VB | 2019 | Ukončeno
3 sezóny |
BBC One
| 55 minut
Max
Hlavní hrdinka Lyra Belacqua žije v paralelním světě podobném tomu našemu. Vydává se na cestu, aby zachránila svého uneseného přítele a při této cestě zažije nejedno dobrodružství. Seriál je inspirován stejnojmennou knižní sérií Jeho temné esence.
Obsazení:Sian Clifford (Agentka Salmakia), Amber Fitzgerald-Woolfe (Ama), Bella Ramsey (Angelica), Kate Ashfield (Atal), Kobna Holdbrook-Smith (Balthamos), Simon Harrison (Baruch), Tyler Howitt (Billy Costa), Ariyon Bakare (Carlo Boreal), James Cosmo (Coram van Texel), Clarke Peters (Dr. Carne), Lia Williams (Dr. Cooper), Nina Sosanya (Elaine Parry), Terence Stamp (Giacomo Paradisi),
(více)Zatímco Will pátrá po Lyře napříč světy, paní Coulterová zkouší nepravděpodobného nového spojence, zatímco Asriel verbuje do své války proti Autoritě.
Režie: Amit Gupta
Scénář: Jack Thorne a Amelia Spencer
Foto: BBC One
Dobry dil, musim řict že Marissa to ma fakt dobře promyšlene jak udržet Lyru dal od Magisteria ale nema založni plan protože jak je vidět Magisterium ma sve zpusoby a jsem zvědav jestli je Magisterium najde dřiv nebo je najde Will, jinak jsem zvědav koho dalšiho lord Asriel přesvědčil aby se k nim přidal.
Je to takové roztahané. Hledá se Lyra, verbuje se armáda. Na válku je potřeba se připravit, bez připravy prohraješ.
Na to, že má jít do tuhého a celý příběh se má uzavřít, je rozjezd poněkud pomalý. Ale furt se mi to líbí.
Lex Luthor: Nechci zrovna bránit gay anděli, ostatně díly nové série jsem ještě neviděl, ale četl jsem knihy a ono to v tom třetím dílu opravdu tak je. I v knize, když jsem to četl, tak mi to přišlo dost takové divné, takže tady to fakt nejsou jen kvóty, které by si museli odškrtnout a upravit kvůli nim postavy a příběh.
His Dark Materials se vrací všechny kvóty splněny (gay andělé to jako vážně?) a válka o multivesmír může začít, ale zatím jen Asriel verbuje vojáky ostatní se soustředí na hledání Lyry, kterou drží její zlá matka.
Schyluje se k velké válce a jde o to, že Lyra chybí, zatím… ale už je hledaná!
Název pro první knihu, která je nazývána v ostatních zemích jako Nothern Lights, je v USA či v České republice zcela jiný. Proč se u nás jmenuje jako Zlatý kompas a někde jinde zase jinak, se dozvíte v následujícím článku.