Homeland (Ve jménu vlasti) Sbohem, Quinne

Sbohem, Quinne

Sbohem, Quinne

Ve finále šesté série jsme se rozloučili s jednou z nejoblíbenějších postav, která byla nedílnou součástí Homelandu už od druhé řady. Stanice Showtime si k této příležitosti připravila krásné rozlučkové video.

19 0
18.4.2017

Thumbnail Play icon

Diskuze /35

Aergio

Fajn spoiler pro lidi kteří ještě tuhle serii neviděli :)

#2 KevSpa #3 Railbot #30 Wertcha
19.4.2017 | 8:56:47
KevSpa

#1 Aergio: Čekala jsem se zveřejněním týden. Tohle je fanweb k seriálu, takže tu jsou aktuální novinky. Jak dlouho s tím mám podle tebe čekat. Rok, až si to konečně všichni milostivě dokoukají? Všude na netu se o tom mluvilo už den po odvysílání dílu, takže pokud někdo nebyl zalezlý v jeskyni, dávno to ví, ať už má aktuální sérii zhlédnutou, nebo ne.

webmaster
19.4.2017 | 8:59:20
Railbot

#1 Aergio: lidi co tuhle sérii neviděli nemají co lézt na web o seriálu. Co čekají, že se dozvědí? Novinky z minulýho roku?

19.4.2017 | 9:11:35
Rik

Přesně KevSpa…tady to má být aktuální a pokud jsou lidé, kteří tuto sérii ještě neviděli,pak s největší pravděpodobností ani na tyto stránky nechodí.

19.4.2017 | 9:20:47
Luuca

Na začátku videa je upozornění na spoiler a pokud si někdo přečte pouze nadpis, tak akorát zjistí, že postavu Quinna už nebudeme vídat v seriálu, ale jak a co se stane nezjistí, takže taky nevidím problém.

#6 Lucifrid
19.4.2017 | 9:26:31
Lucifrid

#5 Luuca: Přesně tak, z nadpisu a anotace pouze plyne, že postava odešla, není tam řečeno jak.

#7 piol29
webmaster
19.4.2017 | 9:43:40
piol29

#6 Lucifrid: aj keď odtiaľto ľudia živí väčšinou neodchádzajú :-) ale inak súhlas, video bolo zverejnené s dostatočným odstupom.

19.4.2017 | 10:50:46
PatasEl

Za mě by tam v nadpisu nemuselo bylt jeho jméno a v náhledu jeho obličej. Já sice finále viděl hned, ale musíš vzít v úvahu ty, kteří ne. A uvidí to aniž by vlezli přímo na stránky, protože pokud maj seriál v oblíbených tak to uvidí na hlavní stránce

19.4.2017 | 10:51:44
Restall

já jsem třeba u 10 dílů a přišel jsem jenom pro titulky a hned na mě vyskočí něco takového…mohli jste volit jiný nadpis, protože toto je spoiler jako prase…popravdě jste u mě jako web dost klesly

#10 KevSpa
19.4.2017 | 10:59:52
KevSpa

#9 Restall: To mi moc žíly netrhá, abych pravdu řekla. Tohle téma se tu řeší furt dokola na každém druhém webu už léta. Pokaždé někdo křičí něco o spoilerech, ale upřímně… Má vůbec cenu dělat fanweb, když tam nebudou aktuální informace, videa a rozhovory? Podle mě ne. S tím musí každý čtenář počítat, že se nebude řešit odvysílaná řada až půl roku po jejím skončení. Tohle je jen první z mnoha chystaných „článků“, který se Quinna týká. A všechny se válí po netu už dávno. Jak jsem psala, čekala jsem s tím týden, ačkoli na jakémkoli zahraničním webu by to na vás vyskočilo pár hodin po odvysílání finále. Do nadpisu ani anotace jsem nenapsala, jak odešel, pouze že odešel. Už vážně nevím, co byste chtěli. Možná sem prostě nic nedávat a bude klid. Proč vůbec trávit volný čas nad články, za které vám někdo akorát vynadá jen proto, že seriály nesleduje, když se aktuálně vysílají.

#13 PatasEl
webmaster
19.4.2017 | 11:06:36
andysek007

Já bych chtěla reagovat na smrt Quinna. Jak už bylo napsáno, byla to jedna z nejoblíbenějších postav už od druhé série. To „rozloučení“ s postavou mi přišlo rychlé a nedostačující. Když umíral Brody (bacha spoiler :-) ), tak měl (alespoň pro mě) srdcervoucí odchod, což mi u Quinna chybělo. Jeho postavu jsem měla moc ráda.

19.4.2017 | 12:22:31
repetalek

Ty mi dávaj. :'(

19.4.2017 | 13:50:11
PatasEl

#10 KevSpa: Ale ty se hrozně chytáš stébla a vůbec nereaguješ na to co lidem vadí. Stačilo tady dát do nadpisu něco jinýho a do náhledovýho obrázku třeba logo Homelandu, anotace je pak naprosto v pohodě. A pak je na každým, kdo si do textu vleze. Argument, že na zahraničních webech to je, je promiň mi to úplně zcestnej. Jak tu někdo už psal, tak sem si jde člověk pro titulky a hned to na něj vybafne. Jak jsem říkal, já díl viděl hned po odvysílání, ale taky mám období, kdy je míň času a vzhledem k tomu, že mi ve špičce se mi v jednom týdnu vysílá 12 seriálů, tak to taky občas nestíhám a kouknu se až po víc než týdnu…

Nikdo tě tu nepranýřuje za to, že ten článek tu je, jde čistě jen o to, aby to nebylo zřejmý jen když si člověk jde pro titulky. Takže dát nadpis něco ve stylu opustila nás jedna z hlavních postav, ale nejmenovat. Jinak je supr, že tu ty aktuální věci jsou, jen to chce je dávat trochu citlivěji.

#14 KevSpa #17 Railbot
19.4.2017 | 14:22:29
KevSpa

#13 PatasEl: Takže v následujících týdnech mám u všech článků, které se budou týkat Quinna a finále dávat nic neříkající nadpisy a do ikonky loga Homelandu? A jak přesně dlouho to tak mám dělat? Když umřel Brody, tak tu ještě po dvou letech lidi pořvávali u nějaké ankety, že to je spoiler, protože se seriálem teprve začínají. Pokaždé to někdo bude považovat za spoiler. Chápala bych, kdybych sem tohle video hodila hned jak vyšlo, tedy po odvysílání dílu, ale čekala jsem s vydáním víc než týden. Znovu opakuju, že ať bych to sem dala kdykoli, vždycky se najde někdo, kdo to nemá dokoukané. A ne, nebudu si tu web zdobit tunama ikonek s logem Homelandu a šifrovanými názvy. Je to web o NOVINKÁCH k seriálu.

webmaster
19.4.2017 | 14:31:05
Lucifrid

Ach jo. To je furt dokola. Pokud koukam na nějaký seriál se zpožděním, a je jedno, zda s týdením či třeba několikaročním, počítám s tím, že spoilerů se dočkám. Hned druhý den po odvysílání vídám spoilery jako prase na FB či všude na webu. A jo, je to dostatečný argument. Nevim, proč by se Edna (web o novinkach, ktery navic i dela titulky) měla chovat jinak. Pokud chci jen titulky, dávám bacha, abych nekoukala na nadpisy novinek a klikla jen na Titulky v menu. Psat nic nerikajici nadpisy a anotace je nanic, tohle bylo dostatecny. Lidi budou rvat stejne, presne jako rvou v pripade Brodyho dodnes. Pokud si teda nestezuji, ze po jeho smrti se na to vykaslali, bo to nebude ono (aniz by videli jedinej dil dalsich rad).

webmaster
19.4.2017 | 14:41:23
roco888

Díky KevSpa za toto video, Peter Quinn byl aspoň pro mne nezapomenutelnou postavou a velmi mne mrzí, že tak skončil. Co se týká diskuse výše, tak pusť to jedním uchem tam a druhým ven. Vždy se najdou šťourálci, kteří budou šťourat a prudit......

Vzpomněl jsem si v souvislosti s touto diskusí na Vlastu Buriana a film U pokladny stál, kde při jedné rozepři na chodbě, které on ale není účasten, říká (zjednodušeně): „Tedy milostivá, já neznám ani Vás a ani tady pána, ale jestli k tomu mohu něco říci, tak Vy prskáte až sem.“ :-) :-) :-)

#34 nebudutva
19.4.2017 | 15:07:33
Railbot

#13 PatasEl: ty seš jantar …

19.4.2017 | 17:00:08
Wolfinator1

Pěkné video. Quinn byl super zabiják, tak to má vypadat super postava. Bude chybět snad přijdou s někým novým dobrým kdo ho nahradí, protože už mi tam zbývá jen Saul koho mám rád.

