Heroes (Hrdinové)
83/100 - 167×

Heroes(Hrdinové)

Mysleli si, že jsou jako ostatní, dokud v sobě neobjevili nadpřirozené schopnosti. Hrdinové se vracejí s novou řadou.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Pruitt Taylor Vince (Caspar Abraham), Dylan Bruce (James Dearing), Clé Bennett (M. F. Harris), Aislinn Paul (Phoebe Frady), Toru Uchikado (Ren Shimosawa), Eve Harlow (Taylor Kravid), Zachary Levi (Luke Collins), Kiki Sukezane (Miko Otomo), Robbie Kay (Tommy Clarke), Danika Yarosh (Malina), Ryan Guzman (Carlos Gutierrez), Judith Shekoni (Joanne Collins), Rya Kihlstedt (Erica Kravid), Gatlin Green (Emily Duval)

Shrnutí a postřehy k epizodě The Needs of the Many

Shrnutí a postřehy k epizodě The Needs of the Many

Carlos vylepšuje kostým, Tommy zachraňuje blízkou osobu a další postava nám v seriálu umírá. Co dalšího přinesla epizoda The Needs of the Many?

11 0
12.10.2015

Pokud jste epizodu neviděli, nedoporučujeme vám číst dále. Pokud si chcete připomenout, co se v epizodě stalo, zavítejte do profilu dané epizody, kde najdete přesný popis děje celé epizody The Needs of the Many.

Batmobil

Carlos Gutierrez dostal v epizodě Under the Mask pěknou nakládačku od kapitána Dearinga, člověka, který nastražil past na Oscara. Carlos chce být na další střetnutí připraven a nejen že si podstatně vylepšil oblek kevlarem, ale zřejmě se v příštích epizodách bude prohánět po ulicích LA ve vylepšeném autě. Staví si Carlos svůj vlastní batmobil?


Otec Mauricio a José jsou zároveň uneseni kapitánem Dearingem a nyní Carlos bude mít před sebou skutečnou hrdinskou zkoušku. Dále také očekáváme, že v příštích epizodách do LA zamíří i Joanne Collins, která už několikrát mluvila o tom, že by chtěla zabít El Vengadora.

(Batmana jsme v Heroes ještě neměli)

Malina zachrání svět

Malina je pro nás zatím velkou záhadou. Jedná se o postavu, která dostala zatím nejméně prostoru a nevíme o ní a její schopnosti skoro nic. Čtvrtá epizoda odhalila, že Malina je schopna ovládat živly a její schopnost je možná nejdůležitější ze všech. Stále ale ještě nevíme proč. Dokáže její vyvolávání polární záře maskovat výjimečné lidi a Erica Kravid tak nebude moci použít svůj program EPIC?

Je také zajímavé, že právě Erica chce najít „někoho podobného“, jako je Malina. A nejen najít, ale už rovnou zabít. Úkolem pověřuje Harrise, ale je si moc dobře vědoma, že tento úkol je velice důležitý, a tak mu povolí vzít s sebou někoho nebo něco, čemu se říká „Stín“. Ti, co sledovali webepizody Dark Matters zřejmě tuší, že Stínem bude Phoebe Frady, unesená sestra Quentina. Proč by ale Phoebe spolupracovala s Renautas? Má vymytý mozek?

Otázkou také zůstává, proč pracuje pro Renautas Harris, je totiž zřejmé, že Erica nemá v úmyslu dělat s vyvinutými nic dobrého. Tady zřejmě zafungovaly staré dobré peníze a nebo prostě Harris neměl na vybranou. Je také dost možné, že v současné době Erica Harrise potřebuje, ale jakmile bude mít plnou kontrolu nad výjimečnými, přehodí přes palubu i Harrise.

(Schopnost Maliny je pro svět nesmírně důležitá)

Ren a odkazy

Ren se od první epizody zdál jako jakási náhrada za chybějícího Anda Masahashiho. Až v této epizodě je konečně užitečný a zajistí letenky do Spojených států. Zatímco Ando byl také fandou komiksů, počítačových her a po nocích sledoval videa striptérky Niki Sandersové, Ren streamuje videa a v Japonsku patří mezi nejsledovanější uživatele. V dnešní době poměrně známá věc, která těm nejlepším může slušně vydělat.

Možná si vzpomínáte na tvrzení Tima Kringa, že žádným způsobem nebude odkazovat na Sylara, když ví, že se seriálu neobjeví. V této epizodě jsme zjistili, že se jednalo o lež, a Noah zmíní před Quentinem a Taylor, že znal člověka, který kradl schopnosti ostatním. Jedná se pouze o bezvýznamnou lež, nebo se něco změnilo a odkaz byl použit, protože se do konce řady Sylara dočkáme? Spoustě fanouškům by se splnil sen.

(Ren burcuje fanoušky, ať dorazí do hlavního velitelství společnosti Renautas)

Je Miko program?

Miko při cestě letadlem poměrně intenzivně přemýšlí o tom, co jí v minulé epizodě řekl Harris. Ten tvrdil, že došlo k jakési nehodě, Miko byla mrtvá a ptal se jí, zda je Miko nejlepší výtvor svého otce. Co to znamená? A proč by to Harris říkal, kdyby to nebyla pravda? Chtěl pouze Miko zmást?

Tady přichází na řadu teorie, zda Miko není jakýsi oživlý program. Zkráceně řečeno – podařilo se jí dostat se ze hry Evernow do skutečného světa? Co když Hirův meč neumí dostat někoho do videohry, ale i ven do reálného světa? Dávalo by to smysl? Možná, že ano, Ren znal podobu Miko z Evernow do detailu, ale Miko si vůbec nebyla vědomá, že by Hachiro Otomo přenesl její podobu do hry. To je trochu divné, když vezmeme v potaz, že je to její otec a musela o něm vědět hodně.

(Miko si v epizodě navlékla kostým, který nosí i ve hře Evernow)

Registrace Hrdinů

V nemocnici s Tommym se dozvídáme, že většina lidí nechce darovat krev, aby se vyhnula zjišťovacímu programu vlády, kdo je výjimečný člověk a kdo není. Tommy nemá na výběr a přichází o své krytí a tak navzdory tomu, že chce pomoci své matce, bude mít teď co dělat s neznámými agenty. Kam se poděl záhadný Caspar Abraham, který celou dobu na Tommyho dohlížel?

Zároveň je také vhodné zamyslet se, zda se skutečně jednalo o normální autonehodu. Ještě než se stala, Tommyho matka zmínila podivně blikající semafory. Může za bouračku výjimečný člověk? V seriálu už jsme se jednou setkali s osobou, která je schopna ovládat stroje – s Micahou Sandersem, který se v seriálu brzy objeví. Proč by ale Micah chtěl Tommyho zranit či dokonce zabít?

(Emily zatím úspěšně odolává Tommymu)

Zničil Luke Odessu?

Luke Collins, který stále vstřebává svou novou schopnost, začíná pochybovat o misi, na kterou se vydal s Joannou po ztrátě syna. Když jí ukáže, co umí, ta se na něj okamžitě podívá pohrdavým pohledem a opouští ho. Kam se asi nyní Luke vydá? A stane se z něj konečně kladná postava? To teprve uvidíme.

Mnohem zajímavější je ale fakt, že za viníka teroristického útoku v Odesse byl označen Mohinder Suresh a Phoebe Frady. Všichni víme (nebo tušíme), že za útokem stála společnost Renautas. Vše ale nakonec může být jinak. V první epizodě Brave New World jsme viděli, že Luke byl rovněž v Odesse a nyní, když víme, že má stejnou schopnost jako Ted Sprague v první sérii, tak může vybuchnout. Nestojí nevědomky za teroristickým útokem on?

(Pokud máme mluvit o postavě, která prošla největší změnou za čtyři epizody, je to rozhodně Luke)

Smrt původních postav

Hned v první epizodě Brave New World jsme přišli o Haiťana a to se v seriálu ani neohřál. Ve čtvrté epizodě přicházíme o Molly Walkerovou, jejíž postava sice byla oznámena jako hlavní postava seriálu, ale příliš dlouho nevydržela. Po čtyřech sezónách v Hrdinech se tak s Molly definitivně loučíme.

Tim Kring měl vždy problém v původním seriálu zabíjet své oblíbené postavy. Nyní, když oznámil, že Heroes Reborn budou mít uzavřený příběh a žádná otevřená dvířka čekat nemáme, si zřejmě uvědomil, že možná má poslední možnost nějakou tu postavu nadobro zabít. Kdo bude další? Bude to Hiro, Matt, Mohinder, Angela nebo Micah, kteří se všichni v seriálu ještě objeví? Nebo snad Noah Bennet?

(Molly se v seriálu příliš dlouho neohřála)

Autoři článku: @barahir, @tom99

Shrnutí a postřehy k epizodě Under the Mask
Shrnutí a postřehy k epizodě Odessa
Shrnutí a postřehy k epizodě Brave New World

Pokud jste postřehli něco, co nám uniklo, nebo se vám něco nezdá, dejte rozhodně vědět do komentářů.

A co tvůrci říkají na epizodu?

Thumbnail Play icon

Diskuze /3

risha03

U mne teda zatím naprosté zklamání… vyloženě se u toho nudím. Tolik let čekám na vol. 6… Nevím, jestli jsem moc starej, nebo moc zhýčkanej skvělíma seriálama jako je Narcos, ale tohle mi přijde HODNĚ slabé…

12.10.2015 | 19:49:34
Big_Boss

Za mě určitě totální spokojenost, ani nechápu jak moc mě to může bavit bez Sylara, který byl můj favorit, ale dá se to. jen bych asi uvítal postup NETFLIXu a vydal bych radši komplet Volume najednou.

#3 tom99
12.10.2015 | 23:33:43
tom99

#2 Big_Boss: No, vzhledem k té sledovanosti bych Netflix bral všemi deseti :-)

webmaster
13.10.2015 | 9:45:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Hlídejte si nás

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama