Heroes (Hrdinové) Pět nepoužitelných schopností v dnešním světě

Pět nepoužitelných schopností v dnešním světě

Pět nepoužitelných schopností v dnešním světě

Po pěti nejužitečnějších schopnostech vám přinášíme výčet těch nejhorších schopností, které byste v dnešním světě těžko zužitkovali. Pokud byste takovou schopnost měli, tak byste nejspíš byli zklamaní.


7 0
16.12.2015

Výběr pěti nejhorších schopností, které by šlo těžko aplikovat v dnešním světě, byl mnohem obtížnější než těch pět nejužitečnějších. Proto následující výčet berte opět s rezervou a v komentářích nám určitě dejte vědět, zda s výčtem souhlasíte, popřípadě jaká schopnost vám v něm chybí.

5. místo – Vstup do počítačových her

Tuto schopnost ovládá: Miko Otomo, Hachiro Otomo


Schopnost, která se nám představila v Heroes Reborn. Určitě se jedná o zajímavou schopnost, se kterou byste si nejspíš užili spoustu zábavy, ale prakticky nic byste s ní nedokázali. Mohli byste si projít vámi oblíbenou hru a vcítit se do role své postavy, ale pozor! Pokud byste ve hře zemřeli, zřejmě byste zemřeli i ve skutečném světě, takže kdo z vás by použití této schopnosti riskoval ve skutečném světě?

(Luke používá schopnost na Sylara. Foto: NBC)

4. místo – Mikrovlnná exhalace

Tuto schopnost ovládá: Luke Campbell

Další schopnost, která je v dnešním světě téměř nepoužitelná. Mikrovlnku má skoro každý doma a asi pro většinu z vás by bylo zklamání, kdybyste ovládali tuto schopnost. V seriálu jsme ji viděli ovládat pouze Lukea Campbella, proto toho o jejím rozsahu moc nevíme. Rozhodně touto schopností ve většině případů nepomůžete sobě a ani široké veřejnosti.

3. místo – Vyvolávání radioaktivity

Tuto schopnost ovládá: Ted Sprague

Velice nebezpečná schopnost, která v seriálu přinesla více škody než užitku. Ted Sprague díky vyvolávání radioaktivity neohrožoval pouze sám sebe, ale především škodil nevědomky ostatním lidem. U jeho ženy se zrychleně objevila rakovina, Peter Petrelli nechal díky této schopnosti vybouchnout téměř celý New York a již v neexistující budoucnosti pomocí ní Sylar zničil Costa Verde. Kdo by chtěl takovouto schopnost?

(Co s takovouto schopností? Jedině vybouchnout. Foto: NBC)

2. místo – Pomocí hudby dokážete přivolat lidi k sobě 

Tuto schopnost ovládá: Emma Coolidge

Nová schopnost, která se objevila ve čtvrté sérii. Přivolávání lidí k sobě nezní vůbec špatně a každému z nás by se to nejspíš občas hodilo, bohužel Emma to dokázala pouze ve chvíli, kdy hrála na hudební nástroj. Kolik z vás umí hrát aspoň na jeden hudební nástroj? A byla by schopnost vůbec užitečná? Emma dokázala pomocí schopnosti ještě vidět barvy zvuků, což opět není v dnešním světě moc užitečné.

1. místo – Černý jed

Tuto schopnost ovládá: Maya Herrera

Na první místo s nejhorší schopností v dnešním světě jsme dosadili vyvolávání černého jedu, které ovládala Maya Herrera. Tato schopnost v seriálu pouze zabíjela a nepřinesla nic užitečného. Existují teorie, kdy Maya měla dokázat vysávat vir Shanti během druhé série, bohužel jsme se toho ale nikdy nedočkali, takže považujeme její schopnost za v dnešním světě naprosto nepoužitelnou.

(Maya téměř nedokázala ovládat svou schopnost a zabila spoustu lidí. Foto: NBC)

Jaká schopnost je podle vás z tohoto výčtu nejhorší? A která jiná schopnost by si „zasloužila“ místo v top pětce?

Diskuze /18

soboldahk

a co treba takova lactokinese (misfits)

#2 lukascoolarik
16.12.2015 | 18:00:15
lukascoolarik

#1 soboldahk: S tou můžeš aspoň zabíjet. Zvuky jako barvy jsou ale totálně k ničemu.

#9 Angi
webmaster
16.12.2015 | 18:48:49
Kafka Tamura

Mikrovlnná exhalace by se hodila třeba na opušteném ostrove.

16.12.2015 | 19:03:31
UPIRIK2

Pokud si to pamatuju dobře, tak s hudbou dělala věci podle jejích emocí. Například když byla naštvaná, tak dokonce dokázala rozbíjet.

16.12.2015 | 19:17:58
JuRas

Jako vážně? :D :D

5. – využití jako tester pro vývojářskou firmu, tam se točí těžký prachy ⇒ o život postaráno.

4. – moc dobře si to nedokáži představit, možná by s tím šlo něco dělat, možná i něco zlýho, ale pořád využitelný.

3. – zlé úmysly jsou nanejvýš využitelné v dnešním světě. Radioaktivita se však používá i jinak, navíc každý z nás je radioaktivní…

2. – takové schopnosti většinou jdou ruku v ruce s uměním, tudíž počítám, že dotyčný pak umí ovládat hudební nástroj nebo k tomu má lepší nadání. Vidět zvuky jako barvy může být zajímavé i užitečné (kvůli hraní či učení se). Umět perfektně hrát… jo, to je vlastně dneska nepoužitelná věc a žádný umělec netouží po vyprodaném koncertě…

1. – zabíjení/mučení bez důkazů, co víc chtít?

Opravdu mi přijde, že někdo postrádá těžce představivost. Na skoro každé schopnosti se dá najít pozitivum a její využitelnost, je však na daném člověku, jestli na to má kapacitu ;)

#6 tom99 #12 nerrti
16.12.2015 | 20:07:51
tom99

#5 JuRas: Výběr je dost subjektivní. Nicméně jsem si vyjel všechny schopnosti, co v Heroes jsou, a opravdu jsem dumal dost dlouhé, které vůbec do výčtu vybrat. Nakonec jsem vybral těchto pět. Rád si ale přečtu pět tvých nejhorších schopností :-)

webmaster
16.12.2015 | 20:15:25
azoxid

Zrovna v dnešním světě by radioaktivitu a černej jed s chutí využili teráči z IS :-D a kdyby ještě někdo s flétnou přilákal hodně lidí na jedno místo..

16.12.2015 | 20:35:16
5825

Chtěl bych mít jednu skvělou schopnost a to nikdy nechodit do WC

#10 Angi #11 Kafka Tamura
16.12.2015 | 20:46:52
Angi

#2 lukascoolarik: Víš kolik bys ušetřil za lsd? =)

#16 Aprok
16.12.2015 | 22:05:20
Angi

#8 5825: Za pár týdnů bys prasknul a byl by z toho dost ošklivý svinčík… ale pokud po tom toužíš, tak je volně dostupný lék Imodium. Ber dva denně a získal jsi vysneněou schopnost.

16.12.2015 | 22:07:02
Kafka Tamura

#8 5825: Neznám nikoho, kdo by chodil do WC. Alespoň já ve WC ještě nebyl. Možná právě to je tvou schopností a ani si neuvědomuješ, jaký jsi EVOk. :)

16.12.2015 | 22:19:51
nerrti

#5 JuRas: Já nevim, ale já bych teda zabíjení bez důkazů fakt neocenil. Možná sem máčka, nebo tak něco. :D

17.12.2015 | 4:58:20
Angi

To jo. Jen kolik štěňátek malým dětem by se dalo nenápadně usmažit mikrovlnama..

17.12.2015 | 5:47:19
VampKošilka

Mayina schopnost se využít dá, copak nikdo nezažil ten moment, kdy vás někdo vytočí a v tom afektu by jste ho nejradši zaškrtili? Navíc Alejandro dokázal účinky toho jedu zvrátit, takže myslím, že s touhle schopností by se daly vytřískat těžký prachy. Mohli by příjít do banky, všechny tam zabít, vybrat prachy, pak je zase oživit a odfárat pryč, pokud by byl někdo svědomitý samozřejmě.

K Emmě. Superschopnost každého hrdiny vždycky rostla(Claire přestala cítit bolest, Peter udržel víc schopnosti najednou bez přítomnosti jiných hrdinů). Je to hlavně o stavu mysli. Emma měla holt hudbu k tomu, aby svojí moc poznávala. Možná by se to naučila postupem času i bez toho, i když teď nevím jak. Mohla k sobě přilákat několik lidí a vzhledem k tomu, že by byli jaksi omámení, tak by třeba mohla říct „Dej mi peněženku a odejdi“. Dle mě ta schopnost nebyla jen o lákání lidí, ale vyloženě ovládání a nepotřebovala k tomu přímý kontakt. Navíc přeci jenom máchnutím smičce udělala prasklinu ve zdi. Takže by možná hráním později mohla zbořit i celé město(pokud by hrála s celým orchestrem.:-D) nebo by její schopnost mohla dosáhnout většího rozsahu, co já vím. Kdyby hrdinové tenkrát pokračovali, nejspíš by z ní udělali užitečnou schopnost.

S mikrovlnou exhalací si asi jenom udělá v ruce popcorn, ale nic víc. Ta schopnost byla vyloženě napsaná jako neužitečná.

17.12.2015 | 13:03:43
eNJey

Jestli to chápu správně tak u té schopnosti se vstupování do pc her souvisí i tvorba klonů (sluhů :D) atd. Teda jestli to tak funguje. A to by podle mě byla jedna s top schopností. :D

17.12.2015 | 13:22:42
Aprok

#9 Angi: S tím LSD si to zabil :D :D

17.12.2015 | 15:35:46
Hero_one

Hachirovu schopnost považuju naopak za jednu z nejlepších – díky vstupování, ale i vystupování z počítačových her bych snadno dosáhnul úspěchu. Hned ze začátku bych ovládnul celosvětový zbrojní průmysl, dodávka mých zbraní by byla nekonečná a bez omezení, aneb co si vymyslí zákazník, to dostane. A takhle bych mohl pokračovat odvětví za odvětvím, co by moji počítačoví experti naprogramovali, to bych já zhmotnil a do roka a do dne bych, nebojím se to říct, ovládnul celý svět – a to se vyplatí! :-D

Add mikrovlnka – je fakt, že to má mnohem menší využití. Ale asi bych pro něj místo někde v laborce našel ;-) Add radioaktivita – no, to je už lepší – opět zavřít do laboratoře a plnit nejrůznější druhy motorů, nebo jiných zařízení, které potřebují energii – tady jí máme hned nekonečné množství a bez výroby – a to se taky vyplatí ;-) Add hudba a barvičky – asi fakt jen pro umělce – ale kdo z nich by to nebral, určitě je to zajímavá věc, člověk zažije co jinde ne. Add černý jed – buď se zavřít a v klidu dožít anebo projít kus světa a zničit na co přijdu – kdo ví, třeba by se to někomu i takhle líbilo :-P

19.12.2015 | 10:56:37
teracs

Také v Hachirově schopnosti vidím kort „v dnešním světě kompjutru“ velký využití.. A Emminu schopnost já nechápu jen jako přivolání lidí a vidění zvuku jako barviček. Podle mě mohla kompletně ovládat zvuk – tzn. rozšiřovat okolí, kam zvuk dolehne, jeho sílu a výšku, souvisí to také s tím, že pak už mohla slyšet nebo se už pletu?

25.12.2015 | 21:58:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Hlídejte si nás

Narozeniny