Heroes (Hrdinové) Edňáci hodnotí Heroes Reborn

Edňáci hodnotí Heroes Reborn

Edňáci hodnotí Heroes Reborn

Jelikož je pátá řada Hrdinů za námi, rozhodli jsme se požádat několik členů redakce Edny, aby se s námi podělili o své dojmy z ní. Co si tedy o tomto návratu kdysi slavného seriálu naši redaktoři myslí? A co na něj říkáte vy?

17 1
25.1.2016

@tom99

Heroes Reborn začali skvěle a já si neměl na co stěžovat. Zpočátku šlo o hrozně nostalgickou věc a spoustu neduhů jsem úmyslně přehlížel, protože jsem byl nesmírně nadšený z návratu Hrdinů. Kring se polepšil a prvních osm dílů to vypadalo, že má vše promyšlené do konce. Bohužel Kring se stal svým vlastním katem. Proslulá věta, že „s časem se nemá zahrávat“, opět zazněla a opět se jí nikdo neřídil. I když flashbackové epizody považuji za nejlepší, co Reborn nabídli, zasely rovněž spoustu problémů a od té doby to šlo se seriálem od desíti k pěti. Děj prořídl, postavy se chovaly nelogicky a staly se naprosto nepodstatnými pro příběh, herci přestali (dobře) hrát, hudba odezněla, a já seriál nepoznával. Přirovnal bych to k druhé řadě seriálu Revolution, kdy začátek druhé řady nastavil velkou laťku a těšil jsem se nesmírně na každý díl, ale s blížícím se koncem jsem se modlil za závěrečné titulky.

@Lucifrid

Hrdinové jsou má srdcovka a vždy se k nim budu ráda vracet, takže jsem byla z jejich návratu nadšená. Samozřejmě jsem byla vůči Kringovi podezíravá, a jak se ukázalo, oprávněně. V Reborn předvedl všechny své nešvary, ale na druhou stranu, návrat to byl pěkný. Samozřejmě, nebýt Noaha, Hira, Mohindera (a jeho úvodů a závěrů), bylo by to o dost horší. Zároveň, kdyby se vynechalo několik zbytečných postav jako Carlos nebo Micah, mohlo to být mnohem lepší. Plus to chtělo lepší záporáky a v některých případech i herce. Ti dobří neměli moc šancí se předvést a ti špatní ukázali, že hrát neumí. Do skoku časem v June 13th (a hlavně tyto dvě epizody) to byla celkem jízda, pak to šlo trochu s kopce. Ale finále se mi (i přes pár nedostatků a kiksů) líbilo a konec považuju za (na Kinga) celkem důstojný a jsem spokojená. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych byla nadšená. Bylo to fajn, ale mohlo to být lepší, zázrak se nekonal. Toť vše.


@barahir

Seriál nezačal vůbec špatně, první dvě epizody hrály na nostalgickou notu a já jsem se tetelil blahem. Jenže pak přišel klasický Kringův nešvar – příliš mnoho postav. Děj se stával stále více roztříštěným, ale vlastně proč, když půlka postav byla zbytečných a nezajímavých? Ano, teď mluvím o Carlosovi, Taylor, Emily a dalších. Ale nějak jsme překonali menší krizi a přišly dvě skvělé flashbackové epizody s Hirem Nakamurou. V tu chvíli dostal seriál znovu šťávu a všechno se zdálo být skvěle rozjeté, až do… dokud Noah nezačal pokoušet motýlí efekt a nezměnil minulost. Tady já vidím zlom a od té chvíle šel seriál do kopru. Navzdory Kringovým slibům, že tentokrát se manipulaci s časovými liniemi vyhne. Splnil to ale jen u Hira, který se stal hlavním bijcem za nezasahování do minulosti. Pak přišla zimní pauza a po ní, jako by se vrátil jiný seriál. Noah byl bezdůvodně odstrčen a místo něj měli seriál táhnout Tommy a Malina. To ale nevyšlo a seriál se tak rozloučil více než rozpačitě, plný chyb, bez vysvětlení a s cliffhangerem.

@Navrus

Po tolika letech už jsem v návrat Heroes ani nedoufal a nakonec stejně přišel. Nápad na konec světa byl skvělý a některé postavy, hlavně ty staré známé, mě příjemně překvapily. Jako každý seriál, i Heroes Reborn měl své lepší a horší epizody, ale z mého pohledu převažovaly ty lepší. Očekával jsem více nových schopností, temnějších postav a hlavně návrat Mr. Mugglese, ale nemůžeme mít vše. I kdyby další série být neměla, jsem s ukončením série spokojený.

@lukascoolarik

Původně jsem se na Heroes Reborn hodně těšil, po pár epizodách však přišlo hořké zklamání. Tim Kring se ani trochu nepoučil ze svých chyb, které napáchal v původních Hrdinech, a vypsat všechno, co bylo na tomto revivalu špatně, by zabralo více než jeden odstavec. Vyzdvihnu však špatně napsané postavy, nápadné vykrádání původního seriálu, lacině působící zvláštní efekty a ve většině případů i naprostá absence emocí. Suma sumárum, Heroes Reborn nedokázal využít svůj potenciál a postrádal jakoukoliv originalitu, doporučil bych ho proto pouze skalním fanouškům jeho předchůdce, kteří se kromě hnusné podpásovky ve formě závěrečného cliffhangeru dočkají i pár odpovědí a návratu několika původních postav.

@téčko171

Když v polovině prvního desetiletí nového milénia odstartoval zlatý věk seriálové televizní zábavy, Hrdinové byli u toho. Jejich konec vyvolal v srdcích diváků nemalé rozpaky, proto se tvůrce seriálu, Tim Kring, po pěti letech rozhodl přijít s uceleným, uzavřeným příběhem, který by cestu jednoho z „otců zakladatelů“ důstojně zakončil. Dostál svému slovu? Inu, každý, kdo Kringa aspoň trochu zná, ví, že s jeho slovem je to trochu složitější. Sice jsme dostali uzavřený příběh, avšak chyby z let minulých – oživování postav, neustálé vrtání se v časoprostorovém kontinuu, nebo zbytečná překombinovanost – zůstaly navzdory slibům nenapraveny. A aby toho nebylo málo, ani na závěr závěru si duchovní otec neodpustil nakousnutí nového děje, jehož budoucnost je značně nejistá. Tim Kring se zkrátka nezměnil, i když by tomu asi sám rád věřil. Těšit se tak můžeme alespoň z dobrého castingu. K návratu největších oblíbenců sice nedošlo a nový ansámbl nedostal tolik prostoru, aby se pořádně ukázal, přesto zvládli nováčci své úlohy obstojně, zejména výkon mladého Robbie Kaye a charismatického Zachary Leviho stojí za zmínku. Ve výsledku noví Hrdinové nejsou ani vyloženě špatní, ani vyloženě dobří. Prostě jen jsou.

Foto: NBC

Diskuze /15

Bruncla

nejhorší mi na tom přišlo když si kring zahrává s cestováním v čase a přitom tam dělá hrozné chyby například to velké objevení že tommy může být na dvou místech zárověň mě dostalo a taky to že erice nedošlo že tommy může stopnout čas teleportovat všechny do toho samého momentu odkud je vzal a sám skočit kdykoliv do té odessy a ještě si předtím může zajít někam na svačinu. plus celá dějová linka s micahem byla strašně zbytečná i ten matt parkman tam byl vcelku k ničemu a o carlosovi kde nebyla ani ta nostalgie to platí dvojnásob. celkové hodnocení: začátek super u finále jsem se už musel přemáhat abych to dokoukal.

25.1.2016 | 20:45:24
luciusvorenus

mě se ten seriál vůbec nelíbil naprostá ztráta času ,,,milion novích postav jejichž osud mě vůbec nezajímal nechápu proč třeba nemohli udělat praqvel z doby kdy se zakládala společnost ,,klidně by tam mohli zakomponovat třeba Hira a Petera jakožto cestovatele v čase ,,a časem klidně i sylera a bylo by to báječné ..:) a i celkově ten svět v ,kterém se odehrával děj byl nějakej divnej kdyby tam byla třeba nějaká otevřená válka lidí vs ivo ve stylu x-manů taky by to nebylo špatné…:)

25.1.2016 | 21:27:20
sFík

Můžu se zeptat, proč když byla Angela v tom klášteře, kde vychovávala Malinu šedivá stařena, na konci závěrečný epizody to byla zase stará dobrá Angela pěkně obarvená a v kondici..?

#4 VampKošilka
25.1.2016 | 23:22:31
VampKošilka

#3 sFík: Mohla by jít z fleku do nějaké reklamy. :-D Tak, ona o sebe nepečovala, tak třeba po odchodu Maliny chytla zase vítr do plechet. Vždyť si stačilo jen obarvit vlasy, napatlat make-up, vohaknout se a udělat pár sklapovaček a ulala, Angela je zpátky. Krieg podle mě chtěl její příběh takto ukončit než mu došlo, že je pro finále nezbytná, takže opět zářila vitalitou.

#5 sFík #7 lukascoolarik
25.1.2016 | 23:33:44
sFík

#4 VampKošilka: Přesně tenhle error pocit jsem měl taky. Pak mě napadlo že tam mohla být „změna časové linie“ kterou jsem vůbec nezachytil, čemuž bych se po téhle sérii vůbec nedivil :D :D

25.1.2016 | 23:40:17
Ermak

Taky jsem si na konec řikal jaktože omládla a jestli mi něco neuteklo. Nejspíš chyba. :D

#9 tom99
26.1.2016 | 1:36:37
lukascoolarik

#4 VampKošilka: Kring, ne Krieg. Obvykle lidi neopravuju, ale tohle poslední dobou vidím nějak často, tak mi to nedalo. :-D

#8 VampKošilka
čestný člen redakce
26.1.2016 | 6:59:45
VampKošilka

#7 lukascoolarik: Fajn. ;-)

26.1.2016 | 7:47:36
tom99

#6 Ermak: Řešili jsme to v postřezích a bohužel pro to nemáme racionální vysvětlení. Angela byla stará babička už v roce 2014 a v minulosti strávila dalších 15 let, takže make-up a obarvení vlasů by už tolik nepomohlo. Zřejmě se jedná o chybu v seriálu, těžko říct, Kringovy je opravdu těžké vidět do hlavy…

webmaster
26.1.2016 | 10:34:50
VampKošilka

Já jsem ta, co má na HR vlastně pozitivní názor. Co mě štvalo bylo to, že tvůrci tuhle sérii točili tak, jakoby chtěli jen dokončit příběh. Jinak by to udělali stylem, jak to někdo napsal v předchozí diskuzi(Luke jako záporak atd.). Nebylo moc poznat, zda se rozhodují příběh ukončit nebo pokračovat, což má za následek staromladou Angelu, která naplnila svůj osud, že vychovala svojí pravnučku jako zachránkyni světa a teď už může hrdě a v klidu umřít. Pak se najednou probrali, že chtějí točit dál a Angela je nezbytná postava pro vývoj událostí, tak jí zase omladili a seriál dostal víc akce…bohužel pozdě. Jinak já vám nevím. Mému dědovi je už pomalu 70 let a vypadá stejně, jako když slavil padesátiny. :-D Heroes Reborn má očekávaní nesplnil, ale že by mě to nebavilo, to zas né. I ve starých Heroes by se mohli najít jisté botičky.

#12 lukascoolarik
26.1.2016 | 15:41:43
Jimmysil

Já jsem velkej fanoušek Heroes a původní mám fakt rád. To co s touhle značkou teď Kring udělal považuju za hodně neštastný. Mě noví Heroes přišli ze začátku super, ale to byla asi jen vlna nostalgie. Ta, když opadla, zjistil jsem, že koukám na něco, co mi absolutně nedává smysl a připadá mi to jako totální blbost. Sérii jsem dokoukal jen z povinnosti a u posledního dílu jsem se kolikrát už fakt jen smál (abych nemusel brečet). Nejvíc na hlavu padlý mi příjde Kringovo pojetí cestování časem, teda spíš mi příjde, že nad tím vlastně asi moc nepřemýšlí, nebo to nechápe, a prostě si to píše jak se mu to hodí, a aby mu z toho vyšlo co potřebuje. Pak ale spousta věcí nedává smysl. Kring podle mě vůbec neví co je to časový paradox.

Hodně mi vadilo taky to, že mi přišli všechny schopnosti v této sérii takový recyklovaný. Jakoby byly prostě postavený na tom, co už jsme viděli v minulých Heroes a vyvolává to ve mě dojem, že Kring nic moc novýho nevymyslel. Další věcí je to, co se stalo na konci, kdy se Tommy najednou dokázal rozdvojit a ještě se sám na sebe dementně ušklíbnul… pak Micah, který dokázal vždy elektroniku jen kontrolovat ne zapínat (to uměl Matt Parkman junior), tak najednou nahodí celou nemocnici (wtf?)… Luke jehož osudem bylo asi jen vznést se do nebe a nechat spálit sluneční energií (což stejně nechápu proč udělal)… No a když jsem pak viděl jak jde Malina drsně ve spomaleným záběru a okolo ní padají kusy meteoritů nebo satelitů (které by v realitě buď shořely v atmosféře, nebo aspoň dopadly dost daleko od sebe a né na jedno místo) to mě fakt rozesmálo. Nakonec ještě mladá a vševědoucí Angela. Která mě vytáčí už od …nevím jaké série, tím, že ona vždycky vlastně všechno ví a jen o tom drží hubu, což kolikrát nedává vůbec smysl (viz to, že jí zase bylo hned jasný, kdo dal Malině a Tommymu ty karty)

Za tuhle sérii by si měl dát Kring facku.

26.1.2016 | 16:28:49
lukascoolarik

#10 VampKošilka: Heroes jsou obecně vzato plní chyb, nedodělků a nelogických částí, což právě ubírá na celkové kvalitě. Přitom by stačilo trochu pozornosti a Heroes i Heroes Reborn mohly dávat o něco větší smysl. Dost bordelu tam vzniklo hlavně po té stávce scenáristů u 2. série, kde vyšumělo do prázdna několik dějových linek.

Jak už se tu zmiňovalo, Kring si mohl víc promyslet to cestování časem, protože to byl jeden z hlavních důvodů, proč šel Reborn ve druhé polovině do háje. Kring si taky ani moc nepromyslel rozsah schopností jeho postav a ani s těmi schopnostmi nebyl moc kreativní.

Když se na to podívám v konečném důsledku, Heroes Reborn jen dokázal zabít jednu z mých nejoblíbenějších postav, dále znejasnit osud další z mých nejoblíbenějších postav, z klaďase udělal idiota, co si hraje na padoucha a neumí řídit, představil padoucha, co má jenom řeči a ve finále dovede leda kulový, a do toho hromadu dalších postav, které nejen že mají naprosto nudné dějové linky, ale ve finále ty jejich nudné dějové linky ani neměly dopad na tu hlavní a byly tam jenom, jak se říká, do počtu. Přitom to mělo velký potenciál, který ale Kring asi nějak neviděl.

čestný člen redakce
26.1.2016 | 18:39:01
risha03

Děs… tak bych zhodnotil seriál. Dokoukal sem se asi kvůli nostagii… nejhorší pro mne byla chvíle tuší v předposledním díle, kdy se tam ukázalo video jak Clarinka padá dolů… u toho sem si řekl, kur*a, hrdinové byly senzační seriál., já chci zpátky Sylara, Clarinku a Peta...... Na celém seriálu byly tedy nejlepší ty odkazy, kterých ale bylo opravdu pomálu. Jinak všechny postavy jsou naprosto o ničem. Důležití tam jsou ti fagani (jak se krásné Clarince mohlo narodit toto????), kteří neumí hrát. Dívka s katanou otřesný, ten nerd taky. Malé potěšení por mě byl Chuck, toho mám prostě rád :) ..... a hudba, ta byla fajn. Prostě jen kvůli nostalgii, kvůli tomu že sem měl Hrdiny opravdu ve své době rád. Že sem je celé viděl asi 4× a že se těšil na pokračování. 60%

27.1.2016 | 16:31:12
IR7

Jak to tu již bylo zmiňováno, táhly to v podstatě původní postavy a odkazy na ně, resp. táhla to nostalgie na původní Hrdiny, které postavy připomínaly. Když si odečtu výše zmíněné a ponechám pouze nový obsah, zbyde mi víceméně odpad a o další sérii nestojím – pokud někdo po pěti letech pauzy přijde s tímhle, je to slabota a při představě, že další řada by vlastně těžila z nových hrdinů – ze kterých není co těžit, pak to může být jen nuda.

31.1.2016 | 0:27:06
jasonpileek

Já měl takovej pocit, že šedivá Angela umřela, ne ? :D Tohle musela být její mladší verze a minulost být upravena :D Jinak je to asi ale opravdu spíš chyba. Souhlasím s @tom99 ve všem. Rychlej nabitej rozjezd a po flashback-ích najednou telenovela.. :) Si myslim, že kdyby další sérii přijala Hayden, tak by ji oživil a možná i Mila, když bude mít dotočený Whispers :D

1.2.2016 | 20:49:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Reklama

Hlídejte si nás

Narozeniny