Hořící keř
96/100 - 21×

Hořící keř

Příběh tragického upálení Jana Palacha jako protest proti sovětské okupaci, patří k nejznámějším příběhům naší historie. Toto je rekonstrukce událostí, které předcházely i následovaly po tomto činu.

Česko | 2013 | Pauza
vysílání
1 sezóna | HBO Europe


Hořící keř míří do kin

Hořící keř míří do kin

Nestává se často, aby seriál byl natolik úspěšný, že se nasadil i do kin. A už se to rozhodně nestává u českých seriálů. Výjimkou bude od dnešního den minisérie Hořící keř, kterou HBO uvedlo na začátku roku a měla s ní kritický i divácký úspěch. Drama o odkazu Jana Palacha teď zkusí dobýt i plátna kin.

0 0
12.9.2013

Televizní stanice HBO si hodně zakládá na své původní tvorbě, ambice už začíná realizovat i na české půdě. Po relativně komorní Terapii vzniklo minulý rok ambiciózní a výpravná drama Hořící keř, které popisuje události při a po upálení Jana Palacha, studenta protestujícího proti sovětské okupaci po 21.srpnu 1968. Třídílnou minisérii pro české HBO natočila známá polská režisérka Agnieszka Holland.

Po české premiéře na začátku roku se seriál odvysílal s úspěchem i v dalších evropských zemích. Jeden z hlavních hereckých představitelů, Ivan Trojan, navíc za svoji roli získal cenu na televizním festivalu v Monte Carlu, po turné po evropských festivalech se chystá na podzim zaútočit i na americkém kontinentu.


Při příležitosti výročí 21.srpna byla celá série uvedena v letním kině na Ministerstvu kultury, odtud už byl jen krůček k nápadu uvést celou minisérii i v klasických kinech. Po jemném zkrácení (z 240 minut na 206) si tak diváci budou moci prožit tento příběh znovu i na velkém plátně, zatím ale pouze v kinech sítě Cinestar.

Thumbnail Play icon

Diskuze /2

Kafka Tamura

Novinka jak stehno :)

12.9.2013 | 15:47:44
iHyi

Ale tak upozornit na to můžeme, ne? :)

webmaster
12.9.2013 | 16:02:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama