His Dark Materials (Jeho temné esence)
88/100 - 99×

His Dark Materials(Jeho temné esence)

Hlavní hrdinka Lyra Belacqua žije v paralelním světě podobném tomu našemu. Vydává se na cestu, aby zachránila svého uneseného přítele a při této cestě zažije nejedno dobrodružství. Seriál je inspirován stejnojmennou knižní sérií Jeho temné esence.

VB | 2019 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | BBC One | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Sian Clifford (Agentka Salmakia), Amber Fitzgerald-Woolfe (Ama), Bella Ramsey (Angelica), Kate Ashfield (Atal), Kobna Holdbrook-Smith (Balthamos), Simon Harrison (Baruch), Tyler Howitt (Billy Costa), Ariyon Bakare (Carlo Boreal), James Cosmo (Coram van Texel), Clarke Peters (Dr. Carne), Lia Williams (Dr. Cooper), Nina Sosanya (Elaine Parry), Terence Stamp (Giacomo Paradisi),

Mary Malone

Mary Malone

Astrofyzička a neuropsycholožka z Willova světa.

Sezóny 2
2020 - 2022

Základní informace

Mary je astrofyzička a neuropsycholožka ze světa Willa Parryho. Zkoumá na Oxfordské univerzitě temnou hmotu a jak ovlivňuje lidské vědomí. Během svých univerzitních studií se stala jeptiškou, což jí však nezabránilo v tom, dokončit svůj doktorát. Časem však svou víru začala zpochybňovat a klášter opustila.

Doktorka Malone pracovala na výzkumech na temné hmotě na St Peter's College v Oxfordu. Zaměřovala se hlavně na stínové částice, kterým zkráceně s kolegy říkala Stíny. Tyto Stíny jsou to samé, co Prach ve světě Magisteria. Jednoho dne za Mary přijde Lyra Belacqua a o tyto částice se zajímá. Lyra jí prozradí, že je z jiného světa a Mary ohromí tím, jak umí komunikovat s Prachem díky alethiometru. Později vzala Lyru do své laboratoře, které říká Jeskyně.

Díky Lyře se Mary podařilo konečně samotné se Stíny komunikovat a to s pomocí I-ťing. Ze svých otázek zjistila, že má sehrát roli hada, zničit Jeskyni a vydat se do jiného světa. Doktorka Malone se tak dostane do Cittàgazze, kde je anděly chráněná před fantomy, kteří jinak napadnou a přemění všechny dospělé, protože je přitahuje Prach, kterým se živí. Mary ve městě narazí na opuštěnou skupinku dětí v čele s Angelicou, kterým slíbí, že je odvede za rodiči, kteří město v útěku před fantomy opustili.

Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav překladu

Epizoda S03E08: The Botanic Garden

cz100%
DOKONČENO

Nepřehlédněte

Proč je název první knihy v USA nesprávný?

Proč je název první knihy v USA nesprávný?

Název pro první knihu, která je nazývána v ostatních zemích jako Nothern Lights, je v USA či v České republice zcela jiný. Proč se u nás jmenuje jako Zlatý kompas a někde jinde zase jinak, se dozvíte v následujícím článku.

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Knihy

JEHO TEMNÉ ESENCEKNIHA PRACHU

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama