His Dark Materials (Jeho temné esence) Dr. Carne

Dr. Carne

Dr. Carne

Rektor Jordánské koleje, který má daemona v podobě havranice.

Sezóny 2
2019 -

Základní informace

Dr. Carne je rektor Jordánské koleje a měl na starosti výchovu Lyry Belacquy, zatímco její strýc cestoval. Umí číst v alethiometru, který později dal Lyře.

První série

Dr. Carne je rektor Jordánské koleje, kde Lyra Belacqua vyrůstala po té, co ji tam zanechal Lord Asriel. Když byla Lyra větší a kolej měl Asriel navštívit, Dr. Carne měl v plánu ho otrávit. Se svým plánem se svěřil svému příteli a zároveň knihovníkovi Charlesovi.


Lord Asriel však tento pokus o vraždu přežil, protože Lyra, která byla schovaná ve skříni, viděla, jak Dr. Carne otrávil karafu tokajského a včas Asriela zastavila, než se stihl vína napít. Po té, co Asriel odjel zpět na sever a Lyra se připravovala na odjezd s Marisou Coulter, předal rektor Lyře alethiometr, aby ho ochraňovala a nikomu o něm neřekla.

Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav překladu

Epizoda S02E07: Æsahættr

cz100%
DOKONČENO

Nepřehlédněte

Stanice vydala dokument o vytvoření světa His Dark Materials

Stanice vydala dokument o vytvoření světa His Dark Materials

Včera se stanice BBC One rozhodla vypustit do světa speciální dokument o vytváření první série His Dark Materials. Půlhodinový dokument objasňuje vše okolo seriálu. Například vytváření kostýmů a daemonů, jak Dafne jezdila na Iorekovi a mnoho dalšího.

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců