Heroes (Hrdinové)
83/100 - 168×

Heroes(Hrdinové)

Mysleli si, že jsou jako ostatní, dokud v sobě neobjevili nadpřirozené schopnosti. Hrdinové se vracejí s novou řadou.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Pruitt Taylor Vince (Caspar Abraham), Dylan Bruce (James Dearing), Clé Bennett (M. F. Harris), Aislinn Paul (Phoebe Frady), Toru Uchikado (Ren Shimosawa), Eve Harlow (Taylor Kravid), Zachary Levi (Luke Collins), Kiki Sukezane (Miko Otomo), Robbie Kay (Tommy Clarke), Danika Yarosh (Malina), Ryan Guzman (Carlos Gutierrez), Judith Shekoni (Joanne Collins), Rya Kihlstedt (Erica Kravid), Gatlin Green (Emily Duval)

Jak přišli o schopnost Peter, Claire a Adam

Jak přišli o schopnost Peter, Claire a Adam

Někteří Hrdinové se nám vždy zdáli téměř neporazitelní. Přesto Tim Kring dokázal vždy vymyslet originální schopnost, která dokázala nějakým způsobem pořádně zatopit i ostříleným hrdinům.

6 2
20.11.2015

Blokování schopností

Originální schopnost má rozhodně Haiťan. Ten kromě mazání paměti dokáže blokovat schopnosti ostatních, takže ti je dočasně nemohou používat. Jeho schopnost má ovšem omezený dosah a také ne zcela na všechny dokonale působí. V epizodě 3×12 – Our Father René nedokázal dostatečně dlouho blokovat schopnosti Arthuru Petrellimu. Celou situaci musel vyřešit až Sylar, který dorazil na scénu. Haiťan dokázal už několikrát zatopit většině Hrdinům, protože zkrátka v jeho blízkosti jsou ostatní bezmocní.

(Blokovat schopnost v seriálu dokážou Phoebe a Haiťan René.)

Velice podobnou schopnost, nebo alespoň její část, má Phoebe Frady. Ta dokáže manipulovat se svým vlastním stínem a vyvolávat tak silnou temnotu, která potlačuje rovněž schopnosti ostatních. Navíc její stín má určitě větší dosah než Haiťanovy schopnosti. Bylo by zajímavé v seriálu vidět proti sobě Haiťana a Phoebe. Kdo by komu blokoval schopnosti? Kdo z těchto dvou Hrdinů je silnější?

Odebírání schopností

Touto schopností disponují v seriálu Arthur Petrelli a jeho pravnuk Tommy Clarke. Oba dokázali zabít postavy, které byly v podstatě nesmrtelné. Arthur v epizodě 3×06 – Dying of the Light vysál schopnost z nestárnoucího Adama Monroea. Jeho tělo si okamžitě uvědomilo, že je staré přes 400 let a Adam umřel. Podobný příběh potkal roztleskávačku Claire Bennetovou, které Tommy nevědomky odebral schopnost, a ta následně zemřela po porodu.

(Vlevo můžete vidět stárnoucího Adama, vpravo zase odebrání Peterovy schopnosti)

Určitě nelze nezmínit odebrání Peterovy schopnosti v již zmiňovaném díle 3×06 – Dying of the Light. Peter Petrelli vždy disponoval celou řadou schopností, ale Arthur mu je všechny vzal. Je zajímavé, že ve chvíli, kdy si Peter následně píchl sérum dávající schopnosti, tak už nedokázal udržet více schopností najednou. Tato změna chování schopnosti zřejmě nejde racionálně vysvětlit, spíš se jednalo o tah tvůrců, aby Peter Petrelli nebyl tak silným, a mohli mu v dalších epizodách najít rovnocenného soupeře.

Foto: NBC

Myslíte si, že Tommy ještě v seriálu někomu ukradne schopnost jednou provždy? Jaká schopnost je podle vás vůbec nejlepší?

Diskuze /12

Erichan

Zajímavý, rozhodně musím pohnout s dílama, abych se chytala s Tommym a spol. btw @tom99 ->zpráva

20.11.2015 | 10:36:26
Beno51

Hiro je top :D

20.11.2015 | 15:52:17
Beno51

Hiro je top :D

20.11.2015 | 15:52:18
Shneki

Kdyby se spojila schopnost Hira a Flashe z DC ..... Unstopable!!!

#10 ksanzi10
20.11.2015 | 17:15:52
kubula2302

ja myslim ze hirovy by byla schopnost flashe uplne na nic. Kdyby nebylo blokovaní schopností a kradení schopnosti tak je hiro nezastavitelny a nejsilnejsi ze všech. XD

#6 tom99
20.11.2015 | 18:10:51
tom99

#5 kubula2302: To by asi byl, ale nesmíš zapomínat, že Hiro je čestný člověk, který se s každým radši utká ve fér souboji, než aby lehce zastavil čas, propíchl protivníka a čas znovu spustil :-)

webmaster
20.11.2015 | 18:18:08
Empat

Arthurova schopnost byla nepochybně jedna z nejnebezpeč­nějších vůbec. Peterova původní schopnost byla naopak naprosto dokonalá, šetrná a efektivnější, než Arthurova. Peter původně pouze kopíroval schopnost, a dokonce nepotřeboval fyzický kontakt, stačila pouhá blízkost zmíněného hrdiny, aby schopnost okopíroval a tím pravomoc přejal. Zároveň si dokázal udržet každou schopnost, kterou duplikoval, takže mohl být doslova Bohem. Arthurova byla méně efektivní, protože potřeboval fyzický kontakt, nemluvě o tom, že schopnost, kterou přijal vlastně „ukradl“, takže dotyčná osoba schopnost ztratila. Ne však nadobro, protože když Arthur odcizil například Hirovu schopnost, Parkmanův syn ji stačil obnovit pouhým fyzickým kontaktem s Nakamurou. Bylo řečeno, že zmíněnou schopnost nelze úplně odebrat, protože je pevnou součástí genetické informace každého hrdiny. Arthur tedy schopnost pouze přejal, nikoliv nadobro ukradl a v dotyčném hrdinovi schopnost doslova a pouze vypnul. I přesto, kdyby se Parkmanův syn nenarodil, Arthurova schopnost by byla fatální pro každého.

Tommyho schopnost je evidentně ta nejhorší a nejméně efektivní ze všech. Tommy krade schopnosti jako Arthur, bohužel dokáže udržet pouze jedinou schopnost. Když schopnost ukradne, bude jí vlastnit pouze on a když ukradne jinou schopnost, tak ta původní zmizí. Když přišel Peter o původní schopnost a aplikoval si sérum, stále kopíroval schopnosti, takže je nekradl. Bohužel dokázal udržet jedinou schopnost a musel přijít do fyzického kontaktu s hrdinou, tudíž mu nestačila pouhá blízkost. Vzhledem k tomu, že Peter pouze kopíroval, vždycky mohl okopírovat například létání, následně okopírovat Pyrokinezi a když potřeboval znovu letět, stačilo kontaktovat letce, od kterého původní schopnost nakopíroval.. Takto si je mohl prohazovat a vracet neustále. Přitom Tommyho schopnost ostatní schopnosti prakticky vzato „ničila“. Když přejal regeneraci a následně teleportaci, tak regenerace zmizela „nadobro“. Až přejme další schopnost, Hirova schopnost také zmizí nadobro. Je to smutné a neefektivní zároveň.

Z čehož vyplývá.. Když Parkmanův syn dokáže aktivovat „odcizené schopnosti“, může znovuoživit Claire pouhým dotykem. Ta schopnost je stále v jejím těle, pouze je vypnutá, kdyby se Claire dotkl, znovu by zregenerovala a obživla. Již jednou přišla o schopnost a zemřela při Zatmění, když Zatmění odeznělo, schopnost se vrátila a Claire obživla. Tudíž, kdyby se Hayden uvolila, že by se chtěla navrátit do seriálu, což se nejspíše nestane, klidně by mohla. Tu schopnost stále má, pouze je vypnutá.

#9 tom99 #11 ksanzi10
21.11.2015 | 0:44:32
JoeySid

Nejlepší schopnost měl Peter, než ho o ně scénáristi v třetí řadě připravili. Ale je pravda, že byl až příliš ultimátní a v praxi krom Sylara bez soupeře.

21.11.2015 | 0:45:04
tom99

#7 Empat: Asi nemám co vytknout. Vše, co říkáš, je naprostá pravda a většině z toho se věnujeme zde v postřezích – http://www.edna.cz/…-cast-druha/

Obecně kradení schopností nadobro se mi nelíbí z toho důvodu přesně, jak říkáš, že schopnost de facto zmizí nadobro…

webmaster
21.11.2015 | 11:56:11
ksanzi10

#4 Shneki: to by potom Zoom nemal šancu

21.11.2015 | 20:07:46
ksanzi10

#7 Empat: dobrý postrech. Takže takto by Claire vrátili a mali by vysvetlenie. Nuž čakajú nás posledné 3 časti, tak som zvedavá, čo vymyslia

21.11.2015 | 20:10:59
Tahazaar

Kdyby teď Tommy (třeba omylem) někomu sebral schopnost a cestování časem by zmizelo, tak by Erica se svýma vědcema zůstala uvězněná v té budoucnosti, která by se nakonec ani nerealizovala, protože ve zbytku série se zabrání apokalypse. To by byl elegantní způsob, jak se zbavit záporné posavy.:)

23.11.2015 | 1:11:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Hlídejte si nás

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama