His Dark Materials (Jeho temné esence)
88/100 - 85×

His Dark Materials(Jeho temné esence)

Hlavní hrdinka Lyra Belacqua žije v paralelním světě podobném tomu našemu. Vydává se na cestu, aby zachránila svého uneseného přítele a při této cestě zažije nejedno dobrodružství. Seriál je inspirován stejnojmennou knižní sérií Jeho temné esence.

VB | 2019 | Poslední sezóna
vysílání
3 sezóny | BBC One | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Bella Ramsey (Angelica), Tyler Howitt (Billy Costa), Ariyon Bakare (Carlo Boreal), James Cosmo (Coram van Texel), Clarke Peters (Dr. Carne), Nina Sosanya (Elaine Parry), Terence Stamp (Giacomo Paradisi), Will Keen (Hugh MacPhail), Joe Tandberg (Iorek Byrnison), Lucian Msamati (John Faa), Andrew Scott (John Parry), Lin-Manuel Miranda (Lee Scoresby), James McAvoy (Lord Asriel), Dafne Keen (Lyra Belacqua), Anne-Marie Duff (Ma Costa)

Angelica

Angelica

Dívka žijící ve městě Cittàgazze.

Sezóny 1
2020 -

Základní informace

Angelica je jedna z dětí, který byly zanechány ve městě Cittàgazze po té, co všichni dospělí buď utekli, nebo byli přeměněni fantomy.

Angelica vyrůstala se svou mladší sestrou Paolou, starším bratrem Tulliem a rodiči ve městě Cittàgazze, které se nachází v paralelním vesmíru, kde lidé nemají daemony. Její život se však změnil, když Lord Asriel otevřel bránu mezi svým a jejich světěm a tím způsobil to, že město zamořili takzvaní fantomové, kteří se živí Prachem a tím pádem napadají pouze dospělé. Mnoho dětí tak zůstalo samo ve městě buď kvůli tomu, že jejich rodiče byli přeměněni, nebo protože utekli z Cittàgazze pryč.


Kvůli tomu zůstala Angelica ve městě pouze se svými sourozenci a ostatními dětmi, kteří si tam dělali, co chtěli. Angelica byla jednou z prvních, koho Lyra Belacqua ve městě potkala a kdo jí pověděl, co se tam stalo. Vzhledem k tomu, že Lyra a Will zapříčinili smrt jejího staršího bratra, chtěla se jim pomstít a vzít jim jedinečný nůž, zorganizovala společně s ostatními dětmi na dvojici útok. Ten se však nezdařil a to díky tomu, že se objevila Serafina Pekkala se svým daemonem a Lyru s Willem zachránila.

Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nepřehlédněte

James Cosmo doufá, že se vrátí do třetí série

James Cosmo doufá, že se vrátí do třetí série

Druhá řada zavítala do naprosto nového světa a spoustu postav z té první jsme proto neviděli. James Cosmo, představitel Corama, prozradil, že by se rád vrátil do třetí řady i kvůli skvělé spolupráci na place. Chválil převážně samotnou Dafne Keen a režiséra Toma Hoopera. Uvidíme, zda se vrátí.

Knihy

JEHO TEMNÉ ESENCE

KNIHA PRACHU

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama