Hobbit
96/100 - 63×

Hobbit

Všechno má svůj začátek. Než Středozemě zažila souboj, kdo bude Pán prstenů, vydal se hobit Bilbo na neočekávanou cestu za dobrodružstvím.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | 0 | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Karl Urban (Eomér), Miranda Otto (Eowyn), David Wenham (Faramir), Elijah Wood (Frodo Pytlík), Cate Blanchett (Galadriel), Ian McKellen (Gandalf), John Rhys-Davies (Gimli), Andy Serkis (Glum), Orlando Bloom (Legolas), Mikael Persbrandt (Medděd), Billy Boyd (Peregrin 'Pipin' Bral), Sylvester McCoy (Radagast), Sean Astin (Samvěd 'Sam' Křepelka), Christopher Lee (Saruman), Sala Baker (Sauron)

Kdy se dočkáme prvních recenzí na Neočekávanou cestu?

Kdy se dočkáme prvních recenzí na Neočekávanou cestu?

Jak jsme vás informovali již v minulém článku, celosvětovou premiéru si film Hobit: Neočekávaná cesta v novozélandském Wellingtonu odbyl již tuto středu. A přestože se internet šíří stovkami až tisíci hodnoceními či stručnými recenzemi na sociálních sítích, těžko se z toho odhaduje, kdo film skutečně viděl a kdo nás jen tahá za nos. Co totiž v takto nejistých dobách nejvíc chybí, je vydání nějakých těch oficiálních novinářských recenzí.

0 0
2.12.2012

Na Internetové filmové databází si Neočekávaná cesta k dnešnímu dni drží hodnocení 9,3 bodu z deseti od více než pěti tisíc uživatelů… Problém je ale v tom, že ve Wellingtonu film vidělo nějakých „pouhých“ osm set diváků, ke kterým se až po včerejšku přidá dalších pár stovek ze sobotní premiéry japonské. Pointa je prostě v tom, že i když už se film na světlo světa dostal, stále pořádně nevíme, jaké jsou na něj ohlasy. Studio Warner Bros. totiž vyhlásilo oficiální informační embargo na recenze, které potrvá až do 5. prosince.

A když si uvědomíme, že mezi wellingtonskou premiérou a uvedením filmu ve zbytku světa je rozdíl asi tří týdnů, ono embargo na recenze není až tak nelogické. Ano, Hobit je sice nejočekávanějším filmovým projektem za hodně dlouhou dobu, pořád s sebou ale nese dost vykřičníků, nad kterými se mnoho fanoušků pozastavuje – jako například rozdělení celého projektu na tři filmy nebo jejich snímání osmačtyřiceti snímky za vteřinu. Pokud by Neočekávaná cesta, a teď vážně doufám, že to nezakřiknu, měla být průšvih, ztráty na výdělcích by se podepsaly nejen na ní, ale především i na dvou filmech, které mají teprve přijít.

Proč ale píšu o onom informačním embargu: byla by to totiž houby sranda, kdyby se nikdo nerozhodl tohle nařízení prolomit a recenzi vydat. A to se taky stalo u Daily News, pro které Ethan Sacks vydal vcelku stručnou, ale zato velmi pozitivní recenzi.


Sacks film shrnul jako podstatně odlehčenější, stále však plnohodnotnou součást fantasy světa Jacksonova Pána prstenů. Pochválil dokonce i ono tolikrát proklínané 48 FPS:

„Film nabízí technickou magii, a to zejména díky snímání 48 FPS, což je dvojnásobek filmového standardu. Kritici, kteří během letoška viděli trailer, z toho nebyli nadšení, ale po minutě nebo dvou si člověk zvykne. Je to podobné, jako poprvé sledovat HD televizi.

Vysoká kvalita má ale i své stinné stránky: je to totiž vážně zvláštní sledovat obludného Krále skřetů v tak křišťálové kvalitě.“

To je ale stále pouze jeden názor a otázkou tak zůstává, jak dlouho si budeme muset počkat na další – či především, kdy si budeme moct utvořit svůj vlastní. Do českých kin snímek Hobit: Neočekávaná cesta vtrhne 13. prosince 2012. Tak už máte zakoupené lístky?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

The Battle of Five Armies

Hobit: Bitva pěti armád

Česká premiéra: 11. 12. 2014
Režie a scénář: Peter Jackson
Scénář: F. Walsh, P. Boyens
Hudba: Howard Shore
Hrají: Martin Freeman, Hugo Weaving, Orlando Bloom, Luke Evans, Cate Blanchett, Ian McKellen, Christopher Lee, Richard Armitage, Lee Pace, Manu Bennett, Ian Holm, James Nesbitt, Graham McTavish, Stephen Fry, Sylvester McCoy, Evangeline Lilly, Benedict Cumberbatch
Stopáž: 144 minut

Reklama

Postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Pán prstenů a Hobit online

Kde si můžete pustit tyto filmy online?

Série Pán prstenů
Série Hobit

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama