Homeland (Ve jménu vlasti) Co nás čeká v páté řadě?

Co nás čeká v páté řadě?

Co nás čeká v páté řadě?

V L.A. se koná tradiční seriálový festival PaleyFest, spojující herce a tvůrce s fanoušky. Co tam odtajnil showrunner Alex Gansa o připravované 5. sérii Homelandu se dočtete v článku.


12 0
7.3.2015

Během prvního večera PaleyFestu se Alex Gansa rozhodl prozradit pár detailů o nadcházející 5. sérii Homelandu. A jsou to pořádné bomby, držte si klobouky.

1. Nebude se natáčet v USA, jak bylo naznačováno původně, ale tvůrčí tým se přesune do Evropy, pravděpodobně do Německa.
2. Děj se posune dopředu o dva a půl roku.
3. Carrie Mathison už nadále nebude agentkou CIA.


“Dobrá, možná jsem toho vyzradil víc, než jsem chtěl,” vtipkoval na festivalu Gansa. Když se ho na tzv. panelové diskuzi (Q&A) zeptali, jakou zemi bude Německo zastupovat, prohlásil: „Už neřeknu ani slovo.“ (Pozn.: Děj 4. série se odehrával v hlavním městě Pákistánu – Islámábádu, ale natáčelo se v Kapském Městě v JAR). Minulá sezóna, která se odehrávala v Pákistánu, rozezlila tamní vládní úředníky, jelikož zde byla jejich vlast a vládní politika vykreslena jinak, než by se jim líbilo. Jako by totiž tvůrci naznačovali, že pákistánská vláda podporuje Tálibán.


Foto: Claire Danes, Alex Gansa. Zdroj: Deadline

Když pomineme dramatickou změnu v kariéře Carrie, žádných velkých odhalení – co se týče děje – jsme se nedočkali. Ani slovo o tom, zda se vrátí Saul Berenson a Peter Quinn. Dokonce ani oficiální datum premiéry 5. řady nebylo oznámeno.

V lednu prezident Showtime Networks David Nevins rozpoutal vášnivé debaty, když prohlásil, že se seriál nemusí nutně věnovat jen boji Američanů s muslimy. V návaznosti na to byl pak na festivalu Alex Gansa tázán, zda se v 5. sezóně budou tvůrci věnovat extrémistům a celkové hrozbě ze strany Islámského státu. "Je to už tradiční výzva. Dění v Iráku a Sýrii je nejvíce na očích. My se každoročně pokoušíme co nejvíce zlidštit naše záporáky a protivníky. Lidé odtamtud je ale těžké pochopit, a tedy těžké je polidšťovat. Ještě nevím, jak to bude, a jestli vůbec…”

Gansa už dříve řekl, že se tvůrčí tým seriálu pravidelně každoročně vrací do Washingtonu D.C., aby lépe pochopili momentální politické rozpoložení národa. Minulý rok prý několik z tázaných prohlásilo, že kdyby si mohli vybrat, kam je umístí, zvolili by právě Islámábád. Letos prý kdosi řekl, že pokud by byla možnost výběru, první volbou by byla Sýrie. Otázkou zůstává, zda si tvůrci nechají poradit i letos, a my se tak dočkáme boje s IS.

Zdroj

Diskuze /2

Ruklashu

Pane jo a já měl za to, že se celí seriál točí právě kolem CIA. :)

#2 makishek
7.3.2015 | 18:56:52
makishek

#1 Ruklashu: já bych spíš, že kolem boje proti terorismu a postavy carrie :) každopádně si nemyslím, že se CIA nedočkáme vůbec ;)

webmaster
9.3.2015 | 17:39:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Sedmá řada

Sedmá série se bude opět odehrávat ve Spojených státech

Sedmá série se bude opět odehrávat ve Spojených státech

Vzhledem k událostem uplynulé šesté řady se dalo předpokládat, že děj Homelandu se bude opět odehrávat na domácí americké půdě. Natáčení se nicméně přesouvá do Virginie. A na návrat kterých herců se můžeme těšit?

Reklama

Recenze

Šestá série Homelandu očima redaktorů Edny

Šestá série Homelandu očima redaktorů Edny

Tvůrci Homelandu během každé série dokazují, že lze dlouhodobě natáčet seriál, aniž by tím utrpěla jeho kvalita. Do karet jim hraje i fakt, že problémů ve světě neubývá a oni tak mají stále kde čerpat nápady pro další děj. Jak se nám šestá řada líbila, to se dozvíte v naší recenzi.

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny

Hlídejte si nás