House of Cards (Dům z karet) Jak si vedou seriáloví prezidenti? Underwood by porazil Obamu

Jak si vedou seriáloví prezidenti? Underwood by porazil Obamu

Jak si vedou seriáloví prezidenti? Underwood by porazil Obamu

Velice zajímavé výsledky přinesl průzkum mediální agentury Reuters. Ptali se v něm totiž, jak by ohodnotili seriálové prezidenty, pokud by byli opravdovými hlavami Spojených států.


6 0
24.3.2015

Přestože se Frank Underwood v třetí sérii House of Cards potýkal v průzkumech oblíbenosti během své vlády s velkými problémy, u skutečných Američanů si vede mnohem lépe. A to i přesto, že je amorální, vraždí a ohýbá zákony ve vlastní prospěch.

Podle průzkumů agentur Reuters-Ispos by s vládou Franka Underwooda bylo spokojených (více či méně) zhruba 60 % Američanů. To je o 15 procentních bodů víc, než ukazují aktuální průzkumy pro současného prezidenta Spojených států Baracka Obamu.


(Zdroj dat: Reuters)

Jak je ovšem patrné z grafu, agentura se nezastavila jen u Franka Underwooda, ale ptala se i na další seriálové prezidenty. Vůbec nejlépe si u lidí vedl prezident David Palmer ze seriálu 24 (získal podporu skoro 89 %), hned za ním je prezident Josiah BartletThe West Wing (83 %). O něco větší skok za ním je poté prezidenta Laura Roslinová z vesmírné sci-fi Battlestar Galactica (75 %) a mezi ní a Underwoodem si stojí Fitzgerald „Fitz“ Thomas Grant III. (64 %) ze seriálu Scandal.

Výsledky ale samozřejmě musíme brát s rezervou. Kdo ví, jak by si Laura Roslinová poradila se školstvím či zdravotnictvím na kontinentě, když mnohem více času trávila rozhodováním o vesmírných vojenských akcích. A mít za prezidenta záletníka ze Scandal nebo vraha z House of Cards také není zrovna velká výhra. Tyto seriály navíc politické dění i politický systém USA zobrazují zkresleně a ne všichni lidé mu ve skutečnosti opravdu dostatečně rozumí.

Kompletní výsledky průzkumu v detailech najdete na webu Reuters.

Diskuze /11

Hurley

Vlastně plně souhlasím. Roslinová a Bartlet byli výborní, ale David Palmer je fakt nejlepší americkej prezident v seriálový historii.

webmaster
24.3.2015 | 12:54:15
Lucifrid

Mě by zajímalo, jak by si třeba vedli ti filmoví :) U mě by na vrcholu byli Dave Kovic (alias Bill Mitchell), Thomas J. Whitmore, James Marshall (aka Jack Ryan :D), a Andrew Shepherd. S čestnou zmínkou Russella Kramera, Matta Douglase, Mays Gilliamse, Rathcocka a Monroe E. Colea :D

webmaster
24.3.2015 | 13:09:57
barahir

Celá Roslinová byla omyl, měl to vést starej Adama, kterej se s nikým nemazal. :D

redaktor
24.3.2015 | 15:10:59
iHyi

Já jsem měl Roslinovou právě hrozně rád :-)

webmaster
24.3.2015 | 15:39:24
barahir

Ale tak já celkem taky, ale stejně se s tím politikařením moc crcmali, v takovej situaci má přijít vojenská vláda.

redaktor
24.3.2015 | 17:52:20
KevSpa

Já bych teda volila Fitze ze Scandalu! :-)

webmaster
24.3.2015 | 18:37:05
dfx

David Palmer by bol skvely prezident :-)

24.3.2015 | 20:26:44
K4rm4d0n

A opět mi to nedá a upozorním, že 60 % není vůči 45 % větší o 15 %, ale o 15/45=33 %. Rozdíl 15 by byl v procentních bodech…

25.3.2015 | 19:21:57
iHyi

Zatrolená procenta a ještě zatrolenější procentní body mě budou strašit ještě dlouho :-)

webmaster
26.3.2015 | 10:03:47
barahir

Ty procentní body jsou svinský, protože je to dlouhý a nemá to žádnej symbol, takže to 90 % lidí zaměňuje :-) Když napíšeš p.b. tak to zase nikdo nepochopí.

#11 K4rm4d0n
redaktor
27.3.2015 | 21:21:42
K4rm4d0n

#10 barahir: Kdo dělá s financemi, finanční matematikou nebo se jinak zaobírá výnosovými sazbami, tomu je zkratka p.b. (stejně jako b.p.) velmi dobře známá. :-) Tohle motaj skoro všude, tak třeba to tu aspoň přispěje k nějaké osvětě. ;-)

29.3.2015 | 17:21:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Šestá série

Natáčení poslední řady bylo pozastaveno

Natáčení poslední řady bylo pozastaveno

O tom, že šestá série House of Cards bude poslední, bylo rozhodnuto už před několika měsíci. Po skandálu kolem Kevina Spaceyho se ovšem Netflix rozhodl na dobu neurčitou pozastavit její natáčení.

Reklama

Nepřehlédněte

Kevin Spacey dostal padáka

Kevin Spacey dostal padáka

Po dalších obviněních, která se na Kevina Spaceyho snesla, došlo k nevyhnutelnému. Hvězdný herec a zároveň producent seriálu v House of Cards končí. Kdy se začne opět natáčet, zatím není jisté.

Nejoblíbenější postavy

Recenze

Pátá řada House of Cards očima redaktorů Edny

Pátá řada House of Cards očima redaktorů Edny

I pátá série Domu z karet přinesla řadu zajímavých zvratů a opět nám ukázala ošklivou tvář politické scény. Přestože někteří diváci s aktuální sezónou nebyli tolik spokojení, v naší redakci převládají nadšená hodnocení. Ostatně přesvědčte se sami.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás