His Dark Materials (Jeho temné esence)
88/100 - 100×

His Dark Materials(Jeho temné esence)

Hlavní hrdinka Lyra Belacqua žije v paralelním světě podobném tomu našemu. Vydává se na cestu, aby zachránila svého uneseného přítele a při této cestě zažije nejedno dobrodružství. Seriál je inspirován stejnojmennou knižní sérií Jeho temné esence.

VB | 2019 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | BBC One | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Sian Clifford (Agentka Salmakia), Amber Fitzgerald-Woolfe (Ama), Bella Ramsey (Angelica), Kate Ashfield (Atal), Kobna Holdbrook-Smith (Balthamos), Simon Harrison (Baruch), Tyler Howitt (Billy Costa), Ariyon Bakare (Carlo Boreal), James Cosmo (Coram van Texel), Clarke Peters (Dr. Carne), Lia Williams (Dr. Cooper), Nina Sosanya (Elaine Parry), Terence Stamp (Giacomo Paradisi),

William Parry

William Parry

Syn Elaine a Johna Parryho.

Sezóny 3
2019 - 2022

Základní informace

Will je chlapec ze světa, jako je ten náš. Žije pouze se svou matkou, o kterou se více méně stará on spíše než ona o něj.

Will je chlapec ze světa, který je podobný tomu našemu. Téměř celé svoje dětství vyrůstal pouze se svou matkou Elaine Parry, o kterou se prakticky staral, protože měla psychické problémy. Jeho otec John Parry krátce po jeho narození odjel na expedici, ze které se již nevrátil a byl prohlášený za mrtvého.

O jeho rodinu se začal zajímat Carlo Boreal, který v přestrojení pronikl do jeho světa. Podle Carla Boreala totiž John Parry byl Stanislaus Grumman z jeho světa, který před nedávnem zmizel. Proto najal agenty, aby tuto záležitost prošetřili a našli nějaké spojení. Jednou se do jejich domu vloupali ve snaze najít dopisy, které John posílal Elaine. Will si toho však všiml a odvedl svou matku ke svému učiteli a poprosil ho, aby se o ní postaral, než se vrátí. Will se vydal zpět domů pro zmíněné dopisy. Nepočítal však, že lupiči tam budou stále a že se ho budou snažit zastavit. Will v sebeobraně zabil jednoho z nich a utekl pryč do zahrady, kdy našel portál do jiného světa, kterým prošel.

Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav překladu

Epizoda S03E08: The Botanic Garden

cz100%
DOKONČENO

Nepřehlédněte

Proč je název první knihy v USA nesprávný?

Proč je název první knihy v USA nesprávný?

Název pro první knihu, která je nazývána v ostatních zemích jako Nothern Lights, je v USA či v České republice zcela jiný. Proč se u nás jmenuje jako Zlatý kompas a někde jinde zase jinak, se dozvíte v následujícím článku.

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Knihy

JEHO TEMNÉ ESENCEKNIHA PRACHU

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama