House of Cards (Dům z karet) S06E01: Chapter 66

S06E01: Chapter 66

S06E01: Chapter 66

Claire Underwood to jako první žena prezidentka nemá po smrti Franka vůbec jednoduché. Dokonce se množí výhružky a v ohrožení je nejen její kariéra, ale i život. Do toho všeho se vlivní sourozenci Shepherdovi snaží ovlivnit její politické kroky.

cz sk
2.11.2018
53 minut

Scénář: Frank Pugliese, Melissa James Gibson
Režie: Alik Sakharov

Foto: NetflixHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Boylen

Kdybych to měl brát jako průměrný seriál, 90%. Ale v porovnání s jakoukoliv epizodou kde byl Kevin Spacey má tohle 20%!

9.12.2018 | 10:40:45
Spiker

Jo, Frank tomu chybí hodně, nic nového. Ale ještě to jde.

10.11.2018 | 14:46:34
Wertcha

Mě to nebaví! Claire je mi v první epizodě tak strašně nesympatická, že jsem to napoprvé ani nedokoukala. Už v poslední sérii mi bylo jasné, že je možná ještě horší než Frank, ale bohužel nemá jeho charisma. Dám tomu čas, jsem zvědavá na děj a finále. Ale už teď vím, že tahle série u mě bude o několik levelů pod těmi předchozími.

8.11.2018 | 18:33:49
Erzik

Tak já jsem maximálně spokojen. Frankova neustálá přítomnost je více než symbolická. Navíc těch podtextů, slovíček a náznaků je tolik, že se z toho až točí hlava. Clair hraje tu nejvyšší hru a já i přesto, že nevím zda jí fandit nebo ne, chci minimálně vědět jak to celé dopadne a co má za lubem. Podle mě je daleko víc podobná Frankovi, ne-li horší, než nechává znát, ale to asi vidí všichni.

redaktor
7.11.2018 | 10:03:47
Lucifrid

Lehčí rozjezd, ale parádní, zvlášť ten mrazivý závěr.

webmaster, korektor
4.11.2018 | 19:02:43
904a2878

O stupeň méně za chybějícího Spaceyho. Pokud by celé House of Cards začínalo touto sérií, byla by to dobrá kopie prvního dílu první sezóny Hry o trůny.

4.11.2018 | 18:49:24
Jiri007

Dobrý začatek ale chyběl mi tam Frank, doufám že i v dalších dílech ho neopomenou zminit, kdo ví jak to bylo a kdo nakonec přežije, Usher bude hrat nejspíš na všechny strany, a Shepherdovi budou nejspíš pořadne zatapět.

4.11.2018 | 17:44:34
KevSpa

Začátek trochu vlažnější, každopádně s odchodem Franka se podle mě poprali dobře a rozhodně jeho postavu nehodlají ignorovat.

webmaster, korektor
3.11.2018 | 7:11:37
Remi91

Je to tady. Závěrečná sezóna seriálu, který otevřel Netflixu dveře pro jeho současný úspěch. Rodinný klenot. Všichni víme, co se poslední rok dělo v zákulisí HoC a proto došlo k vynechání Franka. Což se nyní ve světle nové části ukazuje jako problém. Jeho přitomnost chybí a zásadněji než bych si dokázal připustit. Claire není tak výraznou a vyjímečnou postavou. Nedokáže si získat pro sebe místnost a scénu, když v ní je. Její monology do kamery nejsou tak mrazivé a navíc jich bylo na můj vkus až příliš. Tím mizí jakási ojedinělost a exluzivita těchto momentů. Zdá se, že poslední řada bude řešit boj mezi feminismem, mužských šovinismem a oligarchním kapitalismem. Vše je celkem jasně nalinkováno, a to mi nedělá radost. Naděje vkládam pouze do postavy Douga. Snad bude mít prostor k překvapení.

2.11.2018 | 17:21:49

House of Cards (Dům z karet)
94/100 - 238×

House of Cards(Dům z karet)

Ambiciozní americký politik Francis Underwood už není žádný mladík, jeho kariérní motivace je ale o to silnější a zásoba triků v rukávu o to rozmanitější. Frank neváhá zneužít jakékoli tajemství, jakoukoli slabůstku, službičku, či jen informaci. Za nepřítele byste ho nechtěli, pravděpodobně ale ani za přítele. Tento mistr manipulace ale přes to všechno zmanipuluje i vás, až mu budete držet palce.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Drama, Politický, Thriller
hrají
Robin Wright (Claire Underwood), Kevin Spacey (Francis Underwood), Michael Kelly (Doug Stamper), Derek Cecil (Seth Grayson), Jayne Atkinson (Catherine Durant), Boris McGiver (Tom Hammerschmidt), Lars Mikkelsen (Viktor Petrov), Constance Zimmer (Janine Skorsky), Nathan Darrow (Edward Meechum), Mahershala Ali (Remy Danton), Paul Sparks (Tom Yates), Molly Parker (Jackie Sharp), Michel Gill (Garrett Walker), Elizabeth Marvel (Heather Dunbar), Rachel Brosnahan (Rachel Posner)

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele House of Cards a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Trailer k šesté sérii

Thumbnail Play icon

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Recenze

Pátá řada House of Cards očima redaktorů Edny

Pátá řada House of Cards očima redaktorů Edny

I pátá série Domu z karet přinesla řadu zajímavých zvratů a opět nám ukázala ošklivou tvář politické scény. Přestože někteří diváci s aktuální sezónou nebyli tolik spokojení, v naší redakci převládají nadšená hodnocení. Ostatně přesvědčte se sami.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás