Hobbit
96/100 - 63×

Hobbit

Všechno má svůj začátek. Než Středozemě zažila souboj, kdo bude Pán prstenů, vydal se hobit Bilbo na neočekávanou cestu za dobrodružstvím.

USA | 2001 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | 0 | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Karl Urban (Eomér), Miranda Otto (Eowyn), David Wenham (Faramir), Elijah Wood (Frodo Pytlík), Cate Blanchett (Galadriel), Ian McKellen (Gandalf), John Rhys-Davies (Gimli), Andy Serkis (Glum), Orlando Bloom (Legolas), Mikael Persbrandt (Medděd), Billy Boyd (Peregrin 'Pipin' Bral), Sylvester McCoy (Radagast), Sean Astin (Samvěd 'Sam' Křepelka), Christopher Lee (Saruman), Sala Baker (Sauron)

Tři oscarové nominace pro Neočekávanou cestu

Tři oscarové nominace pro Neočekávanou cestu

Slavnostní ohlášení letošních nominací na Ceny filmové akademie je úspěšně za námi a první část trilogie Hobit režiséra Petera Jacksona s podtitulem Neočekávaná cesta má v ohni hned tři želízka. A jaká že to jsou?

0 0
10.1.2013

Na letošních Oscarech bude film Hobit: Neočekávaná cesta bojovat v těchto třech kategoriích:

  • Nejlepší výprava (proti filmům Anna Karenina, Bídníci, Pi a jeho život a Lincoln)
  • Nejlepší vizuální efekty (proti filmům Avengers, Pi a jeho život, Prometheus a Sněhurka a lovec)
  • Nejlepší masky (proti filmům Hitchcock a Bídníci)

Nutno však dodat, že ve srovnání s Jacksonovou trilogií Pán prstenů jsou tři oscarové nominace poměrně málo. Společenstvu Prstenu se ze třinácti nominací podařilo získat čtyři ceny, Dvě věže pak z šesti nominací proměnily sošky dvě a výhra Návratu krále ve všech svých jedenácti nominacích se před devíti lety zapsala do historie.

I když se tak Hobit oproti předchozí práci Petera Jacksona drží dost vzadu, přejeme mu hodně zdaru alespoň ve všech kategoriích, na které byl nominován. A pokud se to nepovede, stále máme ještě dva pokusy!

Diskuze /2

korsika

Tak to bohužel nevyšlo… Máme sice ještě dva pokusy, ale myslím, že američtí kritici se od ,,filmů z reality,, odlepit nenechají. Nevím, jestli nejsem zaujatá, ale mám pocit, že Oscary vyhrávájí většinou takové filmy na které se MOŽNÁ jednou podíváte, ale rozhodně to podle mého nejsou filmy, které by si člověk pustil 3×, 10× … a podle mě by takovéhle filmy měly vyhrávat ceny – ty co si pustím několikrát a pořád se u nich bavím. Což třeba Pán prstenů nebo Hobbit jsou. Nebo třeba Twilight – asi 11 Zlatých malin – ten film má miliony fanoušků, vydělává miliardy a má 11 anticen – to by mě fakt zajímalo, jakou bude mít oblíbenost u veřejnosti Argo. Schválně, kdo si ho pustí u žehlení nebo na relax:-D?

#2 KarI0s
26.2.2013 | 17:36:59
KarI0s

#1 korsika: Na žehlení, nebo relax nikdo, ale i oskarovky si běžně pouštím a vidím je víckrát. Chce to ovšem pozornost a nutnost mnohdy zapnout mozkové závity. A ano, i když v nich mnohdy nic nevybuchuje a neodehrávají se ve fantaskním světě, jsou přinejmenším stejně dobré a zábavné. Samozřejmě je to subjektivní a i oskarové filmy nemusejí vždycky sedět, ani mně ne… Stmívání a Maliny… Ty anticeny už dávno nejsou ukazatelem a měřítkem „špatnosti“, spíš kopou do průměrných, ovšem velice oblíbených filmů a herců. Je mnoho horších filmů… ale taky mraky lepších. Vždycky mě zaráží, jak většina lidí zaměňuje kvalitu s kvantitou úspěšnosti. Oskaři mají spíš ukazovat na snímky, které by si toliko pozornosti ve stínu úspěšných letních popkornech neurvaly. A navíc u nich jde opravdu o nějaké myšlenky, což se u popkornu dá říct málo… Ano, vyhrávají filmy jiné, než je Hobit. Ten doplatil na veselejší a uvolněnější notu a na megalomanství. A i když byl nominovaný v technických (které mu vyfoukl Pi a upřímně – zaslouženě), pořád je na tom podstatně líp, než řada jiných. A u LOTRa si nemá nárok stěžovat nikdo, zrovna u něj Akademie prokázala, že i zapčklí pápordové dokážou napálit cenu pro Nejlepší film roku fantasy… ad letošní oskaři: Po šesti letech snad nejlepší výsledky. Rozmělnění počtu cen na film, netradiční rozložení v hlavních kategoriích a ceny putovaly z devadesáti procent do pro mě správných rukou. A ano, vivat Life of Pi (kterého jsem viděl nejednou a ještě ho mnohokrát uvidím ;)

28.2.2013 | 9:01:50
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

The Battle of Five Armies

Hobit: Bitva pěti armád

Česká premiéra: 11. 12. 2014
Režie a scénář: Peter Jackson
Scénář: F. Walsh, P. Boyens
Hudba: Howard Shore
Hrají: Martin Freeman, Hugo Weaving, Orlando Bloom, Luke Evans, Cate Blanchett, Ian McKellen, Christopher Lee, Richard Armitage, Lee Pace, Manu Bennett, Ian Holm, James Nesbitt, Graham McTavish, Stephen Fry, Sylvester McCoy, Evangeline Lilly, Benedict Cumberbatch
Stopáž: 144 minut

Reklama

Postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Pán prstenů a Hobit online

Kde si můžete pustit tyto filmy online?

Série Pán prstenů
Série Hobit

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama