Hobbit Kdy se dočkáme prvních recenzí na Neočekávanou cestu?

Kdy se dočkáme prvních recenzí na Neočekávanou cestu?

Kdy se dočkáme prvních recenzí na Neočekávanou cestu?

Jak jsme vás informovali již v minulém článku, celosvětovou premiéru si film Hobit: Neočekávaná cesta v novozélandském Wellingtonu odbyl již tuto středu. A přestože se internet šíří stovkami až tisíci hodnoceními či stručnými recenzemi na sociálních sítích, těžko se z toho odhaduje, kdo film skutečně viděl a kdo nás jen tahá za nos. Co totiž v takto nejistých dobách nejvíc chybí, je vydání nějakých těch oficiálních novinářských recenzí.

0 0
2.12.2012

Na Internetové filmové databází si Neočekávaná cesta k dnešnímu dni drží hodnocení 9,3 bodu z deseti od více než pěti tisíc uživatelů… Problém je ale v tom, že ve Wellingtonu film vidělo nějakých „pouhých“ osm set diváků, ke kterým se až po včerejšku přidá dalších pár stovek ze sobotní premiéry japonské. Pointa je prostě v tom, že i když už se film na světlo světa dostal, stále pořádně nevíme, jaké jsou na něj ohlasy. Studio Warner Bros. totiž vyhlásilo oficiální informační embargo na recenze, které potrvá až do 5. prosince.

A když si uvědomíme, že mezi wellingtonskou premiérou a uvedením filmu ve zbytku světa je rozdíl asi tří týdnů, ono embargo na recenze není až tak nelogické. Ano, Hobit je sice nejočekávanějším filmovým projektem za hodně dlouhou dobu, pořád s sebou ale nese dost vykřičníků, nad kterými se mnoho fanoušků pozastavuje – jako například rozdělení celého projektu na tři filmy nebo jejich snímání osmačtyřiceti snímky za vteřinu. Pokud by Neočekávaná cesta, a teď vážně doufám, že to nezakřiknu, měla být průšvih, ztráty na výdělcích by se podepsaly nejen na ní, ale především i na dvou filmech, které mají teprve přijít.

Proč ale píšu o onom informačním embargu: byla by to totiž houby sranda, kdyby se nikdo nerozhodl tohle nařízení prolomit a recenzi vydat. A to se taky stalo u Daily News, pro které Ethan Sacks vydal vcelku stručnou, ale zato velmi pozitivní recenzi.


Sacks film shrnul jako podstatně odlehčenější, stále však plnohodnotnou součást fantasy světa Jacksonova Pána prstenů. Pochválil dokonce i ono tolikrát proklínané 48 FPS:

„Film nabízí technickou magii, a to zejména díky snímání 48 FPS, což je dvojnásobek filmového standardu. Kritici, kteří během letoška viděli trailer, z toho nebyli nadšení, ale po minutě nebo dvou si člověk zvykne. Je to podobné, jako poprvé sledovat HD televizi.


Vysoká kvalita má ale i své stinné stránky: je to totiž vážně zvláštní sledovat obludného Krále skřetů v tak křišťálové kvalitě.“

To je ale stále pouze jeden názor a otázkou tak zůstává, jak dlouho si budeme muset počkat na další – či především, kdy si budeme moct utvořit svůj vlastní. Do českých kin snímek Hobit: Neočekávaná cesta vtrhne 13. prosince 2012. Tak už máte zakoupené lístky?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

The Battle of Five Armies

Hobit: Bitva pěti armád

Česká premiéra: 11. 12. 2014
Režie a scénář: Peter Jackson
Scénář: F. Walsh, P. Boyens
Hudba: Howard Shore
Hrají: Martin Freeman, Hugo Weaving, Orlando Bloom, Luke Evans, Cate Blanchett, Ian McKellen, Christopher Lee, Richard Armitage, Lee Pace, Manu Bennett, Ian Holm, James Nesbitt, Graham McTavish, Stephen Fry, Sylvester McCoy, Evangeline Lilly, Benedict Cumberbatch
Stopáž: 144 minut

Postavy

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Narozeniny herců

Pán prstenů a Hobit online

Kde si můžete pustit tyto filmy online?

Série Pán prstenů
Série Hobit