Šéf Showtime vysvětluje tiché finále

Šéf Showtime vysvětluje tiché finále

3.1.2015 10:00


Přečtěte si překlad rozhovoru s Davidem Nevinsem, šéfem Showtime, ve kterém týdeníku Entertainment Weekly popisuje netradičně poklidné finále (zatím) poslední řady.


Enertainment Weekly:
Zdá se, že reakce na finále 4. řady Homelandu rozdělují fanoušky do dvou táborů. Někteří byli zklamáni tím, jak „pomalá“ poslední epizoda byla, zatímco jiní považují změnu tempa za vítanou a osvěžující pro svou neobvyklost.
- David Nevins:
Usilovali jsme o stejně epické finále jaké měla 3. série, kdy byl zabit Brody. A myslím si, že při množství politiky a vyprávěcí spletitosti, jež seriál obsahuje, si můžeme dovolit v poslední epizodě trochu ubrat na tempu. Říkal jsem si, že bylo zapotřebí vrátit se na finále do Washingtonu a vypořádat se konečně s Cariinými problémy okolo její rodiny a především mateřství. A taky jsme to museli uzavřít po politické stránce, ne tam jen nacpat akční scény. Tahle sezóna nabídla akce až vrchovatě, ale v jádru se přece jen opravdu jedná o politický thriller o místě Ameriky ve světě a o tom, jak moc je tato pozice ve 21. století obtížná. Letos jsme se snažili ukázat, jak se Amerika vypořádává se světem muslimů, a když jsme Dar Adala viděli sedět na zadním sedadle Haqqáního auta, symbolizovalo to jeho „vítězné kolečko“ v Islámábádu. Když jsem epizodu viděl poprvé, řekl jsem scenáristovi Alexu Gansovi, že se jedná o jednu z těch nejkrásnějších, co kdy napsal.

Enertainment Weekly:
Ano, bylo na tom něco chytrého a téměř podvratného, ve srovnání s tím, co jsme očekávali od takhle akčně laděného seriálu. Mezi další kritiky namířené proti předchozím řadám patří i názor, že se seriál zdá být příliš nerealistickým co se týče hromadění překvapivých zvratů. Tohle zakončení nám ale přišlo rozumnější a realističtější, než kdyby Carrie např. zůstala v zámoří a chytila Haqqáního.
- David Nevins:
Přesně tak. Svého akčního vyvrcholení 4. série už dosáhla v předchozích epizodách. A to je na show tak skvělé, že má jiné postupy. Může být přemýšlivou i zlostnou, může se ubírat množstvím různých směrů. Konec konců jde o seriál, ktery se jmenuje Homeland (pozn. Ve jménu vlasti), proto mi přišlo důležité přivézt Carrie zpět do její vlasti. Pokud se na celou řadu podíváte zpětně jako na celek, dojde vám, že je finálová epizoda neuvěřitelně dokonale přiměřená.

Enertainment Weekly:
Zmínil jste, že bylo důležité vrátit se zpět do vlasti. Platí to i pro 5. sérii?
- David Nevins:
Neřekl bych, že už se tvůrci na něčem dohodli. Hlavní scenárista Alex [Gansa] je velmi neoblomný, vždy se plně soustředí jen na tu aktuální sezónu, která je právě před ním. Ale samozřejmě je jednou z možností návrat někam do zámoří, jen ne do Pákistánu.

Enertainment Weekly:
Jedná se o klasické dilema televizního tvůrce, zda dát dohromady potenciální romantickou dvojici, nebo je nechat od sebe, jak dlouho to je jen možné. Carrie a Quinn spolu v poslední epizodě krátce byli, pak se ale hned odtrhli. Tohle je sice spíše otázka pro scenáristy, ale třeba i vy na to máte nějaký názor, čemu byste dal přednost?
- David Nevins:
Není mi zatím jasné, jestli byly její city ke Quinnovi chvilkové, nebo zda jsou hlubšího charakteru. A nemyslím si, že už by to bylo dané. Zcela zřejmě je Quinn do Carrie zamilovaný už dlouhou dobu. Ale nechci tu moc spekulovat. Preferuju, když se tyhle vztahové záležitosti uměle neprotahují. Jestli to chcete, jděte do toho. Nesnažte se o roztomilost. Mou jedinou preferencí tedy je, aby seriál zůstal nepředvídatelným a vyhnul se televizním cliché.

Zdroj


Jít na Homeland | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!