Hobbit Jaké jsou prozatímní reakce na Hobita?

Jaké jsou prozatímní reakce na Hobita?

Jaké jsou prozatímní reakce na Hobita?

Česká premiéra filmu Hobit: Neočekávaná cesta nás čeká už za tři dny. Na internetu už je však k přečtení spousta zahraničních recenzí. Jak si tedy film zatím vede? To můžete zjistit uvnitř tohoto článku. Pokud se však chcete nechat překvapit a zbytečně se neovlivňovat jinými názory, radši ho naopak ani vůbec neotevírejte.

0 0
10.12.2012

Odkážeme-li se primárně na internetový agregátor filmových recenzí RottenTomatoes­.com, film Hobit: Neočekávaná cesta si zde zatím drží skóre 71 %. Nejedná se však o klasické procentuální hodnocení, jaké známe například z Internetové filmové databáze.

Server RottenTomatoes se skládá z přehledu profesionálních recenzí, které se rozdělují na ty pozitivní (čerstvé/fresh) a negativní (shnilé/rotten), přičemž 71 % z aktuálního počtu dvaačtyřiceti recenzí Neočekávané cesty je kladných, zatímco zbylých 29 % je záporných (jednoduchou matematikou tedy dojdeme na konkrétní čísla 30 čerstvých a 12 shnilých recenzí). Pro „srovnání“, a to opravdu jen v závorkách, protože zde se pohybujeme v řádu už ne desítek, ale rovnou stovek recenzí, si Společenstvo prstenu k dnešnímu dni drží skóre 92 %, Dvě věže 96 % a Návrat krále 94 %.


A kde že tedy v Neočekávané cestě vězí háček? Mnoho recenzentů si stěžuje zejména na značnou rozvláčnost filmu a jeho nekonzistenci, pramenící samozřejmě z onoho faktu, že Neočekávaná cesta na poměrně velkém prostoru 169 minut vypráví relativně málo příběhu a film tak velmi často až příliš podrobně cituje Tolkienovu předlohu či přichází s jinými scénami „navíc“, které měly v případě trilogie Pána prstenů své místo až na speciálních DVD edicích.

Nemálo kritiků si rovněž stěžuje na snímání filmu rychlostí osmačtyřiceti snímků za vteřinu, na kterou bude velmi zajímavé sledovat, jak dopadne celosvětová divácká reakce (v České republice bude Hobita ve 48 FPS podle všeho promítat pouze Cinema City Slovanský dům a Premiere Cinemas v Hostivaři).

Mnoho kritiků bylo ale z Hobita i nadšeno a nejvíce si vychvalovali přesně ty věci, které je uchvátily už na Pánovi prstenů. Jak přívrženci, tak odpůrci filmu se však vesměs shodnou na jedné věci, a to na výborném hereckém výkonu Martina Freemana v roli Bilba Pytlíka.

Co se týče českých recenzí, ty by se v elektronických i tištěných médiích měly začít objevovat během zítřka. Pak už nás dělí jen (necelé) dva dny od toho, kdy o půlnoci ze středy na čtvrtek Neočekávanou cestu uvidí první čeští diváci. Inu, vydrželi jsme tolik let, tak těch pár dnů to snad ještě nějak zvládneme!

Diskuze /2

finrod

A na Slovensku v 13 salach bude 3D HFR :3

10.12.2012 | 23:26:21
Hurley

Konečně aspoň něčím se tam můžete pochlubit. :3

čestný člen redakce
11.12.2012 | 9:25:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

The Battle of Five Armies

Hobit: Bitva pěti armád

Česká premiéra: 11. 12. 2014
Režie a scénář: Peter Jackson
Scénář: F. Walsh, P. Boyens
Hudba: Howard Shore
Hrají: Martin Freeman, Hugo Weaving, Orlando Bloom, Luke Evans, Cate Blanchett, Ian McKellen, Christopher Lee, Richard Armitage, Lee Pace, Manu Bennett, Ian Holm, James Nesbitt, Graham McTavish, Stephen Fry, Sylvester McCoy, Evangeline Lilly, Benedict Cumberbatch
Stopáž: 144 minut

Postavy

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Narozeniny herců

Pán prstenů a Hobit online

Kde si můžete pustit tyto filmy online?

Série Pán prstenů
Série Hobit