20.4.2017 | 6:41:37
ReveN

quinn byl naprosto bozi a fakt nevim jak ho budou nahrazovat. na dalsi serii se ani moc netesim. a kevspa ty dementy se spoilerama ignoruj, clanek je uplne v pohode, za me i skoda ze to tu nebylo driv, bo video uz sem videl.

20.4.2017 | 9:48:29
lukatej

Jen sem si šel stáhnout titulky k poslední celé sérii a ten nadpis praští do očí a vyspoileruje konec. Tohle je naprosto neprofesionální a nikdy jsem to na žádné fanstránce na úrovni EDNY neviděl. Článek sám o sobě, ať je jakýkoliv by si rozhodně zasloužil jiný nadpis a jinou anotaci. Případně by neměl být tak do očíbijící na úvodní stránce. Ať má správce argumenty jakékoliv, tohle je prostě špatně – a tím myslím formu, ne obsah..

#22 KevSpa
22.4.2017 | 16:29:22
Rakojda

Web děláte skvěle. Díky moc. Já osobně mám na Youtube subscribe Homeland videa, takže mě přišla notifikace na toto video, už v pondělí odpoledne, dříve než jsem viděla poslední dil :D

22.4.2017 | 22:38:14
KevSpa

#20 lukatej: Hele, tyhle argumenty fakt neberu. Když si vlezu na stránku daného seriálu jen kvůli titulkům, tak zásadně neroluju nikam dolů. Proto je to menu vytvořené tak, jak je. Stačí kliknout na sekci titulky, stáhnout si je a nic z nových článků nevidíš. Takže otázka spíš je, proč máš potřebu u nedokoukaného seriálu rolovat níže než za hlavní menu, když víš, že je tu riziko spoilerů. A tím nemyslím jen tenhle článek. Pokud jsi neviděl celou sérii, tak pro tebe bude spoilerem takřka všechno, když se jedná o upoutávky či fotky k tebou nezhlédnutým dílům.

#23 lukatej
webmaster
23.4.2017 | 10:03:58
lukatej

#22 KevSpa: já nikam neroloval ten titulek tě prostě praští do očí, dřív než se zorientuješ na hlavní stránce. Zkus si na to udělat třeba A/B testování ;) To menu je vytvořené tak jak je, protože to je šablona… Zkus se, podívat na to jak jsou vedené ostatní fanstránky, ať už na FB či tady na Edně, zatím jsem se nesetkal, že by byl spoiler bez upozornění takto na hlavní stránce. Vždy tam bývá obecný titulek s upozorněním na spoiler, případně odkazující na „Cliffhanger“, „That big event“ a podobně. Tohle je těžce neprofesionální přístup, sorry…

#24 zizik #25 KevSpa
23.4.2017 | 12:57:32
zizik

#23 lukatej: „Tohle je těžce neprofesionální přístup“, „Zkus si na to udělat třeba A/B testování“

Jako sorry, ale to myslíš vážně? Toto je fanstránka, o kterou se někdo stará zdarma a ve svém volném čase a proto to dělá podle svého. Jestli chceš „profesionální přístup“ a „A/B testování“, měl bys otevřít peněženku a začít jim za to platit. Jinak jsou to jen zbytečné kecy, které akorát můžou ty lidi odradit od toho, aby vůbec cokoliv pro fanoušky dělali.

Pokud tak lpíš na profesionalitě, nic ti nebrání udělat si vlastní, profesionální, A/B otestovanou stránku, kde nebudeš zveřejňovat žádný spoilery, a tento web už nikdy neotevřít (aby tě náhodou neurazil nějaký spoiler). Hodně štěstí.

23.4.2017 | 21:32:31
KevSpa

#23 lukatej: Tak ještě jednou. Na stránce se vůbec nepotřebuješ zorientovávat, když na ni vlezeš, titulky máš hned v horním menu a nemusíš si prohlížet žádné články zde, všechny jsou totiž spoiler pro někoho, kdo to nemá zkouklé. A to, co tu povídáš o tom, jak jinde žádné spoilery nejsou, k tomu nevím, co říct, očividně na moc stránek, hlavně těch na FB nechodíš. O tom nadpise i anotaci jsem dlouho přemýšlela, i to konzultovala a rozhodla se takhle. Myslím, že vzhledem k tomu, kolik let se tu starám o tuny webů, vím, co dělat. Takže si ty kecy o neprofesionálním přístupu strč prosím někam. A hlavně už tu přestaň bulet.

#26 PatasEl
webmaster
23.4.2017 | 23:43:23
PatasEl

#25 KevSpa: Už jsem na to nechtěl reagovat, ale nedá mi tvůj argument, že člověk si toho nevšimne, když jde jen pro titulky. Promiň ale tohohle by si všimnul i slepej: http://imgur.com/a/KDNBI

#27 KevSpa
24.4.2017 | 20:57:14
PatasEl

#27 KevSpa: Tak asi někdo má holt normální monitor, nemůžeš počítat s tím, že každej má jen notebook nebo nějakej malej monitor

#29 zizik #31 KevSpa
28.4.2017 | 16:50:02
zizik

#28 PatasEl: Mno mám normální fullHD (v současné době nejrozšířenější rozlišení třeba dle http://store.steampowered.com/hwsurvey/ ) monitor, nastaven 100% scale (v systému i v prohlížeči), a na stránce žádný článek. Abych viděl titulek prvního článku (a to ještě úplně na spodku stránky), tak musím browser přepnout do fullscreenu. A obdobně to maj i jiní, kterým jsem poslal odkaz na vyzkoušení :) http://imgur.com/a/7FtH9

Takže spíše TY máš „nenormální“ monitor (vyšší 2k/4k rozlišení skutečně zatím není tak rozšířené), nebo máš změněnou úroveň zoomu apod. Anebo jen prudíš. Smiř se s tím, jak to je, a pokud ti web tady nevyhovuje, nemusíš sem vůbec lozit. Titulky se dají najít i jinde (weby jen pro titulky), kde to bude 100% spoiler free.

28.4.2017 | 20:13:09
Wertcha

#1 Aergio: Na začátku videa je varování, že obsahuje spoiler. To snad stačí, ne?

#32 skream2
29.4.2017 | 17:11:57
KevSpa

#28 PatasEl: Mám FullHD monitor a 100 % zobrazení jako zizik. Problém bude očividně na jiné straně nějakého podivného monitoru.

#33 PatasEl
webmaster
2.5.2017 | 8:30:29
skream2

#30 Wertcha: Nejde o video ale o nadpis! Vrátil jsem se z dovolené, jdu si sem stáhnout titulky a tohle nejde přehlédnout, takže poslední díl mám zkažený… Opravdu díky tomu kdo to vymyslel ;)

3.5.2017 | 19:03:01
PatasEl

#31 KevSpa: Ono nejde pouze o scale nebo rozlišení, ale také o úhlopříčku. A vůbec tu hlavně nejde jen o mě, píše to tu neskutečný kvantum lidí, že to vidí hned, tak jsou asi všichni dementi jen ty letadlo. prostě nadpisu si všimneš i když nescrolluješ, ne každej to tak má ale evidentně je těch lidí dost. A opravdu nevím co je tak těžký zvolit jinej nadpis a jinej náhlefovej obrázek ktere tolik neřekne. Ať se podívám na jakejkoliv web tady na edně, tak takovýhle zásadní věci a možný velký spoilery nikdo nedával takhle okatě ale nějak to zaobalí, že tu zásadní informaci se člověk dozví až když si článek rozklikne. Ale tobě je těžký něco vysvětlovat, plno lidí to vidí stejně jako já, ale ty si holt furt pohedeš to svoje že článek vidět neni jen proto, že ho nevidíš ty.

11.5.2017 | 13:02:03
nebudutva

#16 roco888: tak to sedlo ..se ti to povedlo

26.5.2017 | 11:28:03
hayemaker8

Quinn bola tak silna osobnost s tak smutným/zaujímavým osudom :(

8.7.2017 | 18:00:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S08E09: In Full Flight

cz100%
DOKONČENO

Titulky překládá: @KevSpa

Sedí na verze: XLF, AMRAP, ION10, AMZN

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Homeland

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Homelandu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Trailer k osmé sérii

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás