His Dark Materials (Jeho temné esence)
88/100 - 100×

His Dark Materials(Jeho temné esence)

Hlavní hrdinka Lyra Belacqua žije v paralelním světě podobném tomu našemu. Vydává se na cestu, aby zachránila svého uneseného přítele a při této cestě zažije nejedno dobrodružství. Seriál je inspirován stejnojmennou knižní sérií Jeho temné esence.

VB | 2019 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | BBC One | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Sian Clifford (Agentka Salmakia), Amber Fitzgerald-Woolfe (Ama), Bella Ramsey (Angelica), Kate Ashfield (Atal), Kobna Holdbrook-Smith (Balthamos), Simon Harrison (Baruch), Tyler Howitt (Billy Costa), Ariyon Bakare (Carlo Boreal), James Cosmo (Coram van Texel), Clarke Peters (Dr. Carne), Lia Williams (Dr. Cooper), Nina Sosanya (Elaine Parry), Terence Stamp (Giacomo Paradisi),

Dr. Carne

Dr. Carne

Rektor Jordánské koleje, který má daemona v podobě havranice.

Sezóny 2
2019 - 2020

Základní informace

Dr. Carne je rektor Jordánské koleje a měl na starosti výchovu Lyry Belacquy, zatímco její strýc cestoval. Umí číst v alethiometru, který později dal Lyře.

Dr. Carne je rektor Jordánské koleje, kde Lyra Belacqua vyrůstala po té, co ji tam zanechal Lord Asriel. Když byla Lyra větší a kolej měl Asriel navštívit, Dr. Carne měl v plánu ho otrávit. Se svým plánem se svěřil svému příteli a zároveň knihovníkovi Charlesovi.

Lord Asriel však tento pokus o vraždu přežil, protože Lyra, která byla schovaná ve skříni, viděla, jak Dr. Carne otrávil karafu tokajského a včas Asriela zastavila, než se stihl vína napít. Po té, co Asriel odjel zpět na sever a Lyra se připravovala na odjezd s Marisou Coulter, předal rektor Lyře alethiometr, aby ho ochraňovala a nikomu o něm neřekla.

Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav překladu

Epizoda S03E08: The Botanic Garden

cz100%
DOKONČENO

Nepřehlédněte

Proč je název první knihy v USA nesprávný?

Proč je název první knihy v USA nesprávný?

Název pro první knihu, která je nazývána v ostatních zemích jako Nothern Lights, je v USA či v České republice zcela jiný. Proč se u nás jmenuje jako Zlatý kompas a někde jinde zase jinak, se dozvíte v následujícím článku.

Reklama

Knihy

JEHO TEMNÉ ESENCEKNIHA PRACHU

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama