House of Cards (Dům z karet) Dům z karet v České televizi sledovalo přes 170 tisíc diváků

Dům z karet v České televizi sledovalo přes 170 tisíc diváků

Dům z karet v České televizi sledovalo přes 170 tisíc diváků

I přes pozdní vysílací čas dosáhla česká televizní premiéra seriálu House of Cards nadprůměrného výsledku. Jinde než na obrazovkách ho ale lidé neuvidí. Online vysílací v práva v Česku pravděpodobně nikdo nemá.


6 1
14.1.2016

K úspěchu si může gratulovat Česká televize. Ta včera na svém druhém kanále odvysílala premiéru seriálu Dům z karet a diváci se jí odměnili slušnou sledovaností. Jak informuje web Mediaguru.cz, první díl sledovalo 172 tisíc diváků starších 15 let. Šlo o šestý nejsledovanější středeční pořad na ČT2.

Kdybyste se ale k první epizodě s českým dabingem chtěli vrátit, máte smůlu. Česká televize totiž nemá online vysílací práva, na rozdíl od nedávného uvedení seriálu Šílenci z Manhattanu (Mad Men). Legálně si teď seriál na internetu nepustíte takřka nikde. V televizi ani v repríze.


Dívali jste se na premiéru s českým dabingem? Jak se vám líbila?

Diskuze /4

Merwis

ČT nakonec nemá práva na online vysílání? Tím tedy padá jeden z argumentů, proč „náš“ Netflix neobsahuje House of Cards. Přehlídl jsem někde nějaký vysvětlení?

14.1.2016 | 13:44:32
Spiker

Jak je možný, že Netlix nemá práva, když je to jejich seriál.,,to je přece něco jinýho online a v tv..přijde mi to zvláštní.

#4 iHyi
14.1.2016 | 15:00:15
Bruncla

třeba se to objeví na netflixu potom co to čt dovysílá. tipuju že by čt nebyla moc nadšená kdyby koupila práva k seriálu a pár dní před premierou by se celý objevil na netflixu v čr:D

14.1.2016 | 15:28:59
iHyi

#2 Spiker: Práva na mezinárodní distribuci House of Cards má Sony, takže Netflix samotný si o tom rozhodovat nemůže. Ale proč to tak je a za jakých podmínek ČT seriál koupila/a Sony ho nabízel či prodal, to se asi nedozvíme :-)

webmaster
14.1.2016 | 19:48:35
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Šestá série

Natáčení poslední řady bylo pozastaveno

Natáčení poslední řady bylo pozastaveno

O tom, že šestá série House of Cards bude poslední, bylo rozhodnuto už před několika měsíci. Po skandálu kolem Kevina Spaceyho se ovšem Netflix rozhodl na dobu neurčitou pozastavit její natáčení.

Reklama

Nepřehlédněte

Kevin Spacey dostal padáka

Kevin Spacey dostal padáka

Po dalších obviněních, která se na Kevina Spaceyho snesla, došlo k nevyhnutelnému. Hvězdný herec a zároveň producent seriálu v House of Cards končí. Kdy se začne opět natáčet, zatím není jisté.

Nejoblíbenější postavy

Recenze

Pátá řada House of Cards očima redaktorů Edny

Pátá řada House of Cards očima redaktorů Edny

I pátá série Domu z karet přinesla řadu zajímavých zvratů a opět nám ukázala ošklivou tvář politické scény. Přestože někteří diváci s aktuální sezónou nebyli tolik spokojení, v naší redakci převládají nadšená hodnocení. Ostatně přesvědčte se sami.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás