House of Cards (Dům z karet) Natáčení třetí řady se odložilo. Studio čekalo na miliony

Natáčení třetí řady se odložilo. Studio čekalo na miliony

Natáčení třetí řady se odložilo. Studio čekalo na miliony

Nejdříve v druhé polovině června tohoto roku se začne natáčet třetí série House of Cards. Původně se přitom měly kamery rozběhnout už na jaře. Televizní studio totiž čekalo na schválení nových zákonů o daňových úlevách.


3 0
27.4.2014

Seriál House of Cards se minulé dvě série odehrával hlavně ve Washingtonu D.C. a natáčel se především ve státě Maryland. První série od státu získala až jedenáct milionů dolarů na daňových úlevách, druhá pak o čtyři miliony víc. Produkční studio však mohlo kvůli nastavené marylandské hranici dostat na třetí sérii jen osm milionů. Natáčení se proto zaseklo a hrozilo, že se štáb přesune jinam.

Viceprezident produkční společnosti Media Rights Capital (MRC) Charlie Goldstein napsal proto už v únoru tohoto roku dopis marylandskému guvernérovi Martinu O'Malleymu, ve kterém mimo jiné zmínil zdržení natáčení do června a vyjádření díku, že můžou ve státě House of Cards natáčet. MRC na schválení zákonu ale nemusela čekat dlouho.


(Herec Kevin Spacey a guvernér Martin O'Malley u natáčení seriálu.)

Na začátku dubna tohoto roku marylandští zákonodárci přiklepli zvýšení stropu pro filmaře a House of Cards tak na příští série dostane osmnáct milionů dolarů. O'Malley také podotkl, že štáb díky své práci zaměstnává ročně přes tři a půl tisíce obyvatel státu a produkuje pro stát také více než stomilionovou ekonomickou aktivitu.

House of Cards tedy i nadále zůstává v Marylandu – navíc s výsledkem, na který by byl hrdý i samotný Frank Underwood. Natáčení by proto mělo začít letos v létě a třetí řadu bychom tak mohli vidět v první půlce příštího roku.

Diskuze /2

Fenrir_X

V půlce příštího roku? :'( Nééé :/

23.6.2014 | 23:33:57
TOMASH

Do kelu!!! Sem s 3. seriou… hadam to Spacey vylobuje:)

17.7.2014 | 12:28:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Recenze

Pátá řada House of Cards očima redaktorů Edny

Pátá řada House of Cards očima redaktorů Edny

I pátá série Domu z karet přinesla řadu zajímavých zvratů a opět nám ukázala ošklivou tvář politické scény. Přestože někteří diváci s aktuální sezónou nebyli tolik spokojení, v naší redakci převládají nadšená hodnocení. Ostatně přesvědčte se sami.

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás