His Dark Materials (Jeho temné esence) S02E05: The Scholar

S02E05: The Scholar

S02E05: The Scholar

Will a Lyra se vydají získat to, co bylo ztraceno. Mezitím si Mary není jista svým rozhodnutím, ale i tak do toho skočí po hlavě.

13.12.2020
4 817 000
46 minut

Info

Režie: Leanne Welham
Scénář: Francesca Gardiner

Upoutávky

Thumbnail Play icon
Thumbnail Play icon

Foto: BBC OneHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Yalka

Kapitola o tom, jak Will a Lyra pomocí nože znovuzískali alethiometr se mi líbila i v knize (kterou jinak nemusím a jejíž čtení jsem si protrpěla), ale tady to ještě vylepšili tím, že přidali Marissu. Super!

5.2.2021 | 17:45:01
Jiri007

Dobry dil, musim řict že nemělo chybu jak Marissa viděla jinou verzi světa a jak zaviděla Carlovi jak si tam spokojeně žije jinak musim řict že plan Willa a Lyry byl perfektni a ta rvačka deamonu neměla chybu a jsem zvědav jak si Marissa poradi aby přežila v tom světě a jinak jsem zvědav na Mary co zjisti dalšiho o svem vyzkumu a jinak otec MacPhail je fakt mimo když zavira už i sve vlastni lidi.

13.1.2021 | 22:09:54
captain

Skvělý díl se slušnou rvačkou démonů na konci…

9.1.2021 | 12:09:03
Khalia

Epizoda opravdu bez chybičky. :) Jen mi občas trhá žíly ten HBO překlad :D Pár nesrovnalostí typu „Google překladač“ jsem přešla, ale opravdu – Mary má hrát roli hada, a ne, že má obehrát hada. To je pro příběh dost zásadní informace a zřejmě tvůrce titulků knihy vůbec nečetl a nezná souvislosti, jinak si to neumím vysvětlit. :D

9.12.2020 | 10:05:07
Narcis123

Wow skvelá epizóda nemám čo dodať… Začínam sa tešiť na scény s Ruth Wilson viac a viac najprv som bol voči nej skeptický ale teraz prebehne mi mráz po chrbte zakaždým keď sa objaví :)

9.12.2020 | 8:49:51
Lex Luthor

Dobrá bitva na konci alespoň ta mrcha poznala jaké to je, když někdo mučí jejího démona.

8.12.2020 | 23:04:18
Milano33

Wow! Ohromujúca epizóda! A heist zápletka potešila. Lyra spolu s Willom postupovali veľmi opatrne a všetko si pečlivo naplánovali. Získať späť Alethiometer bolo pre nich prioritou. Avšak výsledná konfrontácia bola dychberúca. Atmosféra bola hutná a mrazivá a napätie sa dalo priam až krájať. Z celej tej vzniknutej situácie som mal riadne nepríjemný pocit zároveň som zostal v nemom úžase. Ten výraz na Lyrynej tvári, keď opäť spatrila svoju matku Marisu, hovoril sám za seba. Bolo mi Lyry nesmierne ľúto, že si týmto musela znova prejsť. Úplne sa chvela a triasla, až v takom šoku z toho bola. Dokonca jej tiekli aj slzy po tvári. Ani Marisa neskrývala emócie. Stret Willa a Carla sa tiež vyvíjal velice drasticky. Seriál je neskutočne silný v emocionálnej a dramatickej rovine, to sa musí uznať.

8.12.2020 | 20:58:37
Rik

Mrazivá epizoda, atmosféra houstne. A ten výraz Lyry při střetu s matkou, kdy si uvědomila, že začíná být jako ona…wow.

8.12.2020 | 17:54:57
sedlo03

Nedokážu oddělit TV adaptaci od knih, takže možná v rámci seriálu to bylo okej, ale ta scéna ukradení Alethiometeru se mi prostě nelíbila, nevím proč to tak přehodili a proč tak tlačí na emoce mezi Lyrou a Mrs. Coulter. Nesedělo mi to, ale snad proto mají svůj důvod.

6.12.2020 | 22:58:19

His Dark Materials (Jeho temné esence)
89/100 - 78×

His Dark Materials(Jeho temné esence)

Hlavní hrdinka Lyra Belacqua žije v paralelním světě podobném tomu našemu. Vydává se na cestu, aby zachránila svého uneseného přítele a při této cestě zažije nejedno dobrodružství. Seriál je inspirován stejnojmennou knižní sérií Jeho temné esence.

VB | 2019 | Poslední sezóna
vysílání
3 sezóny | BBC One | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Tyler Howitt (Billy Costa), Ariyon Bakare (Carlo Boreal), James Cosmo (Coram van Texel), Clarke Peters (Dr. Carne), Nina Sosanya (Elaine Parry), Will Keen (Hugh MacPhail), Joe Tandberg (Iorek Byrnison), Lucian Msamati (John Faa), Andrew Scott (John Parry), Lin-Manuel Miranda (Lee Scoresby), James McAvoy (Lord Asriel), Dafne Keen (Lyra Belacqua), Anne-Marie Duff (Ma Costa), Ruth Wilson (Marisa Coulter), Lewin Lloyd (Roger Parslow)

Stav překladu

Nepřehlédněte

Stanice vydala dokument o vytvoření světa His Dark Materials

Stanice vydala dokument o vytvoření světa His Dark Materials

Včera se stanice BBC One rozhodla vypustit do světa speciální dokument o vytváření první série His Dark Materials. Půlhodinový dokument objasňuje vše okolo seriálu. Například vytváření kostýmů a daemonů, jak Dafne jezdila na Iorekovi a mnoho dalšího.

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců