Houdini
82/100 - 20×

Houdini

Dvoudílná minisérie vypráví příběh Harryho Houdiniho, mistra eskapád, který začínal jako kouzelníček v cirkusové show a dotáhne to až k vyprodaným halám. V roli hlavní roli se představí Adrien Brody, Kristen Connolly a Evan Jones.

Kanada | 2014 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | History | 84 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Životopisný
hrají
Kristen Connolly (Bess Houdini), Adrien Brody (Harry Houdini),

Seznamte se s Houdinim

Seznamte se s Houdinim

V září nám stanice History odvypráví příběh jednoho z největších kouzelníků, alespoň na dva večery se na scénu vrátí Harry Houdiny neboli mistr eskapád. Seznamte s hlavními postavami seriálu.

1 0
21.8.2014

Seriál Houdini nám představí tři hlavní postavy. Krom Harryho Houdiniho uvidíme ještě jeho ženu Bess a jeho asistenta Jima. Připravili jsme si pro vás podrobnější popis postavy pro Harryho Houdiniho a následně dva základní pro Bess a Jima.

Harry Houdini

Narodil se 24. března 1874. Vlastním jménem Erik Weisz, narozen v Budapešti, v jeho čtyřech letech se jeho rodina přestěhovala do USA a poněmčila si své přímení na Weiss a jeho jméno bylo změněno na Ehrich.


Houdini se svou kariérou kouzelníka začal v roce 1891, kdy se soustředil na karetní triky, jednu dobu se také začal nazývat jako Král karet, poté se však začal zajímat o eskapády.

Během roku 1883 vystupoval se svým bratrem přezdívaným Dash, toho roku Harry potkal svou nastávající ženu Wilhelminu Beatrice „Bess“ Rahnerovou. Z počátku okouzlila Harryho bratra, nicméně v roce 1984 se Bess a Harry vzali a Bess nahradila jeho bratra při vystoupení.

Zlomový je pro Houdiniho rok 1899, kdy se potkává s Martinem Beckem, který je uchvácen tím, jak se dostává z pout. Beck mu zařídil několik představení a následně Houdini vystupoval pouze v nejznámějších podnicích v zemi.

V roce 1900 mu Beck uspořádal turné po Evropě, které však nešlo podle plánu. Proto Houdini oslovil někdejšího ředitele divadla Alhambre, kde předvedl útěk z pout Scotland Yardu, čímž naprosto fascinoval a získal tak smlouvu na půl roku.

Houdini se stal známý jako král pout a začal vystupovat v různých státech po Evropě – Anglie, Nizozemsko, Německo, Francie, Rusko. V každém městě požádal místní policii, aby ho zatkla a dala do vězení, z většiny se mu podařilo uprchnout. Do USA se vrátil v roce 1904.

Mezi lety 1907 až 1910 vystupoval po USA a předváděl útěky z vězení, pout, řetězů, provazů a kazajek. Nejčastěji býval zavěšen na provaze za ulici, svázán v kazajce, z čehož se dostal ven. Protože se začala objevovat řada imitátorů, rozhodl se přestat s pouty a v roce 1908 utekl z uzavřené nádoby na mléko, následně pokračoval ve zdokonalování útěků z různých věcí.

V roce 1912 předvedl svůj nejznámější trik, kdy utekl z vodního čínského mučícího vězení.

Houdini zemřel 31. října 1926 a to na prasknutí slepého střeva, což mu dle všeho přivodili studenti university McGill, kteří ho při jedné přednášce nečekaně několik udeřili do břicha.

Houdiniho v mini- sérii hraje herec Adrien Brody.

Bess Houdini

Harryho žena a asistentka, kterou si zahraje Kristen Connolly.Jim Collins

Houdiniho asistent a důvěrník, v mini-sérii ho hraje Evan Jones.Diskuze /2

puntik

1983 potkal svou budoucí ženu, 1926 zemřel – to byl opravdu kouzelník ;)

#2 1Bobesh1
21.8.2014 | 22:09:50
1Bobesh1

#1 puntik: Vida, pán se nikdy nepřepsal :)

admin
21.8.2014 | 22:58:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama