House of the Dragon (Rod draka)
89/100 - 83×

House of the Dragon(Rod draka)

Po celosvětovém úspěchu seriálu Game of Thrones přichází stanice HBO s jeho prequelem, který se zaměří především na rod Targaryenů a jeho působení v Západozemí.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Emma D'Arcy (starší Rhaenyra Targaryen), Olivia Cooke (starší Alicent Hightower), Fabien Frankel (Criston Cole), Matt Smith (Daemon Targaryen), Rhys Ifans (Otto Hightower), Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Sonoya Mizuno (Mysaria)

S01E01: The Heirs of the Dragon

S01E01: The Heirs of the Dragon

Král Viserys pořádá turnaj na oslavu narození svého druhého dítěte. Princezna Rhaenyra vítá svého strýce Daemona, který se vrátil do Rudé bašty.

21.8.2022
2 170 000
1 hodina 6 minut

Základní info:

Režie: Miguel Sapochnik
Scénář: Ryan Condal
Hrají: Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Matt Smith (Daemon Targaryen), Emma D'Arcy (Rhaenyra Targaryen), Rhys Ifans (Otto Hightower), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Sonoya Mizuno (Mysaria), Fabien Frankel (Criston Cole), Milly Alcock (mladá Rhaenyra Targaryen), Emily Carey (mladá Alicent Hightower), Graham McTavish (Harrold Westerling), Sian Brooke (Aemma Arryn), David Horovitch (Mellos), Bill Paterson (Lyman Beesbury), Gavin Spokes (Lyonel Strong), Michael Carter (Jaehaerys I. Targaryen), Steffan Rhodri (Hobert Hightower), Elliott Tittensor (Erryk Cargyll), Garry Cooper (Ryam Redwyne), Julian Lewis Jones (Boremund Baratheon), David Hounslow (Rickon Stark), Frankie Wilson (Randyll Barret), Mikhail Sen (Mickon), Rhys Parry Jones (pán radovánek), Luke Tittensor (Arryk Cargyll), Gary Raymond (Nejvyšší septon), Andrew Bicknell (poddračí), David Cann (poddračí), Mirjam Germann (poddračí), Matthew Carver (Laenor Velaryon), Nova Foueillis-Mosé (Laena Velaryon), … 

Hlavní příběhové linie:

Harrenov

Královská dynastie Targaryenů sice byla na svém vrcholu, ale král Jaehaerys I. nemohl najít vhodného následníka, který by po jeho smrti usedl na železný trůn. Právě proto se svolala Velká rada v Harrenově, kde měl být určen jeho následník. Tím se nakonec stal Viserys, který získal korunu na úkor své sestřenice Rhaenys.

Královo přístaviště

O devět let později je královna Aemma opět těhotná a král věří v to, že mu tentokrát porodí zdravého syna. Město se mezitím připravuje na turnaj, který je pořádán na počest králova nového syna, jenž se paradoxně ještě nenarodil. V té době se do města vrátí králův problémový bratr Daemon, který se připravuje jak na turnaj, tak i na své povinnosti jakožto velitel Městské hlídky.

Princeznu Rhaenyru, prvorozenou a jedinou dceru krále Viseryse, trápí fakt, že její otec upírá veškerou svou pozornost na svého ještě nenarozeného syna, zatímco zcela přehlíží svou jedinou dceru. I když to otevřeně nepřiznává, trápí ji i to, že ji její otec nechce jmenovat svým následníkem.

Daemon se jakožto velitel Městské hlídky pouští do akce a společně se svými muži vyráží do nočních ulic Králova přístaviště. Zde zmasakrují velké množství násilníků, zlodějů a vrahů, aby město připravili na blížící se turnaj. Jeho činy nejsou dobře přijaty členy Malé rady, a tak král pokárá svého bratra a poví mu, ať se to už neopakuje.

Turnaj začíná ve chvíli, kdy královna Aemma začíná rodit. Bohužel dojde ke komplikacím a král musí vybrat mezi dvěma zly – buď zachrání své doposud nenarozené dítě, nebo nechá zemřít jak královnu, tak i potomka. Viserys se nakonec rozhodne obětovat svou ženu, která mu sice porodí syna, ale ten záhy zemře.

Během toho nic netušící diváci sledují turnaj, ve kterém dominuje Daemon, nicméně jakmile se mu postaví neznámý Criston Cole, je přemožen. Rhaenyru zaujme neznámý rytíř, ale záhy se dozvídá zdrcující zprávu, která se týká její matky a bratra.

Brzy po pohřbu se sejde Malá rada, jejíž členové začnou ihned naléhat na krále ohledně nástupnictví. Viserys rozzuřeně odejde a poté přemýšlí, kdo bude na železném trůnu sedět po něm. Zatímco se s ním trochu více sblíží Alicent Hightower, pobočníkova dcera, Viserys rozhodne o tom, že jeho následnicí bude jeho jediná dcera.

Na výběr měl mezi svou dcerou Rhaenyrou a bratrem Daemonem, ale nakonec se rozhodl pro svou dceru, a to z toho důvodu, že si Daemon začal na veřejnosti utahovat z jeho zesnulého syna. Jakmile tedy Rhaenyře poví o tajemství celého rodu, svolá všechny lordy Sedmi království, kteří odpřisáhnou svou věrnost jeho dceři.

Jak si pamatujete epizodu The Heirs of the Dragon?

Trailer k první epizodě:

Foto: HBO

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Basim

Tu dceru Viseriona chci do postele!

23.8.2022 | 8:22:21
Jay Jay

Doufal jsem, že to bude jako GOT a to se splnilo. Pro začátek to bylo parádní, ale ten Corlys ach jo, proti hercům jiné pleti nic nemám, ale sem se vůbec nehodí.

23.8.2022 | 7:58:36
Yann

Jedním slovem: Skvělé. Po letech zase vstávat tak brzy a těšit se na premiéru s tím, že nevím do čeho jdu a odcházet do práce ještě navíc v pondělí naprosto spokojený je prostě super. Všechny postavy dávají smysl a jsou jasně rozdané karty. Jak psali už první kritici před premiérou, tak Daemon si krade seriál pro sebe a jsem zvědavý co bude následovat. Vracečka do Západozemí ve velkém stylu. Shlédnuto v originálním znění. Odpoledne zkusím jak je na tom český dabing… český dabing je hrozný. ,,Démon´´ Targaryen mluví za vše.

23.8.2022 | 7:37:43
Gaffík

Za mě první díl byl pekelná nuda a nutné zlo, aby se to nějak rozjelo. Však i got bylo ze startu slabé a jaký to nakonec byl propadák, že jo (=

23.8.2022 | 2:08:10
Stardos

Vizuálně naprosto skvělá podívaná. Worldbuiding skvělý, jak jsem očekával. Příběh byl pomalejší, ale nemám strach, rozjede se to pořádně. Postavy a herci mi zatím sedí všichni. Uvidíme, jak budou vypadat další epizody, ale má to slibně nakročeno k tomu napravit reputaci po nepovedené osmé sérii GOT

23.8.2022 | 1:21:28
Cihi

Obaval jsem se, ze tu bude preneg… ale bylo to v pohode. Cernoch jako morsky vlk nepusobi nijak rusive ani, ze by tam byl na silu jen kvuli propagande – neni to ani Targaryen. Muze to byt i zajimava a dulezita postava. Za me z teto stranky spokojenost.

Pribehove zajimave. Poutave. Herec postavy Daemona vybranej perfektne – takovej hajzl, kterej rozehraje jiste poradny divadlo.

Celkove se casting povedl.

Cekal jsem pruser, dostal jsem na uvod to nejlepsi z GoT. Za me spokojenost.

22.8.2022 | 23:58:35
strike

@m0rdred kdybys dával pozor, věděl bys, že to není Targaryen ale to bys musel mít alespoň dvojciferné množství mozkových buněk.

Úvod velice fajn, šel jsem do toho s obavou, že dostanu woke masírku, nicméně to se nestalo. Nové postavy byly fajn, Daemon si mě prakticky od první minuty získal. Vzhledem k tomu že znám předlohu, tak mě asi moc nepřekvapí, nicméně o to více jsem příjemně překvapen a spokojen s výsledkem. Teď jen doufat, že to nedopadne jako GoT.

22.8.2022 | 22:55:27
Cr4zyFl4mes

S tím soundtrackem se mohli víc distancovat od posledních sérií GoT, aby to bylo trochu víc svoje. Pár detailů bych změnil a CGI nebylo nijak dechberoucí (to naštěstí není tak důležité), ale jinak super. Zapamatovatelné scény, napětí v konfliktech, dostatečně odlišné postavy chovající se pochopitelně,… Rozhodně velice silný seriálový nadprůměr.

22.8.2022 | 22:50:03
Azor Ahai

Konečně dračí jezdci používají sedla :)

22.8.2022 | 22:01:00
tom99

Upřímně jsem hodně mile překvapen. Do nového světa jsem vklouzl jako po másle a hodně rychle jsem se sžil s novými postavami, které mě začaly okamžitě zajímat. Musím říci, že při začátku GoT jsem byl celou první řadu zmatený, tady jsem se chytil hned. Je to lépe vypravěčsky zvládnuté, chytlavé a stále se s celým světem nakládá důkladně a s péčí. Je to jako pocit, kdybych z toho světa nikdy neodešel. Skvělý pilot a už se těším, jak to bude pokračovat dál.

webmaster, grafik
22.8.2022 | 21:52:31

Stav překladu

Epizoda S01E10: The Black Queen

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Nejnovější díly seriálu House of the Dragon si můžete pustit na streamovací službě HBO Max, kde si je užijete i s českou podporou.

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama