Heroes (Hrdinové)
83/100 - 167×

Heroes(Hrdinové)

Mysleli si, že jsou jako ostatní, dokud v sobě neobjevili nadpřirozené schopnosti. Hrdinové se vracejí s novou řadou.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Pruitt Taylor Vince (Caspar Abraham), Dylan Bruce (James Dearing), Clé Bennett (M. F. Harris), Aislinn Paul (Phoebe Frady), Toru Uchikado (Ren Shimosawa), Eve Harlow (Taylor Kravid), Zachary Levi (Luke Collins), Kiki Sukezane (Miko Otomo), Robbie Kay (Tommy Clarke), Danika Yarosh (Malina), Ryan Guzman (Carlos Gutierrez), Judith Shekoni (Joanne Collins), Rya Kihlstedt (Erica Kravid), Gatlin Green (Emily Duval)

Shrnutí a postřehy k epizodě The Lion's Den

Shrnutí a postřehy k epizodě The Lion's Den

Destrukce světa, adopce Tommyho a důležitost Maliny nám byla představena v epizodě The Lion's Den. Pojďme si shrnout to nejzásadnější a zapřemýšlet, jakým směrem se příběh bude vyvíjet dál.

12 0
22.10.2015

Pokud jste epizodu neviděli, nedoporučujeme vám číst dále. Pokud si chcete připomenout, co se v epizodě stalo, zavítejte do profilu dané epizody, kde najdete přesný popis děje celé epizody The Lion's Den.

Nathan

Naštvaný Tommy si nyní nemůže být jist vůbec ničím, nezná svého otce, svou pravou matku a vlastně ani své pravé jméno. Každopádně ve chvíli, kdy se objeví v nemocnici, ho adoptivní matka osloví Nathane. V tuhle chvíli jistě zbystřili všichni fandové původního seriálu. Má Tommy něco společného s Nathanem Petrellim?


Nathan se v seriálu sice neobjeví, ale Tommy by jistě mohl být jeho utajený syn, ostatně u politika by nebylo neobvyklé mít potřebu něco takového ututlat. V původním seriálu jsme se mohli setkat se Simonem a Montym, Nathanovými syny. Jejich přesný věk jsme nikdy nevěděli, teoreticky je ale možné, že jeden z nich by údajně mohl být Tommy.

Problém spočívá v tom, že Caspar Abraham Tommymu v epizodě řekl, že jeho otec žije a je vězněný (v Renautas?), což vyvracuje téměř vše, co jsme si řekli výše. Je možné, že Tommyho otec bude úplně novou postavou, kterou jsme v seriálu doposud nepoznali. Může mít ale Tommy sourozence? Je to dost možné a zřejmě jsme je v seriálu už potkali.

(Je skutečně Tommy Nathanův synem? Foto: NBC)

Luke a Leia

V epizodě jsme se dozvěděli, že Farah je napojená na Caspara Abrahama, oba jsou spolu v kontaktu. Zatímco Farah se stará o Malinu, tak Caspar o Tommyho. U Tommyho a Maliny nevíme jejich pravé příjmení a původ. Obě postavy jsou důležité pro záchranu světa a je zcela jasné, že je musí něco spojovat.

A mohlo by to být právě rodinné pouto. V dalších epizodách se dozvíme, zda skutečně budou Tommy a Malina sourozenci. Každopádně jejich příběh je okatě podobný příběhu ze Star Wars, kdy Obi-Wan Kenobi rozdělil sourozence Lukea a Leiu, oběma našel dočasné „strážce“, aby je nevypátrali Sithové. Uvažovala takhle i nějaká postava ze v seriálu?

(Malina prožívá v epizodě krušné chvilky. Ví, kdo jsou její rodiče? Foto: NBC)

Na stejné lodi?

V samotném závěru epizody jsme se dozvěděli, že na Zemi míří obrovský koronární výboj, který vyhladí 96 % všech druhů na Zemi během pár dnů. Není to tedy tak, že by lidstvo chtěla vyhubit Erica a Renautas, jak se z minulých epizod mohlo zdát, ale podle všeho je tento úkaz dílem přírody, respektive změn na Slunci.

Možná jsme právě dostali odpověď na to, proč si Noah Bennet nechal dobrovolně vymazat paměť. Pokud víte, že Zemi čeká obrovská přírodní katastrofa, která všechny zabije a vy s tím nemůžete vůbec nic dělat, chcete strávit zbytek svých dnů ve strachu, nebo o tom nevědět a prožít zbylý čas se svými blízkými?

Erica má v Renautas obří semennou banku, pomocí které bude pravděpodobně chtít znovuzalidnit planetu. Vsaďte se, že vyvinutí mezi novými obyvateli nebudou. Na druhé straně stojí Malina a Tommy, kteří mají podle svých ochránců pomoci zachránit svět. V každém případě se zdá, že klíčovou roli bude hrát schopnost Maliny ovládat živly.

(Erica chce skutečně zachránit svět, ale svým způsobem. Foto: NBC)

Znovu záchrana světa

Epizoda The Lion's Den nám tak dala zcela jasnou odpověď, že v Hrdinech (opět) půjde o záchranu celého světa podobně, jak tomu bylo v prvních třech řadách. Problém je takový, že epizoda ukázala Ericu Kravid ve zcela jiném světle a všechny její činy se nyní dají lehce ospravedlnit. Ona skutečně chce svět zachránit, ale svým způsobem. Jaký plán asi měl na záchranu světa Noah Bennet?

Celé zapojení Maliny a Tommyho do záchrany světa je podle nás ten velký Noahův plán. Vsadíme se, že Noah určitě zná Farah a Caspera. A Noah byl možná mohl být tím Obi-Wanem, kdo děti rozdělil, ukryl a našel jim opatrovníky. Stále ovšem nevíme, jak do všeho zapadá 13. červen a teroristický útok v Odesse.

(Čeká nás opět ohromná destrukce Země. Zvrátí osud lidstva Hrdinové tentokrát? Foto: NBC)

Podobnosti a odlišnosti schopností

V předchozích epizodách jsme se dozvěděli, že Harris se umí klonovat jako Eli, Luke Collins vyvolává radioaktivitu jako Ted Sprague, postavy z původního seriálu. Je tomu ale skutečně tak? V epizodě jsme si mohli všimnout, že když si Harris ustřihne palec, který mu doroste, tak z odstřihnutého kousku vznikne další Harris.

Celý proces nápadně připomínal dorůstání končetin Claire Bennetové z epizody Lizards. Je nějaká šance, že Harris není vyvinutý a je to pouze vylepšený člověk na základě vědy? Mohl Renautas nějakým způsobem vysát schopnost Claire, což by způsobilo její smrt, a schopnost byla následně předána Harrisovi?

Lukeova schopnost také funguje trošku jinak než ta Tedova. Zdá se, že Luke je schopný absorbovat sluneční paprsky, díky kterým následně dokáže zapalovat věci, přivádět vodu k varu a podobně. Bohužel jsme se o Lukeově schopnosti po pěti epizodách moc nedozvěděli, jeho schopnost bude určitě také velice důležitá pro záchranu světa, když si přimyslíme, že celé zničení planety právě souvisí se sluncem.

(Tak jakou schopnost má tedy Harris? Foto: NBC)

Renautas převzal Primatech

Něco, co jsme mohli tušit už od první epizody, ale až v díle The Lion's Den jsme to slyšeli z úst Ericy. Je tedy zřejmé, že Primatech po čtvrté řadě byl obnoven a zatím z neznámých důvodů byl převzat společností Renautas. V epizodě bylo taktéž vidět, že Erica a Noah Bennet se velice dobře znají.

Původní fanoušci seriálu si možná vzpomínají, že v epizodě 4×01 – Orientation Noah probíral s Angelou Petrelliovou znovuotevření Primatechu, ale v průběhu čtvrté řady jsme se toho nikdy nedočkali. Je velice pravděpodobné, že tyto dvě osoby skutečně Společnost znovuotevřeli, ale nastaly nějaké problémy a byla potřebná fúze s Renautas. Primatech byla vždy společnost, která nechtěla mít nic společného s žádnou jinou, proto je zárážející jeho spojení s Renautas. Snad nám Angela situaci brzo osvětlí, její návrat můžeme očekávat v nejbližších epizodách.

(Erica vede Renautas, myslíte si, že zná Angelu? Foto: NBC)

Autoři článku: @barahir, @tom99

Shrnutí a postřehy k epizodě The Needs of the Many
Shrnutí a postřehy k epizodě Under the Mask
Shrnutí a postřehy k epizodě Odessa
Shrnutí a postřehy k epizodě Brave New World

Pokud jste postřehli něco, co nám uniklo, nebo se vám něco nezdá, dejte rozhodně vědět do komentářů.

A co tvůrci říkají na epizodu?

Thumbnail Play icon

Diskuze /6

Angi

Můj tip – Tommy bude syn Petera Petreliho, to by taky vysvětlovalo jméno Nathan. A taky tak mohl podědit svou schopnost – stejnou jako má Hiro Nakamura. I Peter svého času ji měl. Že se Tommyho teleportace vyvine přinejmenším v zastavování času je téměř jisté.. pokud se o tom tedy již nepsalo, jsem tu tak trošku nový. =)

#2 barahir #5 tom99
24.10.2015 | 16:09:15
barahir

#1 Angi: Psalo, ale zase mi moc nedává smysl, proč by měly mít dvě postavy schopnost zastavovat čas. :)

čestný člen redakce
24.10.2015 | 18:22:57
Angi

A proč by ne? Kolik lidí má třeba hudební sluch? A třeba supersílu má kdekdo, létá tam taky každý třetí.. a právě jako Peteruv syn by to mohl mít zděděné. Má představa je, že Hiro tam bude právě jen na skok, aby Tommymu trochu vysvětlil, co jak, jaká je to zodpovědnost bla bla bla. =)

#4 barahir
24.10.2015 | 22:43:14
barahir

#3 Angi: Možné to samozřejmě je, ale když se Kring nechal slyšet, že tentokrát to udělá dobře a nebude přepisovat minulost, to, že by nejsilnější schopnost v seriálu měli hned dva lidi, se s tím trochu rozporuje. Taky se ale může stát, že Hiro dlouho nepřežije.

čestný člen redakce
24.10.2015 | 22:53:46
tom99

#1 Angi: O Tommyho schopnosti jsme uvažovali stejně – viz. náš starší článek – http://www.edna.cz/…-schopnosti/

webmaster
24.10.2015 | 23:20:31
megary

Tak s tou Miko mi tá teória čo som sem písal vyšla. :-) Škoda, niektoré veci sa mi v nových heroes moc nepozdávajú, latino linku by som vyškrtol asi úplne.

24.10.2015 | 23:34:56
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Hlídejte si nás

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama