Homeland (Ve jménu vlasti) Šéf Showtime vysvětluje tiché finále

Šéf Showtime vysvětluje tiché finále

Šéf Showtime vysvětluje tiché finále

Přečtěte si překlad rozhovoru s Davidem Nevinsem, šéfem Showtime, ve kterém týdeníku Entertainment Weekly popisuje netradičně poklidné finále (zatím) poslední řady.


5 0
3.1.2015

Enertainment Weekly:
Zdá se, že reakce na finále 4. řady Homelandu rozdělují fanoušky do dvou táborů. Někteří byli zklamáni tím, jak „pomalá“ poslední epizoda byla, zatímco jiní považují změnu tempa za vítanou a osvěžující pro svou neobvyklost.
- David Nevins:
Usilovali jsme o stejně epické finále jaké měla 3. série, kdy byl zabit Brody. A myslím si, že při množství politiky a vyprávěcí spletitosti, jež seriál obsahuje, si můžeme dovolit v poslední epizodě trochu ubrat na tempu. Říkal jsem si, že bylo zapotřebí vrátit se na finále do Washingtonu a vypořádat se konečně s Cariinými problémy okolo její rodiny a především mateřství. A taky jsme to museli uzavřít po politické stránce, ne tam jen nacpat akční scény. Tahle sezóna nabídla akce až vrchovatě, ale v jádru se přece jen opravdu jedná o politický thriller o místě Ameriky ve světě a o tom, jak moc je tato pozice ve 21. století obtížná. Letos jsme se snažili ukázat, jak se Amerika vypořádává se světem muslimů, a když jsme Dar Adala viděli sedět na zadním sedadle Haqqáního auta, symbolizovalo to jeho „vítězné kolečko“ v Islámábádu. Když jsem epizodu viděl poprvé, řekl jsem scenáristovi Alexu Gansovi, že se jedná o jednu z těch nejkrásnějších, co kdy napsal.

Enertainment Weekly:
Ano, bylo na tom něco chytrého a téměř podvratného, ve srovnání s tím, co jsme očekávali od takhle akčně laděného seriálu. Mezi další kritiky namířené proti předchozím řadám patří i názor, že se seriál zdá být příliš nerealistickým co se týče hromadění překvapivých zvratů. Tohle zakončení nám ale přišlo rozumnější a realističtější, než kdyby Carrie např. zůstala v zámoří a chytila Haqqáního.
- David Nevins:
Přesně tak. Svého akčního vyvrcholení 4. série už dosáhla v předchozích epizodách. A to je na show tak skvělé, že má jiné postupy. Může být přemýšlivou i zlostnou, může se ubírat množstvím různých směrů. Konec konců jde o seriál, ktery se jmenuje Homeland (pozn. Ve jménu vlasti), proto mi přišlo důležité přivézt Carrie zpět do její vlasti. Pokud se na celou řadu podíváte zpětně jako na celek, dojde vám, že je finálová epizoda neuvěřitelně dokonale přiměřená.


Enertainment Weekly:
Zmínil jste, že bylo důležité vrátit se zpět do vlasti. Platí to i pro 5. sérii?
- David Nevins:
Neřekl bych, že už se tvůrci na něčem dohodli. Hlavní scenárista Alex [Gansa] je velmi neoblomný, vždy se plně soustředí jen na tu aktuální sezónu, která je právě před ním. Ale samozřejmě je jednou z možností návrat někam do zámoří, jen ne do Pákistánu.

Enertainment Weekly:
Jedná se o klasické dilema televizního tvůrce, zda dát dohromady potenciální romantickou dvojici, nebo je nechat od sebe, jak dlouho to je jen možné. Carrie a Quinn spolu v poslední epizodě krátce byli, pak se ale hned odtrhli. Tohle je sice spíše otázka pro scenáristy, ale třeba i vy na to máte nějaký názor, čemu byste dal přednost?
- David Nevins:
Není mi zatím jasné, jestli byly její city ke Quinnovi chvilkové, nebo zda jsou hlubšího charakteru. A nemyslím si, že už by to bylo dané. Zcela zřejmě je Quinn do Carrie zamilovaný už dlouhou dobu. Ale nechci tu moc spekulovat. Preferuju, když se tyhle vztahové záležitosti uměle neprotahují. Jestli to chcete, jděte do toho. Nesnažte se o roztomilost. Mou jedinou preferencí tedy je, aby seriál zůstal nepředvídatelným a vyhnul se televizním cliché.

Zdroj

Diskuze /9

borak

Nic to nemění na tom, že tahle epizoda byla snad nejnudnější ze všech dílů co doposud byly natočeny. Zakomponovat tam Carriinu matku bylo podle mě naprosto zbytečné a o tom románku Quinn + Carrie ani nemluvím. Prvních pět dílů Quinn o Carrie nechce ani slyšet, když mu ji všichni předhazujou, další díly až do konce serie o tomto vztahu není ani žádná zmínka, takže jsem si „ulevil“ že téhle etudy se autoři vzdali a v poslední epizodě to takhle „zabijou“ a prezentujou je pomalu jako hotový pár. No ještě, že okolnosti pak byly jak byly. Jinak jak vypadá, že jenom kritizuju tak tahle serie byla fantastická. Vůbec jsem nečekal, že to dokážou udělat zajímavé i bez Brodyho.

#2 KevSpa #3 makishek
3.1.2015 | 10:59:34
KevSpa

#1 borak: Aniž bych se zastávala toho finále, tak proč myslíš, že Quinn nechtěl o Carrie „ani slyšet“? Rovnou ti odpovím, protože do ní byl zabouchlý už kdoví jak dlouho a ničilo ho to.

webmaster
3.1.2015 | 13:22:29
makishek

#1 borak: myslím si (nebo doufám), že Carriina matka se tam objevila z nějakého důvodu, který pochopíme až v 5. sérii..
jinak souhlasím s @Kevspa :)

webmaster
3.1.2015 | 13:54:16
matus alem

Len zopakujem, čo som k finále už raz napísal. Posledná epizóda mala rozbiehať novú sériu a nikto by nemusel nič vysvetľovať. Keď sa vysvetľuje, je zrejmé, že niekto niekde urobil chybu.

#6 TOMASH
3.1.2015 | 18:44:11
inesines

Souhlas , že Carriina matka je tam proto, že nejspíš přes ní a nevlastního bratra půjdou po Caríí , a proto je pro agenta rodina vždy problém. Nevím, kdo si nevšiml, ale Quinn je do Carrie blázen už od svého příchodu do seriálu , dokonce proto nezabil Brodyho , kd\ž měl rozkaz,atd. atd. tahal jí už z několika velkých průšvihů. Carrie si tím naopak jistá není, ale v další řadě už si jistá bude. Nevím ,co s tím pak udělají? 2 agenti – milenci – to musí obvykle dle předpisů jeden přejít jinam nebo odejít do civilu. A bez Quinna ? To by museli ukončit nebo by musela přijít do děje nová výrazná postava – noo, nevím kdo by Quinna dokázal nahradit. ?

#7 makishek
5.1.2015 | 14:09:30
TOMASH

Neviem…Ako rozbehla posledna cast 3. serie tu 4.?#4 matus alem:

#8 Bastian0389
5.1.2015 | 20:44:57
makishek

#5 inesines: tohle mě vůbec nenapadlo :-O jen doufám, že ať už tvůrci jejich vztah vyřeší jakkoliv, neovlivní to porci minut quinna v seriálu.. i když každý je asi nahraditelný (viz brody)

webmaster
5.1.2015 | 21:35:30
Bastian0389

#6 TOMASH: Myslel to tak, že táto posledná časť mala byť 1. časť 5. série. Dobre som to pochopil matus alem?

7.1.2015 | 13:57:35
simonx

moralizující žid Saul alias žid Patinkin se rychle otřepal, jak ucítil možnost něco nového rozkurvit z úkrytu za velkou louží. Mladičkej Jan Masaryk měl v dopise tatínkovi pravdu. Houby, kurva pravdu! A co se Quinna týče – scénárista tu postavu nepsal zajímavě, moc toho o něm vlastně nevíme, takže má značný manévrovací prostor. Zato musel mít doma totální fúrii, když vyplodil něco tak strašidelnýho, jako je Kerý. A to je povětšinu seriálu pod práškama.

12.1.2015 | 0:07:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomoz nám na trůn

První bitvu jsme vyhráli, teď je před námi závěrečný souboj.


Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Homelandu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Sedmá řada

Sedmá série se bude opět odehrávat ve Spojených státech

Sedmá série se bude opět odehrávat ve Spojených státech

Vzhledem k událostem uplynulé šesté řady se dalo předpokládat, že děj Homelandu se bude opět odehrávat na domácí americké půdě. Natáčení se nicméně přesouvá do Virginie. A na návrat kterých herců se můžeme těšit?

Recenze

Šestá série Homelandu očima redaktorů Edny

Šestá série Homelandu očima redaktorů Edny

Tvůrci Homelandu během každé série dokazují, že lze dlouhodobě natáčet seriál, aniž by tím utrpěla jeho kvalita. Do karet jim hraje i fakt, že problémů ve světě neubývá a oni tak mají stále kde čerpat nápady pro další děj. Jak se nám šestá řada líbila, to se dozvíte v naší recenzi.

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny

Hlídejte si nás