svou schopnost používat? To bude zřejmně souviset s tím, že mu byla částečně vymazána paměť na konci epizody.

xxx

Co se latinskoamerické linie týče – ta dle mého je právě taková ta omáčka, kterou jsem zmínil na začátku. Slouží k jedinému cíli – dostat na scénu další postavy z toho „vězení“ jak bylo v předminulém díle, které se zapletou do velkolepého finále. Určitě to bude Micah a kdo ví, jaké překvapení nás ještě čeká – Peter? Sylar? Who knows.

8.11.2015 | 19:56:35
sFík

Jestli je Hiro mrtvý, tak koho půjde Katana girl osvobozovat? Přece i Harris v upravené realitě říká že Hiro je ve hře. Nebo jsem to blbě pochopil (?). Ale je jasný že teď ze začátku se budou snažit zlikvidovat staré postavy, které tam byly jenom na rozjezd a odpíchnutí příběhu. Musím říct že na mě Reborn působí snad ještě líp než první série Heroes :)

#6 hpStoryteller
8.11.2015 | 20:05:08
hpStoryteller

#5 sFík: Ano Hiro je uväzneny v hre aj v upravenej realite. Z tej hry ho vyslobodil Noah, potom šli o rok do minulosti, tam Hiro zobral Nathana do 15 rokov minulosti a spolu s nim tam zostarol. Čiže Hiro ktory je uväzneny v hre je minule ja Hira s ktorym sa Noah stretol naposledy a ktory možno zomrel :-)

8.11.2015 | 20:17:21
kubula2302

#3 Comicser: Mattova schopnost uz je todis mnohem silnejsi nez předtím. On nejenze cte myslenky,ale umi se nabourat do vzpomínek a dokonce i člověka ovládnout, coz ale mohls videt ve 4 serii.Je jako Xavier z X-menu. XD

8.11.2015 | 21:28:35
tom99

#2 hpStoryteller: Seriál bude mít třináct epizod. Zatím je oznámeno vysílání deseti epizod, až budeme vědět, kdy se zbývající tři epizody budou vysílat, určitě dáme vědět.

#3 Comicser: To máš sice pravdu, ale v první sérii uměl Matt pouze číst myšlenky, ve druhé sérii se naučil vstupovat do hlavy ostatních a vkládat myšlenky. Pokud si vzpomínáš na epizodu s03e07 – Cold Wars, tak v něm Peter, Matt a Mohinder unesou Noaha, aby z něj dostali odpovědi ohledně vládního programu Nathana a Danka. Matt se dostane Noahovi do hlavy a získá potřebné informace. Jde o to, že Matt nyní umí se „hrabat“ ve vzpomínkách ostatních, což v první řadě neuměl :-)

webmaster
8.11.2015 | 22:16:35
Jepin

"Tommy svou schopnost umí používat v roce 2014, proč tomu tak ale neuměl v roce 2015? " podľa ňa to je preto,pretože mu vymazali spomienky na Hira, takže všetko, čo ho hiro naučil (ovládanie, stať sa hrdinom a pod.) teraz stratil, preto mal pravdepobone ten feelind, že má zachrániť svet, ale nevedel prečo keďže tie myšlienky nemal.

9.11.2015 | 11:10:37
Edvin

Hiro je pořád ještě naživu. Když se podíváte na jeho poslední scénu, tak se mu ta košile docela zajímavě nadouvá. Skoro jak kdyby pod ní nosil jistou neprůstřelnou záležitost. Navíc si nemůžeme být na 100% jistí, co se stane s mladší verzí Hira. Tato přítomnost byla pozměněna, takže se tentokrát všechno nemuselo stát tak, jako minule.

9.11.2015 | 11:48:34
Salem

Erica používá na transport věcí z laborky do budoucnosti Hirovu schopnost myslíte že se ji teda naučila používat ještě před tím než šel Hiro do té hry?

#12 Hero_one
9.11.2015 | 15:23:54
Hero_one

#11 Salem: Ne, určitě nenaučila – v tom díle, kde Miko s Renem vtrhnou do továrny a Miko osvobodí Hira, pak mluví Erica s Harrisem a zlobí se, že teď už transport fungovat nebude. Podobně jako bez Moly nefungujou ty její brýle na vyhledávání/pro­kouknutí lidí se schopnostmi.

9.11.2015 | 18:57:49
crazyWolf

Já v týdle epizodě vidím docela problém u toho Quentina a Noaha. Protože, jestli Quentin v pozměněné minulosti (13. června 20114) zachránil Ericu a setkal se s Pheobe, tak neměl důvod po roce (v první epizodě) vyhledat a sledovat Noaha, aby mu pomohl s hledáním Pheobe. Tedy stát se Noahovým parťákem a kámošem.

Tak jak to, že když se Noah vrátí do roku 2015, tak se ti dva potkají a Quentin dělá kámoše, ale při změněný minulosti nemůže Quentin, ani Erica vědět, že původně byli s Noahem kámoši. Protože neměli důvod se setkat a to, že se původně setkali ví akorát Noah, který cestoval časem.

Todle mi přijde jako docela závažná chyba, i když pro děj takový to je zajímavá situace, kdy Quentin dělá pro Ericu dvojtýho agenta.

Vlastně teď mě napadá spousta dalších kauzálních nesrovnalostí, ale to bych asi už jen nabourával princip cestování časem v Heroes. :)

#14 Hero_one #15 tom99 #16 téčko171
11.11.2015 | 19:40:48
Hero_one

#13 crazyWolf: A není to tak, že jsou dva Noahové – jeden cestoval časem tam a zpátky, ale druhý byl pořád v Odesse. Quentin potkává toho, který zůstal. A protože se potkává i s Erikou a ta mu slíbí setkání a nevim co ještě s Pheobe, proč by na Eriččin a Pheobein popud následně nešel a nezačal právě sledovat Noaha, který tu zůstal a tím se s ním nespřátelil a získával tak informace zpátky pro společnost. Takže se dějová linka vlastně nenaruší a je stejná, v tomhle ohledu, tak jak jsme jí viděli v prvních dílech. Změnilo se po návratu Noaha do pozměněné přítomnosti jen to, že Quentin teď hraje dvojí hru. Imho :-)

#17 crazyWolf
12.11.2015 | 11:10:40
tom99

#13 crazyWolf: Podle mě je to tak, jak říká Hero_one. Erica zřejmě byla zoufalá a nemohla najít děti, tak využila Quentina a nasadilo ho, aby se spřátelil s Noahem a zjistil více. Tudíž Quentin prožil všechno s Noahem, co v původní linii, vydával se za jeho kámoše a skutečně se sblížili jako původně. Rozdíl je pouze v tom, že nyní je Quentin dvojitým agentem…

#17 crazyWolf
webmaster
12.11.2015 | 19:59:14
téčko171

#13 crazyWolf: Běž na google. Napiš do něj slovo „infiltrace.“ Přečti si definici toho slova. Přemýšlej. :)

#17 crazyWolf
webmaster
14.11.2015 | 12:16:03
crazyWolf

#14 Hero_one:, #15 tom99:: Jo, tadle verze se zdá býti uspokojivou, díky :)

#16 téčko171:: Zřejmě jsi vůbec nepochopil jádro mého komentáře, přemýšlej :)

#18 téčko171
15.11.2015 | 11:49:21
téčko171

#17 crazyWolf: „Tak jak to, že když se Noah vrátí do roku 2015, tak se ti dva potkají a Quentin dělá kámoše, ale při změněný minulosti nemůže Quentin, ani Erica vědět, že původně byli s Noahem kámoši. Protože neměli důvod se setkat a to, že se původně setkali ví akorát Noah, který cestoval časem.“

Ano, měli důvod se setkat a tím důvodem byla infiltrace, viz můj předchozí komentář. Tak jsem přemýšlel, akorát za tebe.

#19 crazyWolf
webmaster
15.11.2015 | 17:45:24
crazyWolf

#18 téčko171: Ano, pokud si mysleli, že je dobrý nápad předstírat s Noahem přátelství, aby se dostali k jeho vnoučatům, pak měli i důvod se setkat a vše by se mohlo odehrávat podobně, jako předtím. Však jsem také souhlasil s Hero_one a tom99.

Ale nerozumím tomu, proč i po vysvětlení od Hero_one a tom99 jsi měl potřebu napsat, abych šel na google, napsal do něj „infiltrace“ a přečetl si definici? Zaprvé mi tvůj komentář přijde dětinský a za druhé jsi mohl jednoduše napsat: „Důvodem jejich setkání byla infiltrace“. Předpokládám, že jsi se chtěl pouze pochlubit, že znáš definici tohoto výrazu a o mě sis myslel, že ji neznám. Asi tě zklamu, ale je to docela běžné slovo a my dva určitě nejsme jediní, co znají jeho význam.

PS: Navrhuji reagovat ve zprávách, neb tvé dva poslední komentáře spolu s tímto mým jsou k dění v Heroes zcela irelevantní.

#20 téčko171
17.11.2015 | 14:58:26
téčko171

#19 crazyWolf: Protože do třetice všeho dobrého.

PS: Ne.

webmaster
17.11.2015 | 19:13:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Hlídejte si nás

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama