Heroes (Hrdinové) Jak by pokračovala druhá řada, kdyby nebyla stávka scenáristů?

Jak by pokračovala druhá řada, kdyby nebyla stávka scenáristů?

Jak by pokračovala druhá řada, kdyby nebyla stávka scenáristů?

Stávka scenáristů se velice podepsala nejen na kvalitě druhé řady, ale i celkového seriálu. Pojďme se podívat na natočené scény ke zbytku druhé řady a odhalme, co se mělo dít dál.


11 0
8.9.2015

Pokud jste četli náš předchozí článek o druhé řadě, tak víte, že stávka scenáristů se na jejích původních plánech velice podepsala. Nyní vám přinášíme natočené záběry z epizod 2×12 a 2×13, které měly přijít a měly být součástí Volume 2 – Generations. Žádná scéna z následujícího plánovaného Volume 3 – Exodus nebyla natočena. Bohužel ne všechny jdou přehrát v našem přehrávači, proto je ve většině případů třeba použit odkaz na YouTube.

(I Noah s Elle měli mít svou úlohu v plánovaném ději druhé řady. Foto: NBC)


Všichni si určitě pamatujeme na scénu z epizody Powerless, kdy Peter zabrání rozšíření viru Shanti a zachrání svět. Tim Kring původně zvažoval ale něco zcela jiného. Tentokrát Hrdinové neměli zachránit svět a virus měl být vypuštěn. Podívejte se na osmiminutové video, které odhaluje, co se mělo dít dál – video zde.

Někteří z vás si určitě také vzpomenou na věštecký sen Angely Petrelliové z epizody The Butterfly Effect ze třetí řady. Původně tato scéna byla natočena už pro řadu druhou a měla to být finálová scéna Volume 2. Ta se v některých místech liší oproti té původní ze třetí řady. Už tehdy nám měl být představen padouch Knox.

Thumbnail Play icon

Po zbavení se viru Shanti se měl Sylar vydat opět na lov výjimečných lidí. Ve videu se můžete podívat, jak Sylar získal schopnost chameleona – mohl se následně měnit podle barvy pozadí. Všimněte si také, že Sylar přestal zabíjet lidi svým typickým způsobem otvíráním lebky. Je to z toho důvodu, že nechtěl, aby po něm šla Společnost a spojila si vraždy s ním, proto se rozhodl o zcela nový způsob zabíjení.

Thumbnail Play icon

Elle Bishop byla pověřena najít Sylara, ale příliš se jí to nedaří. S Bobem, který v té době vede Společnost, debatují o tom, jak Sylara opět vypátrat, když má své schopnosti zpět – video zde.

Sylar si mezitím vyhlídl novou oběť – Roberta Keepa, člověka, který má kůži tvrdou jako ocel a nemůže se tak zranit. Díky této schopnosti by byl Sylar téměř nezničitelný a nepotřeboval by schopnost Claire, kterou následně získal v úvodu třetí řady. Svým novým způsobem Sylar Roberta zabije a poté zmizí. Na scénu doráží i Elle, se kterou si Sylar hraje, a ta hlavní hra na kočku a na myš tedy začíná. Tedy, začala by, kdyby takto děj pokračoval – video zde.

Posledním z videí nám ukazuje, jak Elle navštíví Noaha a žádá ho o radu, aby byla schopná chytit Sylara. Noah se diví, že Elle nemá parťáka, což je standardní přístup Společnosti. Elle si začíná uvědomovat, že možná její otec chce, aby ji Sylar zabil – video zde.

(Sylar měl jít v průběhu druhé řady po zajímavých lidech se schopnostmi, škoda, že to nevyšlo. Foto: NBC)

Existuje ještě jedna scéna, která byla natočená, bohužel na internetu se nikde nenachází. Poté, co Hiro nedokázal Adama zastavit a virus byl vypuštěn, se rozhodne, že přestane své schopnosti používat a už nikdy nebude cestovat časem. Ando tomu nechce věřit, vyjde na ulici před auto a čeká, že Hiro zastaví čas, aby ho zachránil. Ten místo toho pouze Anda strhne ze silnice. Svým rozhodnutím, že už nikdy nechce používat své schopnosti, si je jistý.

Co říkáte na alternativní konec druhé řady? Byli byste radši, kdyby svět zachráněn nebyl a virus byl vypuštěn? A co říkáte na plány se Sylarem, novými schopnostmi a zcela odlišným způsobem zabíjení?

Diskuze /8

adammov

Nevím jaká to byla řada, ale rozhodně me vadila řada s tím ukrutně dementím cirkusem. Tehdy ten serial celej zabili.

#2 Beranir
8.9.2015 | 19:49:22
Beranir

#1 adammov: to byla shodou okolností ta poslední řada :D

8.9.2015 | 22:19:34
MARTASLJ19

Škoda, že scenáristi sa nakoniec rozhodli pre hovadiny, keby to urobia, alebo vôbec mohli urobiť podľa týchto pôvodných plánov, tak by ďalšie série rozhodne prekonali aj dokonalú prvú sériu. Mal som rád, ten seriál, ale to čo potom začali robiť. Štvrtá séria sa mi však opäť zapáčila, ale ten koniec to opäť celé pokazil, preto som rád, že vzniká ďalšia rada, ktorá na to aspoň nadviaže.

9.9.2015 | 12:59:15
Pajule

Podle mě to šlo z kopce, když zabili Nathana a přesvědčili Sylara, že on je Nathan… nevím už, kdy to přesně bylo, ale tohle mi hodně znepříjemnilo celý seriál, protože pak se tam celou dobu dokola řešila nesmyslná výměna osobnosti a pro mě to bylo bez děje. Cirkus nemusel být špatný, ale když tam přidali najednou strašnou spoustu osobností, byl z toho najednou podivnej guláš. Věřím, že kdyby druhá řada proběhla tak jak měla, seriál by takhle rychle do kytek nešel. :)

9.9.2015 | 19:12:02
matt44

uz si to velmi nepamatam, ale takto vytrhnute sceny z kontextu nam i tak nic nedaju. ci by sme chceli taky koniec je na zaklade tohto clanku tazko povedat.

serial pokazila stavka scenaristov, na tom sa asi zhodneme vsetci. podla mna to slo do kelu ked …

peter prisiel o svoju povodnu schopnost a potom sa to posralo ked nathana nahradili sylarom – to su len niektore pripady kedy to slo dole

a ta stvrta seria tiez bola o nicom. osobne si myslim, ze ani restart serialu ci pokracovanie ci co sa to chysta, tomu nepomoze

#7 tom99
9.9.2015 | 19:23:23
Allien9

Holt mohlo být všechno úplně jinak a jinde. Pro mě začal jít seriál do pekel ve chvíli, kdy vzal Petrelli Petrellimu schopnosti. ;-)

10.9.2015 | 0:33:12
tom99

#5 matt44: Pokud si nepamatuješ děj seriálu a chceš si něco připomenout, tak zamiř sem: http://www.edna.cz/heroes/epizody/?… . V každém profilu epizod najdeš poměrně obsáhlý děj, co se v epizodě stalo.

webmaster
10.9.2015 | 8:05:28
Lucifrid

Ty jo, zajímavý ukázky. Víc zlého Sylara bych brala :)

webmaster
10.9.2015 | 22:25:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Hlídejte si nás

Narozeniny