Homeland (Ve jménu vlasti) Nová role pro Damiana Lewise

Nová role pro Damiana Lewise

Nová role pro Damiana Lewise

Damian Lewis, představitel Nicholase Brodyho, se podělil o svůj názor na novou roli na stránkách magazínu Variety. Kam ho po Homelandu vítr zavál?


6 0
21.1.2015

Pokud jste četli iHyiho přehled připravovaných britských novinek, nepřekvapí vás, že stanice BBC Two natočila královské drama odehrávající se v Anglii za doby vlády Tudorovců; Wolf Hall. Opět se setkáváme s ministrem Cromwellem, krásnou Annou Boleynovou a králem Jindřichem VIII., kterého si zahraje právě Damian Lewis. Ten o své nové roli poskytl rozhovor stránkám magazínu Variety.

Wolf Hall je minisérií o 6 epizodách, o scénář podle knihy Hilary Mantelové se postaral Peter Straughan právě ve spolupráci se spisovatelkou. (Jen pro informaci, Peter Straughan má na svědomí mj. i lahůdkové špionážní drama Tinker Tailor Soldier Spy, které by mohlo pohladit na duši nejednoho fanouška Homelandu.) Vedle Damiana Lewise se v hlavních rolích představí Mark Rylance a Claire Foy. Lewis, který si za roli v Homelandu odnesl sošku Emmy, ale jehož postava Nicholase Brodyho byla v seriálu zabita, vyjádřil své nadšení z možnosti poprat se s další velkou výzvou – s rolí krále Jindřicha VIII.


Mou ješitnost bude vždy lákat každá výzva," prohlásil herec.
"A abych pravdu řekl, to je právě to, co mě vedlo k tomu, abych na nabídku této role kývnul.

Aby ujistil místnost plnou reportérů, že se nebojí vzít na sebe tak těžkou roli, Lewis dodal: “Existuje reálná možnost nahlížet trochu jinak na tuto historickou éru, která je všemi milována a všem tak dobře známa… Také jsem nadšený představou, že vnesu nové světlo do názoru lidí na to, jaký byl král Jindřich VIII. syfilický záletník. Jindřich, jakožto známá firma, je ve světě téměř stejně proslulý jako Coca Cola. Z tohoto hlediska je jasné, že se tvůrci musí snažit vytvořit něco nového, dívat se na jiné aspekty této postavy. A já si myslím, že se to povedlo.

Minisérie Wolf Hall, kterou produkuje Colin Callender a režíruje Peter Kosminsky, má před sebou svou premiéru právě dnes. Teď se ukáže, zda bude role Jindřicha VIII. dalším nezapomenutelným zářezem na opasku Damiana Lewise, vedle majora Dicka Winterse (Band of Brothers), Soamese Forsyta (The Forsyte Saga) a Nicka Brodyho (Homeland)? Podívejte se na trailer a nenechte si ujít premiéru seriálu.

Zdroj.

Thumbnail Play icon

Diskuze /3

kATa.JSK

Nechápu, jak můžete tak důležitou informaci, jakože Brody zemřel, jen tak frknout do článku bez „spoiler alert“. Nezlobte se na mě, ale všichni nejsou takoví, že si seriál zkouknout hned, jak vyjde epizoda!

#2 Pouty #3 makishek
21.1.2015 | 12:16:52
Pouty

#1 kATa.JSK: No vzhledem k tomu, že už to je více než 2 roky, tak si myslím, že už to každý měl šanci vidět. A pokud třeba teprve začal, tak je to jeho chyba, že čte aktuální články.

21.1.2015 | 12:31:31
makishek

#1 kATa.JSK: @Pouty to řekl přesně :) celý web je plný spoilerů, nevím, co jsi čekala, tuřín? :D

webmaster
21.1.2015 | 12:42:41
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Homelandu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Sedmá řada

Sedmá série se bude opět odehrávat ve Spojených státech

Sedmá série se bude opět odehrávat ve Spojených státech

Vzhledem k událostem uplynulé šesté řady se dalo předpokládat, že děj Homelandu se bude opět odehrávat na domácí americké půdě. Natáčení se nicméně přesouvá do Virginie. A na návrat kterých herců se můžeme těšit?

Recenze

Šestá série Homelandu očima redaktorů Edny

Šestá série Homelandu očima redaktorů Edny

Tvůrci Homelandu během každé série dokazují, že lze dlouhodobě natáčet seriál, aniž by tím utrpěla jeho kvalita. Do karet jim hraje i fakt, že problémů ve světě neubývá a oni tak mají stále kde čerpat nápady pro další děj. Jak se nám šestá řada líbila, to se dozvíte v naší recenzi.

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny

Hlídejte si nás