His Dark Materials (Jeho temné esence)
88/100 - 100×

His Dark Materials(Jeho temné esence)

Hlavní hrdinka Lyra Belacqua žije v paralelním světě podobném tomu našemu. Vydává se na cestu, aby zachránila svého uneseného přítele a při této cestě zažije nejedno dobrodružství. Seriál je inspirován stejnojmennou knižní sérií Jeho temné esence.

VB | 2019 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | BBC One | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Sian Clifford (Agentka Salmakia), Amber Fitzgerald-Woolfe (Ama), Bella Ramsey (Angelica), Kate Ashfield (Atal), Kobna Holdbrook-Smith (Balthamos), Simon Harrison (Baruch), Tyler Howitt (Billy Costa), Ariyon Bakare (Carlo Boreal), James Cosmo (Coram van Texel), Clarke Peters (Dr. Carne), Lia Williams (Dr. Cooper), Nina Sosanya (Elaine Parry), Terence Stamp (Giacomo Paradisi),

Angelica

Angelica

Dívka žijící ve městě Cittàgazze.

Sezóny 1
2020 - 2020

Základní informace

Angelica je jedna z dětí, který byly zanechány ve městě Cittàgazze po té, co všichni dospělí buď utekli, nebo byli přeměněni fantomy.

Angelica vyrůstala se svou mladší sestrou Paolou, starším bratrem Tulliem a rodiči ve městě Cittàgazze, které se nachází v paralelním vesmíru, kde lidé nemají daemony. Její život se však změnil, když Lord Asriel otevřel bránu mezi svým a jejich světěm a tím způsobil to, že město zamořili takzvaní fantomové, kteří se živí Prachem a tím pádem napadají pouze dospělé. Mnoho dětí tak zůstalo samo ve městě buď kvůli tomu, že jejich rodiče byli přeměněni, nebo protože utekli z Cittàgazze pryč.

Kvůli tomu zůstala Angelica ve městě pouze se svými sourozenci a ostatními dětmi, kteří si tam dělali, co chtěli. Angelica byla jednou z prvních, koho Lyra Belacqua ve městě potkala a kdo jí pověděl, co se tam stalo. Vzhledem k tomu, že Lyra a Will zapříčinili smrt jejího staršího bratra, chtěla se jim pomstít a vzít jim jedinečný nůž, zorganizovala společně s ostatními dětmi na dvojici útok. Ten se však nezdařil a to díky tomu, že se objevila Serafina Pekkala se svým daemonem a Lyru s Willem zachránila.

Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav překladu

Epizoda S03E08: The Botanic Garden

cz100%
DOKONČENO

Nepřehlédněte

Proč je název první knihy v USA nesprávný?

Proč je název první knihy v USA nesprávný?

Název pro první knihu, která je nazývána v ostatních zemích jako Nothern Lights, je v USA či v České republice zcela jiný. Proč se u nás jmenuje jako Zlatý kompas a někde jinde zase jinak, se dozvíte v následujícím článku.

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Knihy

JEHO TEMNÉ ESENCEKNIHA PRACHU

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama