His Dark Materials (Jeho temné esence)
88/100 - 100×

His Dark Materials(Jeho temné esence)

Hlavní hrdinka Lyra Belacqua žije v paralelním světě podobném tomu našemu. Vydává se na cestu, aby zachránila svého uneseného přítele a při této cestě zažije nejedno dobrodružství. Seriál je inspirován stejnojmennou knižní sérií Jeho temné esence.

VB | 2019 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | BBC One | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Sian Clifford (Agentka Salmakia), Amber Fitzgerald-Woolfe (Ama), Bella Ramsey (Angelica), Kate Ashfield (Atal), Kobna Holdbrook-Smith (Balthamos), Simon Harrison (Baruch), Tyler Howitt (Billy Costa), Ariyon Bakare (Carlo Boreal), James Cosmo (Coram van Texel), Clarke Peters (Dr. Carne), Lia Williams (Dr. Cooper), Nina Sosanya (Elaine Parry), Terence Stamp (Giacomo Paradisi),

Giacomo Paradisi

Giacomo Paradisi

Bývalý držitel jedinečného nože.

Sezóny 1
2020 - 2020

Základní informace

Giacomo byl člen společenství, které sídlilo v Torre degli Angeli neboli Věži Andělů. Byl poslední přeživší a to díky tomu, že byl nositelem jedinečného nože, který ho chránil před fantomy.

Paradisi byl poslední ze členů svého řádu a také poslední nepřeměněný dospělý ve městě Cittàgazze. Jakožto nositel jedinečného nože byl před fantomy chráněn, ale znamenalo to, že se budou nože chtít zmocnit jiní. Byl uvězněn ve Veži Andělů mladíkem Tulliem, kterému se krátil čas, než se o něj začnou zajímat fantomové. Pokusil se tedy nůž ukrást. To se mu ale nepovedlo, zastavil ho WillLyrou a při potyčce se stal novým nositelem Will. Giacamo se v krátkosti snažil naučit Willa vše o jedinečném noži, jak funguje a jak s ním otevírat brány do jiného světa. Po odchodu Willa s Lyrou spáchal sebevraždu, aby se ho nezmocnili fantomové.

Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav překladu

Epizoda S03E08: The Botanic Garden

cz100%
DOKONČENO

Nepřehlédněte

Proč je název první knihy v USA nesprávný?

Proč je název první knihy v USA nesprávný?

Název pro první knihu, která je nazývána v ostatních zemích jako Nothern Lights, je v USA či v České republice zcela jiný. Proč se u nás jmenuje jako Zlatý kompas a někde jinde zase jinak, se dozvíte v následujícím článku.

Reklama

Knihy

JEHO TEMNÉ ESENCEKNIHA PRACHU

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama