House of Cards (Dům z karet) Pátou řadu House of Cards povedou scenáristé třetí série

Pátou řadu House of Cards povedou scenáristé třetí série

Pátou řadu House of Cards povedou scenáristé třetí série

Otěže amerického seriálu House of Cards převezmou po jeho tvůrci Beau Willimonovi dva jeho kolegové. Ti s ním spolupracovali na scénářích a výrobě třetí série. Teď oba povýšili na pozici takzvaných showrunnerů.


10 0
1.3.2016

Když někde zaslechnete nebo si přečtete jména Melissa James Gibson a Frank Pugliese, velice pravděpodobně vám nic neřeknou. Jejich práce už je však známější. Oba dva se podíleli na psaní scénářů k třetí řadě House of Cards, česky vysílaného pod názvem Dům z karet. První jmenovaná zároveň napsala čtyři epizody oceňovaného dramatu The Americans, druhý jmenovaný se pak podílel na seriálech Borgia a Copper.

Nově je čeká obtížnější úkol. Usednou na místo jejich dosavadního šéfa Beaua Willimona, který svůj odchod ohlásil koncem ledna při prohlášení Netflixu, že chystá pátou řadu o politickém tažení Franka Underwooda a jeho ženy Claire. O změně ve vedení seriálu informoval web TVLine. Samotný Willimon je podle svého nedávno tweetu s náhradou spokojený.

Čtvrtá řada House of Cards začíná v pátek 4. března 2016. Pátou řadu diváci a předplatitelé streamovací služby Netflix uvidí příští rok.

Diskuze /4

vojtamkv

Trošku se toho bojím. Víme jak to dopadá, když seriál opustí osvědčený showrunner. :/

1.3.2016 | 19:25:35
Spiker

Asi už to chtěl zakončit čtvrtou sérií, že? :O

2.3.2016 | 6:07:45
garvon

Tak 5 serii bude akorat, i kdyz ty ctyri by taky stacily.

2.3.2016 | 8:16:20
makakus

Tak on ten děj je už předem v hrubých obrysech dán anglickou předlohou, které se zatím docela drží. Nicméně i v anglickém seriálu byla poslední řada (The Final Cut) nejslabší podle mne i podle imdb, tak jsem zvědavý. A u knižní trilogie to bylo podobné. Nicméně držím palce, i když čtvrtou řadu (zdaleka nejlépe hodnocenou) překonají jen stěží.

7.3.2016 | 22:02:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Recenze

Pátá řada House of Cards očima redaktorů Edny

Pátá řada House of Cards očima redaktorů Edny

I pátá série Domu z karet přinesla řadu zajímavých zvratů a opět nám ukázala ošklivou tvář politické scény. Přestože někteří diváci s aktuální sezónou nebyli tolik spokojení, v naší redakci převládají nadšená hodnocení. Ostatně přesvědčte se sami.

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás