Homeland (Ve jménu vlasti)
92/100 - 313×

Homeland(Ve jménu vlasti)

Mrazivý špionážní seriál Homeland vznikl v produkci kabelovky Showtime, tedy v Americe, která je po událostech 11. září 2001 stále „lehce nervózní“ z terorismu. Tento konspirační thriller se točí kolem bipolární agentky Carrie, která s kolegy ze CIA bojuje proti terorismu.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Akční, Špionážní, Thriller
hrají
Claire Danes (Carrie Mathison), Mandy Patinkin (Saul Berenson), F. Murray Abraham (Dar Adal), Maury Sterling (Max Piotrowski), Elizabeth Marvel (Elizabeth Keane), Jake Weber (Brett O'Keefe), Linus Roache (David Wellington), Morgan Spector (Dante Allen), Amy Hargreaves (Maggie Mathison), Costa Ronin (Jevgenij Gromov), Rupert Friend (Peter Quinn), Sarita Choudhury (Mira Berenson), Damian Lewis (Nicholas Brody), Morena Baccarin (Jessica Brody), Jackson Pace (Chris Brody)

Postřehy z epizody 2x01 - The Smile

Postřehy z epizody 2x01 - The Smile

Homeland je seriál, který hodně pracuje se současnou politickou situací a rád se pouští na pole spekulace. Tady je pár postřehů a poznámek k prvnímu dílu.

0 0
6.10.2012

  • Seriál hodně odvážně vkročil do aktuálního tématu preventivního útoku Izraele na Írán. V seriálu Izrael tento útok už provedl, což s sebou nese obrovský diplomatický problém, který se promítá i do situace největšího spojence Izraele, Spojených států. Momentálně nikdo nedokáže odhadnout, co by se v případě takového útoku skutečně stalo, ale Homeland v tomto směru nijak šíleně nefantazíruje.
  • Moment, kdy novinářka zpochybňuje poškození všech íránských jaderných zařízení při útoku, také odpovídá realitě. Odhaduje se totiž, že na poškození některých dobře chráněných reaktorů by už bylo třeba menší jaderné hlavice.
  • Scéna ze školy skvěle vystihuje trápení všech orientalistů. Velmi často totiž lidé zaměňují pojem Arab a muslim a nejsou si vědomi toho, že ne všichni muslimové jsou Araby a ne všichni Arabové jsou muslimy. A když už, tak netuší, že národnostní většinou v Íránu jsou skutečně Peršané a Arabové jsou velmi slabou minoritou.
  • Minbary, na něž dle Saula vylezou ajatolláhové, jsou schůdky s pódiem, odkud v mešitách kážou imámové shromážděným muslimům při modlitbě. Nicméně, vylézat na ně nemusí jen ajatolláhové, tady musí Saul počítat s tím, že na ně vylezou i duchovní nižších „hodností“.
  • Brody se podle některých náboženských výkladů nemusel svého poškozeného Koránu vzdávat. A když už ano, další metody přípustné likvidace zahrnují i spálení a zničení umístěním do proudu řeky (opět se může lišit podle různých výkladů).

Diskuze /7

Hurley

Paráda. Tak na podobný články se budu každej týden rozhodně těšit. :)

čestný člen redakce
6.10.2012 | 17:54:17
rockstorm

Děkuji za zajímavé informace :)

6.10.2012 | 23:15:26
Oveckoun

Rozhodně zajímavé. Homeland byl vždy provokativní – od pálení vlajky až po konflikt Izraele a Íránu. V první sérii jsem myslel že z Ameriky půjde hodně připomínek ale ono ne .

7.10.2012 | 14:45:27
zero7

Chápu, že tvůrci potřebovali, aby na obálce Koránu byl anglický název a bylo hned jasné o jakou knížku jde, ale správně by měl mít Korán v arabštině, v originále; v jiných jazycích je jen pro přiblížení obsahu.

11.10.2012 | 22:19:41
Ulrik

Nene, Korán vychází samozřejmě i v plném překladu :) Pár jich doma mám, českých, bilingvních arabských i anglických. Mimochodem nás, Hrbkův, je velmi kvalitní, včetně poznámek ke kontextu súr :)

12.10.2012 | 13:59:54
zero7

Také ho mám doma a četl jsem ho. Jen jsem chtěl říci, že překlad muslimové nestaví na stejnou úroveň jako arabský originál, http://www.e-islam.cz/node/618 . Asi jsem se neúplně vyjádřil. Nejsem si jistý, ale odhadl bych, že Brody umí arabsky a pak bych předpokládal, že bude mít arabský Korán. Nebo třeba ten bilinvigní…

12.10.2012 | 18:37:24
Ulrik

Oni berou, že arabský je jen pro muslimy, protože je to nejčistší forma slova božího. Nicméně nemalá většina muslimů bere své translace, jelikož koranická arabština je nesmírně obtížná i pro rodilé mluvčí, natož ty zbylé :)

Jestli Brody umí arabsky, to už nepamatuju (modlitbu v arabštině musí umět každý), ale pokud by uměl, bylo by fakt logické, kdyby měl arabský.

12.10.2012 | 20:22:41
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S08E12: Prisoners of War

cz100%
DOKONČENO

Titulky překládá: @KevSpa

Sedí na verze: GHOSTS, ION10, AMZN, TBS, BTX

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Homeland

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Homelandu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama