His Dark Materials (Jeho temné esence)
88/100 - 85×

His Dark Materials(Jeho temné esence)

Hlavní hrdinka Lyra Belacqua žije v paralelním světě podobném tomu našemu. Vydává se na cestu, aby zachránila svého uneseného přítele a při této cestě zažije nejedno dobrodružství. Seriál je inspirován stejnojmennou knižní sérií Jeho temné esence.

VB | 2019 | Poslední sezóna
vysílání
3 sezóny | BBC One | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Bella Ramsey (Angelica), Tyler Howitt (Billy Costa), Ariyon Bakare (Carlo Boreal), James Cosmo (Coram van Texel), Clarke Peters (Dr. Carne), Nina Sosanya (Elaine Parry), Terence Stamp (Giacomo Paradisi), Will Keen (Hugh MacPhail), Joe Tandberg (Iorek Byrnison), Lucian Msamati (John Faa), Andrew Scott (John Parry), Lin-Manuel Miranda (Lee Scoresby), James McAvoy (Lord Asriel), Dafne Keen (Lyra Belacqua), Anne-Marie Duff (Ma Costa)

Dr. Carne

Dr. Carne

Rektor Jordánské koleje, který má daemona v podobě havranice.

Sezóny 2
2019 -

Základní informace

Dr. Carne je rektor Jordánské koleje a měl na starosti výchovu Lyry Belacquy, zatímco její strýc cestoval. Umí číst v alethiometru, který později dal Lyře.

Dr. Carne je rektor Jordánské koleje, kde Lyra Belacqua vyrůstala po té, co ji tam zanechal Lord Asriel. Když byla Lyra větší a kolej měl Asriel navštívit, Dr. Carne měl v plánu ho otrávit. Se svým plánem se svěřil svému příteli a zároveň knihovníkovi Charlesovi.


Lord Asriel však tento pokus o vraždu přežil, protože Lyra, která byla schovaná ve skříni, viděla, jak Dr. Carne otrávil karafu tokajského a včas Asriela zastavila, než se stihl vína napít. Po té, co Asriel odjel zpět na sever a Lyra se připravovala na odjezd s Marisou Coulter, předal rektor Lyře alethiometr, aby ho ochraňovala a nikomu o něm neřekla.

Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nepřehlédněte

James Cosmo doufá, že se vrátí do třetí série

James Cosmo doufá, že se vrátí do třetí série

Druhá řada zavítala do naprosto nového světa a spoustu postav z té první jsme proto neviděli. James Cosmo, představitel Corama, prozradil, že by se rád vrátil do třetí řady i kvůli skvělé spolupráci na place. Chválil převážně samotnou Dafne Keen a režiséra Toma Hoopera. Uvidíme, zda se vrátí.

Knihy

JEHO TEMNÉ ESENCE

KNIHA PRACHU

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama