Hobbit Hobit bude rozdělen na tři části

Hobit bude rozdělen na tři části

Hobit bude rozdělen na tři části

Po všech těch prvotních spekulacích a tahanicích můžeme být dnes vlastně rádi, že dvoudílného Hobita nakonec vůbec točí Peter Jackson. O to příjemnějším překvapením je pak zbrusu nová zpráva, že Hobit nakonec nebude rozdělen do filmů dvou, ale hned tří!

0 0
1.8.2012

Oficiálně to potvrdil sám Peter Jackson, který řekl, že do práce na Hobtovi má stále tolik elánu a tolik nápadů, že se nebojí původní druhý film rozdělit na dvě části (což je dnes u knižních adaptací věru oblíbený trend). A i když je samotná původní kniha J.R.R. Tolkiena relativně krátká (rozhodně není na tři filmy), Jackson může stále pracovat i s motivy, které by Hobita více propojily s jeho Pánem prstenů, včetně například honu na Gluma Aragornem a Gandalfem.

Vedle toho se proslýchá i to, že Jackson by se možná v završení Hobita mohl vrátit i ke konci Pána prstenů, a to skrze několik autorových dodatků v pozdějších vydáních Návratu krále, ve kterých popisuje vládu krále Aragorna a odplutí Legolase, Gimliho a pravdě­podobně i Sama na Západ.

Ještě připomínáme, že první část z této chystané trilogie ponese název Hobit: Neočekávaná cesta a v českých kinech se jí dočkáme 13. prosince letošního roku. Díl druhý, který měl původě nést název „Tam a zase zpátky“, ale kvůli nynější existenci třetího filmu bude možná změněn, pak do kin přijde o rok později. Závěr trilogie tak můžeme logicky očekávat opět v prosinci, ale až roku 2014.

Co se týče rozložení příběhu původní knihy do jednotlivých filmů, britský herec Benedict Cumberbatch uvedl, že v závěru prvního filmu pravděpodobně „uvidíme, jak se mu otevírá oko“, což v překladu znamená, že první ochutnávky draka Šmaka (kterého má Cumberbatch ztvárnit) se dočkáme už v Neočekávané cestě, v plné parádě si ho však užijeme nejspíš až ve filmu druhém, eventuálně ve třetím. Asi nejspíš podle toho, jak moc se Bitva pěti armád bude chtít Jacksonovi natahovat.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

The Battle of Five Armies

Hobit: Bitva pěti armád

Česká premiéra: 11. 12. 2014
Režie a scénář: Peter Jackson
Scénář: F. Walsh, P. Boyens
Hudba: Howard Shore
Hrají: Martin Freeman, Hugo Weaving, Orlando Bloom, Luke Evans, Cate Blanchett, Ian McKellen, Christopher Lee, Richard Armitage, Lee Pace, Manu Bennett, Ian Holm, James Nesbitt, Graham McTavish, Stephen Fry, Sylvester McCoy, Evangeline Lilly, Benedict Cumberbatch
Stopáž: 144 minut

Postavy

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Narozeniny herců

Pán prstenů a Hobit online

Kde si můžete pustit tyto filmy online?

Série Pán prstenů
Série Hobit