Homeland (Ve jménu vlasti) Reakce Pákistánců na čtvrtou řadu

Reakce Pákistánců na čtvrtou řadu

Reakce Pákistánců na čtvrtou řadu

Kdo by to byl čekal, že vyobrazení Pákistánu jakožto „chmurné špinavé díry“ v seriálu Homeland rozzuří pákistánské vládní úředníky. Jak reagovali? Čtěte.


7 0
12.2.2015

Foto: Showtime

Zdá se, že ne všichni diváci byli unešeni kreativním oživením čtvrté sezóny Homelandu. Pákistánští vládní úředníci, kteří oddaně sledovali všech dvanáct epizod tohohle hitu stanice Showtime, byli dle deníku New York Post silně pobouřeni způsobem, jakým byla jejich země v seriálu vyobrazena.


Čtvrtá řada, která byla natáčena v Kapském Městě v Jihoafrické republice, se soustředí na agentku CIA Carrie Mathison, zatímco se snaží odkrýt plány pákistánských teroristů mířené proti americké ambasádě v Islámábádu, přičemž teroristé jsou podporováni několika členy pákistánské vlády a její tajné služby.

Pomlouvat a očerňovat zemi, která byla Spojeným státům blízkým partnerem a spojencem… To je poškození nejen zájmů bezpečnosti USA, ale také jejich občanů," prohlásila mluvčí pákistánské ambasády Nadeem Hotiana.

Další nejmenovaný zdroj bědoval nad tím, jak je dle něj "Islámábád tichým a malebným městem s krásnými horami a bujnou přírodou. V Homelandu je však vyobrazen jako chmurná špinavá díra a válečná zóna, kde je střelba na denním pořádku a kde vybuchují bomby zanechávaje za sebou hromady povalujících se mrtvých těl. Nic není vzdálenější od pravdy než tohle.

Deník New York Post dodal, že pákistánští vládní úředníci adresovali své rozhořčení nejprve samotným producentům seriálu, ale to zůstalo bez odezvy.

Zdroj

Diskuze /7

techno2000

No 4 seriu tvorcovia vystrelili do nebes. Kazdopadne :) Vel mi dobra bola. Dufam ze piata bude este lespia :)

12.2.2015 | 13:51:58
ElektronickyOtisk

Nojo, na jednu stranu je chápu, na druhou pokud by špionážní seriál neměl urážet nějakou zemi, musel by se odehrávat ve fiktivní :)

12.2.2015 | 14:01:26
felisr

Njn… Kazachstánci byli také nadšení z Borata.

12.2.2015 | 14:02:32
mravecsk

Neslo o Islamabad, ale o to ako Pakistan funguje. Kopec roznych kmenov a kmenovych oblasti a kazdy haji svoje farby, aj ked sa neskor dostanu do radoby apolitickych organizacii ako je armada a policia. Na jednej strane v Kasmire podporuje par skupin teroristickych, pripadne aj priamo v Indii a na druhej to iste povazuju za terorizmus ked pride na lamanie chleba na pohranici s Afganistanom. 4 seria bola super, dufam ze sa to nepokazi dalej. :)

12.2.2015 | 15:46:52
lada8791

mno…tak mě napadá něco o potrefené huse… :-) Myslim,že Pakistán tam byl vyobrazen přesně tak, jak ho vidí většina neislámského, nebo spíše protiislámského (rozuměj proti ISIS, Boko Haram, extémistům atd.) světa :-)

14.2.2015 | 5:09:35
lada8791

jinak samozřejmě 1.2.3.4. série SUPER :-D

14.2.2015 | 5:11:07
vanda68

Bylo to věrohodné a myslím, že vůbec ne přehnané. Možná, že je to ve skutečnosti ještě horší,co my víme. Potrefená husa se vždycky ozve.

22.3.2015 | 13:14:34
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Sedmá řada

Sedmá série se bude opět odehrávat ve Spojených státech

Sedmá série se bude opět odehrávat ve Spojených státech

Vzhledem k událostem uplynulé šesté řady se dalo předpokládat, že děj Homelandu se bude opět odehrávat na domácí americké půdě. Natáčení se nicméně přesouvá do Virginie. A na návrat kterých herců se můžeme těšit?

Reklama

Recenze

Šestá série Homelandu očima redaktorů Edny

Šestá série Homelandu očima redaktorů Edny

Tvůrci Homelandu během každé série dokazují, že lze dlouhodobě natáčet seriál, aniž by tím utrpěla jeho kvalita. Do karet jim hraje i fakt, že problémů ve světě neubývá a oni tak mají stále kde čerpat nápady pro další děj. Jak se nám šestá řada líbila, to se dozvíte v naší recenzi.

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny

Hlídejte si nás